Kronika (2012)

Zhlédnuto v kině. "Velká moc sebou nese i velkou zodpovědnost" . Idea snímku je vynikající, ovšem provedení už za moc nestojí. Jak jsem byl natěšený před vstupem do kina, tak jsem byl i po odchodu zklamaný. Krátka stopáž nám nepřinesla nikterak moc zvratů ani zázračný děj . Tvůrce to myslel dobře, ale nedomyslel to a ani herecké výkony to bohužel nezachrání. Efekty jsou ovšem zvládnuté dobře. Bohužel film na mě zapůsobil tak nějak nedomr*le. Je to škoda, protože z toho mohl být trhák. Ale i tak je to na první snímek Joshe Tranka zajímavé dílo. Hodnotím 50 %

Mac & Devin Go to High School (2012)

K filmu bych poradil jen toto : za 1; vědět co jsou dva hlavní propagátoři zač, jinak se člověk asi bude dost divit a říkat si, co to sakra je ?! za 2; poslechnout rozumné rady animovaného průvodce filmem ! A v neposlední řadě si uvědomit, že je tento snímek vytvořen pro odreagování a pobavení. Já si to užil. That´s it !

Madagaskar 3 (2012)

Zhlédnuto v kině. Díky hodnocení zde na čsfd, jsem očekával něco víc. Neříkám, že je to špatné nebo nudné, to rozhodně ne, ale je to nadhodnocené. DreamWorks umí dělat skvělé filmy, kterým rozhodně Madagaskar je, ale 3 pokračování už je prostě slabší. Klišé, předvídatelnost, úzkopádnost, místy nuda a otravný tuleň. Přesto se zde najde dost velmi působivých scének a gagů, které pobaví a vyzdvihnou film na lepší úroveň. Rozhodně je to animačně skvěle zvládnuté, ta barvitost je skvělá, ale jde tu hlavně o děj a o humor, čehož se tu dočkáme tak půl na půl. Nicméně viděl jsem i horší animáky takže, lepší 3***.

Méďa (2012)

Očekával jsem mnohem víc. Idea filmu je tedy skvělá, to se musí nechat. Ale zbytek je klasické americké klišé. Ted pobavil, Wahlberg obstál a Mila zvládla svou jednuduchoučkou roličku s přehledem. Nicméně, zápletka mohla být lepší a pan MacFarlane se měl vyhnout přeslazenostem. 3*** tak akorát

Muži v černém 3 (2012)

Nepodlehl jsem prvotnímu hypu a počkal až se hodnocení ustálí. K dnešnímu dni ( 10.7.2012 ) si myslím, že je hodnocení velmi objektivní. Je to zas něco jiného. Dějově je to rozhodně lepší a rozumnější. Ale na úkor toho je ovšem snížena akce a napětí. Toho tu oproti předchozím dílům výrazně ubylo. I přesto je to stále snímek, který mě velmi bavil. Pravděpodobně je to díky Willovi, jenž celý film táhne a ten největší aplaus patří právě jemu. Co mě velmi bavilo, bylo úžasné vykreslení 60's. To se náramně vydařilo. Myslim, ze 4**** jsou tak akorát.

Na vlásku šťastně až navěky (2012)

Film mě skoro vůbec nebavil, ale tohle se povedlo. Hromada patálií, které jsou vtipně podány a dokáží skvěle pobavit. Řekl bych je to 6 nejlepších minut co se týče této pohádky. Tady se alespoň něco děje a je to vtipné. Hodnotím kladně.

Nespoutaný Django (2012)

Zhlédnuto v kině. Věděl jsem, že filmy od Tarantina jsou pecka, mám je velmi rád. Šel jsem na to spíš ze zvědavosti, než z očekávání nějakého ultra filmu. Ovšem dostalo se mi takové podívané, o které jsem ani nesnil. Snímek šlapal po celou dobu na 100%. Již od první scénky to byl klasický Quentin. Plno humoru, nadávek, rasismu a v neposlední řadě běžných překrvených scén. Což obecenstvo zjevně bavilo. Kino každou chvíli řvalo smíchy. Jeden asi z nejvtipnějších snímku od tohoto kultovního režiséra. Jsem přesvědčen, že v žádném jiném filmu nezazní víckrát slovo "negr" než zde. Doprovodná hudba, která pokaždé perfektně seděla do scény a často i díky ní bylo o zábavu postaráno. Herecké výkony Foxxe, Waltze, DiCapria a Jacksona byly brilantní. Plus precizní Tarantinův smysl pro detail. Tleskám,tohle bylo na 1! Bez rozmýšlení 5***** - 100% filmový zážitek. Jediné co nechápu je, že v popisku žánrů zde na čsfd, chybí komedie !

Nitro Circus (2012)

Dost podobná banda bláznů jako je Jackass, jen tohle je víc o adrenalinových sportech. Motorky, čtyřkolky, dětské tříkolky, kola, lyže, snowboardy, nákupní vozíky ,skaty ,brusle a dalších x věcí se dá použít k vyblbnutí extrémních bezmozků v čele s Travisem . A to se mi líbí. Šílenost z toho přímo čiší. Měl jsem možnost zažít tuhle show v O2 areně v Praze a můžu osobně říct, že to byl naprosto legendární zážitek. Kdo miluje adrenalin, tak tímhle určitě nepohrdne !

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Zhlédnuto v kině. Rozhodně to stojí za to ! Objektivně je to tak na 4****, ale jako velký fanoušek celé american pie ságy to hodntoím 5*****, protože je to podle mě po svatbě rozhodně nejlepší díl. Možná je to tak nastejno. Stifler & Jimův táta tu jsou excelentní showmani. Ty se postarali o největší zábavu a za to jim patří velký potlesk. Ostatní herci jsou samozřejmě také výborní. A to asi proto, že je to konečně zase díl se "starou gardou". Ty nikdy nezklamou. Jediné co mě trochu nebavilo, bylo na mě moc časté proložení děje, romantickými scénkami a dialogy. Ale i přes to všechno je to výborná komedie, u které jsem se od srdce každou chvíli smál. Ani občasné "fekálnosti" nevadily. 90%

Probudím se včera (2012)

Po dlouhé době jsem se rozhodl, pustit si nějaký český film. Od dob Pelíšků to šlo s naší kinematografií razantně ke dnu, takže jsem ani nepočítal s tím, že by mě mohlo něco překvapit. Přesto jsem narazil na tento snímek, jenž mě vyvedl z omylu. Velmi příjemná "sci-fi" komedie se špetkou romantiky. Ta romantika je tak dobře zasazená do děje, že mi tentokrát nijak nevadila. Herci zvládli své role velmi povedeně,nikdo ani nepřehrával. Ať si každý říká co chce, ale dle mého názoru je Mádl výborný mladý herec, který filmu dodá onu svižnost a vtip. A to hlavně díky jeho obličeji a grimasám. Idea filmu je na české poměry dost originální a překvapivě i dotažená do skoro dokonalosti. Pro mě za posledních xx let jeden z nejlepších českých výtvorů a jsem za něj moc rád.