Lesní duch (2013)

Zhlédnuto v kině. Na horory nijak moc nejsem, ale tenhle měl fakt šťávu a grády. 90% filmu jsem vážně hltal. Snímek jede na plno a již od začátku se něco děje. Příběh je kvalitní a celkem dává (jak tomu u moc hororů nebývá) smysl. Ovšem má své mírné mouchy (vždycky se přece musí před tou hrozbou dát nějak utéct). Lekavých scén je tu vcelku málo což mě mrzelo, za to morbidností a nechutností je to až až. Některé scény jsou velmi morbidní, místy až nechutně bizarní. Film nijak neupadá, ba naopak vcelku bych řekl, že nabírá na obrátkách. Já si to vážně užil, snad stejně dobře jako moje přítelkyně, které ovšem pár scének zjevně moc nesedlo ( :D ). Perfektní herecký výkon odvedla hlavní aktérka, která mě velmi potěšila a zaujala. K dokonalosti chybělo málo, pro mě asi víc lekavých scén. 85 %. Řádná nálož adrenalinu !

Machři 2 (2013)

Přesně to co jsem očekával toho se mi dopsalo. I když jsem se lehce obával že to za jedničkou bude viditelně pokulhávat, nestalo se tomu tak. Snímek šlape na plné obrátky a vtip rozhodně není nouze. Je tu místy i opravdu grandiózní zábava, jenž mi trhala bránice. Příběh je opět taky slušný a zpracování na jedničku. Z herců čiší klid a pohoda, takže nikterak nenudí. Jen Rob mi tu chybí. Přesto přibylo pár super postav. Každopádně já se skvěle bavil a s chutí si to pustí znovu.

Millerovi na tripu (2013)

Vydařená road movie komedie, jenž si drží po celou stopáž svůj standart. Ano je to předvídatelné jak blázen, ale to je většina filmů tohoto ražení. Nové herecké tváře mě překvapivě mile překvapili a udělali mi radost. Místy jsem se vážně nasmál a to je pro mě velký úspěch, díky záplavě dnešních pseudokomedií. Je to film, na který s chutí podívám znovu. Více takto úspěšných komedií a budu nadmíru spokojen.

Mládeži nepřístupno (2013)

Dost zvrácené. Jsem na hodně divný komedie, ale tohle byla fakt solidní sra*ka. Nulový děj. Poskládané jen ze zvrhlých nebo ujetých scének, které z velké části ani nebyly vtipné. Osobně mě pobavily asi jen 2 nebo 3. Nechápu jak taková spousta hereckých hvězd, mohla vzít roli v tak ubohé, infantilní parodii. Neříkám, že to nemá něco do sebe. Rozhodně to chce na to koukat v dobré náladě a brát to s hodně velkou nadsázkou, jinak byste byli nuceni to po 10 minutách vypnout. Ty dvě hvězdičky si myslím, že jsou tak nějak odpovídající.

Nymfomanka, část I. (2013)

Zhlédnuto v kině. Slušný oříšek. Ani nevím, co jsem od filmu očekával, nicméně to bylo něco jiného. Občas mě to zaráželo, místy znechucovalo, někdy bavilo a bohužel často mě to nedokázalo dostatečně zaujmout. Některé scény mi přišli naprosto zbytečné a ani se mi do děje nijak nehodili. Přesto se našly i okamžiky kdy jsem se zasekl a jen zíral co to na nás ten Trier připravil. Erotiky je tu tak nějak průměrně, na to, že by to měl být film o nymfomanii, jsem ji očekával častěji. Za to ta hrubost a celkové provedení sexuálních scén je víc než uspokojivé. O skvělých hereckých výkonech snad netřeba mluvit. Rozhodně jsem zvědav na pokračování, které dle ukázek slibovalo pravděpodobně lepší podívanou. 2** jsou dle mého názoru adekvátní.

