• Thriller

Záhadná bouře (2018)

Ne, že bych z toho děje neměla občas v hlavě totální hokej, ale jako podívaná je to prima film, já se bavila a tak ani moc neváhám s tou čtyřkou. Teď abych se bála každý bouřky, protože zažít to co Vera Roy bych rozhodně nechtěla :)

Muž, který plakal (2000)

Pro milovníky Johnnyho Deppa to bude v každém případě znamenat jednu hvězdu navíc, protože je tady maxišmrncovní. Mně k vyššímu ohodnocení buď něco přečnívalo (zřejmě příliš operního zpěvu) na úkor většího vykreslení postav. A chyběla mně trochu větší uvěřitelnost (obzvlášť konec už byl moc překombinovaný), takže i přes výbornou atmosféru zůstávám na průměru. Je to strašná škoda, protože třeba ten začátek s malou Fegele byl nádherný.

Odhalení (2019) (seriál)

Někdy zůstává jednomu rozum stát, tak jako mně v tomhle případě. A ani na konci nejsem úplně přesvědčená o správnosti rozhodnutí soudu. Ale o tom tam bylo žalostně málo a to je škoda. Docela jsem byla zvědavá na soudní přelíčení a skutečné zdravotní výsledky například i u Gypsiny "životní" lásky. Joey King byla neuvěřitelně úžasná v roli Gypsy. Ona měla i ten hlas téměř totožný. Našla jsem si pak nějaké to video, které o téhle kauze pojednává a podoba byla taky téměř k nerozeznání. Počátek mě doslova vtáhl do děje tak, že jsem jela jeden díl za druhým. Škoda jen toho konce. Myslím, že by to šlo hravě ukočírovat o jeden díl méně, v něm se pouze už opakovalo viděné plus pár detailů, které se daly vložit do předcházejících dílů. Ale jsem laik, tak budiž. V každém případě budu zvědavá, co nám ukáží v další sérii. P.S. A jestli podle vlastních slov Gypsy chce po propuštění z vězení založit rodinu a mít děti, tak to zdrávas královno.

Bídníci (1958)

Bídníky s excelentním Jeanem Gabinem jsem viděla asi dvakrát. Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. Ještě mě čeká Jean Valjean v podání jiných hereckých es, tak pevně věřím, že to bude alespoň tak brilantní jako tito Bídníci.

Favoritka (2018)

Asi bych měla normálně připomínky k tak zvláštnímu a originálnímu zpracování, ale já byla fascinovaná výkony všech tří děvčat natolik, že to jako přehlédnu. Byl to skutečný koncert. Emmu a Rachel každý už zná velmi dobře a já připojím i Olivii, kterou znám mimo jiné z krimiseriálu Broadchurch, kde byla také výborná. Tady byla ovšem skvostná a naprosto perfektně hrála neduživou, morálně zkaženou a nerozhodnou královnu Annu. Ještě se mně moc líbila královská zahrada a interiéry sídla, kde se vše odehrávalo. Yorgos má ode mě první čtyřku, ale zásluhu na tom mají asi opravdu herecké výkony dámské trojky. Ale ta pokleslá morálka a líčení tehdejší doby….ufff.

Bohatství chudých (2016)

Na mě to bylo až moc uječené. Chtěla bych to slyšet v originále, možná by to mnohé změnilo. Jinak na nedělní deštivé odpoledne, proč ne. 70%

Ráj: Láska (2012)

Narozeninovou scénou tahle letní anabáze v mých očích propadla pouze na dvě hvězdy. Nepochopila jsem, proč se Seidl vyžívá na rozpacích většiny diváků (alespoň tak to vidím já). Takhle to holt chodí, jeden neví jestli to je k smíchu a nebo k pláči. Já jsem z toho byla celkem dost zdrchaná. Uvidíme, co přinese poslední část této trilogie.

Chvilky (2018)

Anežka mně byla v mnoha ohledech velmi blízká. Ano, jedná se tady o mnoho situací, které jsou běžné, ale mě zaujala samotná Anežka, která představuje mnoho mladých lidí v dnešní době. Jak je těžké soucítit s někým, kdo už téměř nežije nebo kdo je jako její babička, jen tu trpělivost jakou měla, bylo obdivuhodné. Jak je těžké vcítit se do matky, která trpí silnými depresemi a jak se sama potýká se svým vlastním já, které chce žít, milovat a být milován. Ne jen poslouchat a dělat věci, které se holt musí, například pomáhat tátovi s dřívím. Zvednout se ze země a jen tak si chvilku snít a zapomenout na trable je někdy sakra těžký. Anežko, držím Ti všechny palce a pocit štěstí se určitě někdy dostaví.

À Deriva (2009)

Škoda, že takové snímky jsou upozadněné, ale díky titulkům od velmi ochotné IceQueen bude možnost tuhle záležitost napravit. Ach těch ...náct, kdy dívka již není holčičkou, ale ještě není ani ženou v pravém slova smyslu. Sama prožívá krizi vzhledem ke svému věku, neví co sama se sebou, natož co s ní musely na dušičce dělat problémy jejích rodičů. A poznání v tomhle případě moc bolí. Je těžké přijmout z jejího hlediska nepochopitelné rozhodnutí svých rodičů, ale jak se s tím popasovala se už musíte podívat sami, to už by byl spoiler jako hrom. A Vincent je výborný jako ostatně vždy.

Tina a Vore (2018)

Upřímně řečeno, něco tak šíleně odpudivého jsem ještě neviděla. Několikrát jsem se musela podívat na profilovky dvou hlavních protagonistů, abych viděla, že jsou to normální, pohlední herci. Tudíž maskérům patří velké plus. Jinak absolutně nevím jak bych měla něco takového hodnotit. Vůbec se nedivím, jak tady jeden uživatel píše, že lidé odcházeli z kina. Já jsem musela občas přimhouřit obě oči, páč se to prostě nedalo pozřít. Padmé_Anakin na konci komentáře má vsuvku, že by jí zajímalo, na čem tvůrci při natáčení frčeli a já se k ní v tomhle směru přidávám. Gratuluji sama sobě, že jsem to dala celé.