Laurence Anyways (2012)

Opět strašně hluboké. Výborný příběh, který vtáhne snad každého.

The Audition (2015)

Je to vtipné a je tam můj milovaný Leo. Což mně bohatě stačí.

Mami! (2014)

Tohle nejde nemilovat. Všechno je naprosto skvělé. Nemám nic, co bych vytkla. Ta práce s kamerou, s hudbou a i velikostí záběru je famózní. O ději a hercích nemá smysl se ani vyjadřovat. Těžká dokonalost. Tohle je umění. Tleskám!

Všechno nejhorší (2017)

Mně se to líbilo. Rozhodně je to tak o 100% zábavnější než 50x a stále poprvé. Tady není žádná nudná a utahaná romantika, ale má to pořádný grády. Nejlepší na tom je, že způsob smrti je vždycky jiný. Když jsem viděla v kině trailer, nijak mě to nezaujalo a řekla jsem si, že to bude béčkový horor, ale příjemně mě to potěšilo.

Holky na výletě (2017)

Pohodová holčičí komedie, která pobaví a zpříjemní nudnou chvilku.

Tom na farmě (2013)

Opět strašně super výtvor. Doporučuji.

Meyerowitzovic historky (nový výběr) (2017)

Ok, první polovina je v pohodě. Vlastně celkem zábavná a zajímavá. Ale pak se něco zlomí a naprosto každá postava vám začne vadit a lézt na nervy. Respektive se tak stalo u mě. Takže hodně 50/50.

Imaginární lásky (2010)

Rozhodla jsem se, že se podívám na všechny filmy od Xaviera, nevím jestli zkouknu všechny za sebou nebo si dám na čas, ale každopádně to nebude trvat tak dlouho, jelikož jeho mladá tvorba zatím není moc rozsáhlá. Jeho filmy mají za prvé něco do sebe a za druhé se na něj i na ně hezky kouká. A ani tento výtvor není výjimkou. Strasně super příběh, nad kterým se na konci pousmějete, jak je ten svět absurdní. Milé.

Zabil jsem svou matku (2009)

Je to vážně skvělé. První dílo Xaviera Dolana a taková pecka. Já sice jako první viděla "Je to jen konec světa", ale to ničemu nevadí. S klidem můžu říct, že je Xavier hrozně sexy i když je gay. I když vlastně asi proto, že je gay. Každopádně je to výborně vyvážené a řev ani emoce tam rozhodně nechybí.