Nymfomanka, část II. (2013)

i druhá část mě ujistila v tom, že Lars von Trier není režisér, který by mě nějak bavil. Na takto zvrácené filmy opravdu nejsem. Je to sice lepší a umírněnější než předchozí díl, přesto stále přehnané. Ovšem místy je to stále velmi hrubé a neúnosně sadistické. Jedna z věcí, která se mi opravdu líbí, jsou inteligentní rozhovory o životě a skvělá přirovnání. Rozhodně nemám chuť si to pouštět znovu. Přesto je to lepší než volume I.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Parodie pod taktovkou jednoho z Wayansů opět na filmových plátnech. Každý z nás (alespoň ten co sleduje komedie a parodie) už je moc dobře zná. Vcelku bych se odvážil říci, že pokud má v nějakém snímku prsty kterýkoliv Wayans, většinou to bývá slušná podívaná. Alespoň na rozdíl od těch ostatních parodii. Haunted house se mezi ty vydařené může vcelku s klidem přidat. Není to žádný extra nášup jako byli první dva (možná 3) díly Scary Movie, ale i tak je to bezva. Stopáž je sestřižená tak, aby bylo více zábavy než nudy. Herci místy lehce přehrávají, ovšem to se dá při takovémto filmovém žánru skousnout. Největším bavičem se tentokrát stal bezesporu kněz, který od chvíle co nastoupil na scénu, perlil a já se nepřestal smát. Celkem jsem si to užil, ale jednou a dost. Nenadchne, neurazí.

Pařba na třetí (2013)

Tak tohle šlo hodně dolů. Očekával jsem slušnou komedii v dobrém tempu, ovšem přišla dost bídná podívaná. Prvních 10 minut, kdy je na scéně Alan, šlape skvěle. Jakmile se přidá zbytek "Vlčí smečky", film úplně ztratí grády a skoro nic se neděje. Smích a zábava nastává jen při scénkách s Alanem a Chowem. Jinak je to vážně bída. Příběh je mizerný, zápletka nijaká. Ke konci se objeví pár dobrých chvil, nicméně ani ty nezvládnou film dostat tak vysoko, aby mé hodnocení bylo alespoň 50%. Tohle se vážně nepovedlo. Úplný konec (po pár vteřinách závěrečných titulek) ukázal, jak by to mělo vypadat po ******, pokud to bude 4 díl, vypadá o 200% lépe než tento. Velké zklamání.

Rivalové (2013)

Příběh Nikyho Laudy zná snad každý sportovní fanoušek. Ovšem veškeré informace dost lidem unikly. Díky tomuto snímky máme ovšem vše skvěle zabalené do dokonalého 123minutového sportovního dramatu, které zařazuji do jednoho z nejlepších filmů ve svém žánru. Úžasná kamera vás protáhne od válců motoru až po strasti hlavních aktérů. Syrovost rivalství na mě působila velmi účinně. Oběma protagonistům jsem věřil každé slovo i pohyb. Vše neuvěřitelně skvěle podtrhává opět famózní Zimmerovská hudba. A závěrečné reálné záběry na Laudu a Hunta uzavřeli snímek dle mé libosti. Velké díky, Howarde!

Rychle a zběsile 6 (2013)

Zhlédnuto v kině.Přehnanost, to je to, co z tohohle filmu čiší. A to ve všech ohledech. Závody, ženy, muži, bitky, auta, etc. I tak to vše člověk dokáže skousnout, jelikož je to F&F. S dalším dílem přichází větší level. Otázka je zda už to není přespříliš. 5ka šlapala ve všech ohledech jako švýcarské hodinky. Což se zde asi říct nedá. Mělo to své mouchy. Přesto si tuhle hollywoodskou podívanou člověk musí užívat s polovypnutým mozkem a zapomenout na základy všeho, hlavně gravitace a běžného bytí. SPOILER. Velice se mi líbilo shrnutí celé série při úvodních titulcích a také finální scéna po závěrečných. těším se na 7 se záporákem Jasonem. KONEC SPOILERU. Takže shrnutí, přeakčená, americká rychlokvaška, u které stačí čumět a ládovat se popcornem. Na někom to bude fungovat a někdo to odsoudí. Já jako chlap s oblibou pro celou F&F sérii jsem si to celkem užil (místy jsem se i já přihlouple pousmál, že to už je vážně moc) a hodnotím to 70%. Fast and Furious will kick your ass again next year !