Monsters vs Aliens: Mutant Pumpkins from Outer Space (2009) (TV film)

Fajnový kraťas od DreamWorksu. Stará známá partička příšerek opět zasahuje. Tentokrát o Halloweenu a proti čemu jinému, než proti dýním. Na dvacet minut parádní příběh. Ale na úkor dobrého příběhu jsou ochuzeny vtipy. Pár jich tu je, ale čekal jsem to lepší. Animace opět precizní. Taková pohodovka, co nenadchne ani neurazí. 3*** jsou myslím v tomto případě dost odpovídající. Celovečerák je lepší.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

DreamWorks mě vždycky bavil a vždycky bavit bude. Futuristické animáky se mi moc líbí a obzvlášť, když jsou tam mimozemšťané. Tady je to skvělá partička, která mě chytla. Možná kdyby byl hlavní hrdina chlap mělo by to u mě ještě větší úspěch. I tak to je to, ale super. Je tu pár hodně vtipných scének a hlášek ("Přicházím v míru! Neublížím vám! A všichni zemřete!"..." Vyhlašte hnědý stupeň bdělosti, protože si musím převlíknout gatě "). Jinak presidentův klavírní výstup mě hodně pobavil. Příběh je taky dobře promyšlený a skoro nic mu nechybí. DW dělá super filmy, ale Pixar je pro mě lepší. Snad se příště vytáhne ještě víc a já dám s radostí těch 5 hvězdiček, ale tentokrát sou to 4****. Pokud chcete jeden z těch lepších animáků, u kterého se nebudete nudit a kouknete zas na nové příšery, vybrali jste si dobře.

Moon (2009)

A opět mé milované vesmírné prostředí. Od toho filmu jsem nevěděl co čekat a to asi hlavně díky tomu, že jsem viděl, že snímek je pod taktovou Jonese, jenž mě svým Zdrojovým kódem nijak zvlášť nezaujal. Naopak Sam Rockwell jako hlavní hrdina, bylo příjemné překvapení. Od prvních chvil jsem si snímek užíval. Toto mysteriózní dobrodružství mě bavilo asi proto, že jsem v tom viděl vcelku realistickou budoucnost. Tím pádem pro mě toto futuristické dílo bylo zajímavou výpravou do možná blízkých zítřků. Rozhodně doporučuji.

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Super akční podívaná. Zhruba stejný děj a stejně podání jako u předchozího dílu. Přestřelky, gangy, parkour, bitky a v neposlední řadě perfektní sarkastický humor, která filmu dodá super atmosféru. Soundtrack šlape jak hodinky a dělá z filmu lepší podívanou. Herecké výkony dotažené do konce. Prostě bomba film, při kterém se člověk nenudí a užívá si každou minutu. Jediná chyba je ta, že to právě dost obdobné jako jednička což je poměrně neoriginální. Tím tedy bych jednu hvězdu oproti Okrsku 13 ztrhl, načež jí zas vrátím zpět z důvodu obohacení filmu o nové gangy a jejich precizně vybraná gangsterská kápa. 75%. Ultimátum je každopádně ultimátní.

Piráti na vlnách (2009)

Klasický britský humor. Nic moc pro mě, ale zde to celkem fungovalo. Dobrá herecká kombinace, která celkem šlape. Trochu bych zkrátil stopáž a bylo by to určitě lepší, jelikož se tu našlo podle mě víc hluchých míst než by si tento film zasloužil. Průměrná komedie, která neurazí.

Strážci - Watchmen (2009)

Další z těch vydařených komiksových filmů, které jsou v kinematografii k mání. Po 300 je to již druhý od Snydera, který jsem měl možnost vidět. A za mě říkám, že tohle na 300 rozhodně nemá. Je to sice skvělý snímek, s výborným dobovým zařazením a vším co k němu patří (politika, kostýmy, hudba, etc. ), načež není vše dotažené do dokonalosti. A to je ohromná škoda. Dějově je víceméně bez chyby. Ovšem postavy jsou špatné. Jediná, která byla rozebrána a dobře zpracována byl Rorschach, který dle mého názoru táhne celý film. Vizuální efekty jsou perfektní. Po shlédnutí jsem se uchýlil k rozhodnutí, že bude dobré si zakoupit knižní předlohu, ta mě snad nijak nezklame. Trošku jiné než jsem očekával, přesto povedené.

Veřejní nepřátelé (2009)

No upřímně jsem očekával víc. Neříkám, že je to špatné, to rozhodně ne, ale mohlo to být o dost lepší. Snímek staví hlavně na velké spoustě akce a přestřelek, ale dějově trochu pokulhává. Dalším silným prvkem je herecké obsazení. To byl ku příkladu u mě důvod, proč jsem si film pustil. Christian Bale & Johnny Depp jsou dle mého názoru velmi inteligentní, oblíbení, skvělí a charismatičtí herci, které bych osobně radši viděl bok po boku než jako rivaly . I přesto to bylo dobré. Johnny tu působí velmi sebevědomě a to hlavně díky své postavě. Příběh zamilovaného lupiče, který je obdivován celou veřejností za své činy. Ke konci se to teda rozjede, ale na to už je celkem pozdě. Skoro bych řekl, že je to "tuctová gangsterka". Lepší 3*** za herecké výkony a Goldenthalovu hudbu.

Bronson (2008)

až na pár slabých scének to celkem ušlo...Charlie je opravdu suverénní blázen...ale nebýt dobrého soundtracku a Toma Hardyho byl by film pro mě vcelku nevýrazný a asi i nudný...takže 3* a není o čem mluvit...

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

Pro mě další potvrzení o tom, že seriál je lepší. V podstatě je to to samé, ale tady hraje velkou roli stopáž. Futurama je tak akorát na těch 20 minut, protože během jednoho je tu akorát vtipu a ne tolik nudy. Místy je to otřepané a je vidět, že bylo potřeba to co nejvíce natáhnout. Příběh je dobrý, to se musí nechat, ale bohatě by stačil na klasický jeden díl. Postavy použijí hlášky jednou za 10 minut, což je hodně velká slabota. Ale i přes to všechno je to furt Futurama a pořád je to lepší než lecjaká hloupost. 3*** a není o čem debatovat.

Gran Torino (2008)

Naprosto vynikající film.Clint opět dokazuje že je vynikající režisér a herec v jedné osobě.Tohle je vyjímečný snímek plný vtipných hlášek,bravurního děje,nádherného auto a ukázkou toho jak člověk dokáže změnit názor na bambusáky :D .Trochu mě mrzelo že Torino nedostalo ve filmu víc prostoru protože je to skvostná kára.Nemůžu jinak než 5*