Bláznivá, zatracená láska (2011)

boring,boring and boring again... pár vtipných scének to nezachrání...a steve carell opět jako největší tragéd !!!

Captain America: První Avenger (2011)

Očekával jsem to mnohem, mnohem horší. Strašně dlouho jsem se přemlouval se na to podívat. A díky tomu že Marvel opravdu zbožňuji, podlehl jsem. A ve finále jsem byl velmi mile překvapen. Samozřejmě že přehnanému patriotismu a ultimátně hrdinským činům se nedalo vyhnout, ale to se dalo očekávat od americké komiksové postavy se jménem Captain America. Ze začátku je to celkem slabší a nic moc se toho neděje, ale po prvních zhruba 30 minutách už je to solidní jízda plná akce. Jediné co tu chybí, je ten klasický Marvelovský vtip. Mě osobně místy dost chyběl, jelikož humor k těmto komiksům patří. Každopádně, solidní podívaná, která neurazí a zařadí se mezi ty povedenější. Jsou to sice 4****,ale slabší. Snad se brzy dostanu k pokračování.

Černá mamba (2011)

Bruce Willis, Kanye West a Kobe Bryant v kraťasu ? Komedie. Klasická amerika, bomby, explose, machři a jedna velká reklama. Kobe není můj velký oblíbenec, NBA sleduji ale fandím rivalitním týmům Heat & Celtics, takže i to mě trochu přiklání dát nižší hodnocení. Nicméně nenechám se tím ovlivnit a snímek posoudím z filmové stránky. Efekty a umělci dobrý, zbytek na prd. Bez diskuze 3***

Černobílý svět (2011)

Velmi inteligentní snímek z rukou Tatea Tayolora. Můžeme předpokládat, že se toto doopravdy ve státě Mississippi v 50. - 60. letech (samozřejmě nejen v tomto období) 20. století dělo, jelikož rasismus je v Americe dosud problematické téma. Příběh je to velmi realistický, v mnoha ohledech až příliš. Ženské role jsou opravdu výborně obsazené a samozřejmě i zahrané. Bohužel jsem nucen i snímek trochu okomentovat z té druhé stránky. Chtěl bych vytknout veliký důraz na feminismus a jednoduchost postav. Jednoduchostí postav mám na mysli to, že jsou zde použity pouze její 3 charaktery, kterými jsou : pyšné a sebelítostné černošky, povrchní hloupé bělošce a příliš spravedlivá běloška, která se snaží vše "urovnat". Ovšem přesto všechno je to stejně vynikající film, který mě na dvě a půl hodiny vtáhl do děje a nenechal mě chvíli klidným. Pro mě osobně i přes zmíněné nedostatky, ohromující snímek, po Wariorovi to hodnotím jako 2. nejlepší drama pro rok 2011.

Dokonalý smysl (2011)

Shlédnuto na doporučení uživatele Dzeyna. Milostné sci-fi s výborným námětem. Velkou roli zde hraje romantika, což není mnou nikterak vyhledávaný žánr. Ovšem tady se to dalo skousnout. Eva Green svou roli zahrála na jedničku, to se musí nechat. Perfect Sense pro mě byl docela milé překvapení, jelikož jsem čekal klasickou "slaďárnu". Nestalo se tak a pro mě to bylo osvobozující. Nicméně nebyl to tak silný snímek jak jsem očekával, tedy až na závěrečnou scénu při které po mě přejel studený pot a naskočila mi husí kůže. Hlavně od McGregora jsem čekal mnohem triumfálnější výkon. 70%

Drive (2011)

První polovina filmu je naprosto o ničem bych řekl...neřikám že bez atmosféry,ale vůbec nic se tam neděje...dalo by se to zkrátit na 10 minut...pak se to teda konečně rozjede a už to za to stojí...a scéna ve výtahu ?? super :D ...děj tedy nic extra,ale atmosféra je pohlcující...ale Ryan Gosling jako nemluvný Driver je famózní...takže slabší 3*

Hranaři (2011) odpad!

Nikdy předtím jsem neodešel z kina dřív než film skončil...ale tohle se vážně nedalo...saša rašilov je herec na facku,přehrával jak kdyby šlo o bůh ví co...český gangsteři na hrad

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů vůbec. Očekával jsem seriozní podívanou, ale dostalo se mi něčeho mnohem více. Tohle na mě hodně zapůsobilo. Všechny série (doposud 3) jsem zhlédnul během dvou týdnů. Jakmile jsem měl čas, okamžitě jsem k tomu zasedl. Ano, až tak mě to pohltilo. Skvělý příběh, hvězdná výprava a kostýmy, neznámí přesto perfektní herci. Každý díl je sám o sobě skvělý a jako celek je to naprosto famózní. je tu vše, draci, bitvy, intriky, vraždy, sex, incest, trpaslík, obr,etc. Dnešní dílem se uzavře třetí série. Už se nemohu dočkat 4. Tento seriál všem vřele doporučuji, je to vážně bomba. 98 %

I Touch a Red Button (2011)

Pokud chce někdo ve věcech od Davida hledat něco hlubšího sám si to najde. Kdo nechce a přesto hledá, je akorát znechucený a neví co si o tom má myslet. Lynch bude vždy ten jediný, kdo bude vědět, jaký PŘESNÝ význam to má mít. Nicméně k tomuhle se dá říct, že je to celkem výstižný klip k danému songu. Nic víc bych v tom nehledal. Výstižný a dobrý koment : Terzeus

Jack a Jill (2011)

Zhlédnuto v kině. Osvědčená dvojice Sandler & Dugan opět zasahuje. Bohužel nerad to říkám, ale tentokrát trochu slaběji. Nechci říct, že jsem se nebavil, protože to bych této komedii křivdil, ale po "Zkus mě rozesmát" jsem čekal další bombu, která sice tentokrát neměla tak familiérní grády. Klasicky je v tomto snímku spousta vtipných dialogů a scének, ale ten celkový dojem není nikterak silný. Ovšem oslava mexické rodiny byla kouzelná. Nápad vytvořit komediální film s dvojčaty už taky není nijaká novinka, takže i s ideou je to trochu slabší. Pěkné zpestření ve filmu je Al Pacino a krátké scénky s Deppem a Shaquillem O´Nealem mi také udělali radost. No, shrnutí je takové : PÁR upřímných, za břicho se popadajících scén tento snímek nezachrání od tuctové komedie. Škoda, snad to příště S&D zvládnou alespoň o třídu lépe.