Klér (2018)

Polská kinematografie je na svém vrcholu. Vše, co natočí má grády.

Marie, královna skotská (2018)

Trošku girlspower tady. Saoirse se svým vzhledem zaujme asi každého. Já bych jí nenazvala přímo krásnou, ale zajímavá je, to se musí uznat. A to jak udělali z Margot ošklivku se jim na jednu stranu povedlo, ale na druhou se divím, že do toho Margot šla. Její pověst krasotinky trochu upadla. Nicméně mi to chvílemi přišlo jak z Alenky v říši divů, a to z důvodu Margotina makeupu. Jinak skvělý příběh plný zvratů a intrik.

Vox Lux (2018)

Na můj vkus příliš technické. A tím nemyslím žádnou techniku, nýbrž styl provedení. Celkový dojem z celého filmu mi přišel zvláštní a to v tom špatném slova smyslu. Jak kdyby tady nikdo neuměl hrát, dokonce ani Natalie Portman, kterou mám ráda a která mě snad ještě nikdy takhle nezklamala. Tak trochu ztráta času.

Skleněný zámek (2017)

Nádherný příbeh. A Woody Harrelson a jeho poblázněnost mě naprosto dostaly. Navíc to skvěle doplňovala Brie Larson a její osobnost.

Toman (2018)

Za mě příliš dlouhé a přiliš uzkoprsé. Macháček super, i když bez toho jeho humoru to trochu není ono. Ostatní herci super, nicméně si myslím, že filmů na tohle téma a těch lepších pár je. Tomuhle chybělo trochu víc akce a napětí. Přišlo mi to takové fádní a táhlé.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Alita je další sci-fi bojovnice, kterých je už stovky. Christopha mám ráda a proto jsem se na to podívala. Nicméně mě potěšila i Jennifer Connelly, jelikož na ní je radost pohledět. Ostatně na Alitu se taky nekoukalo špatně, nicméně robotí tělo je robotí tělo. Příběh super, akorát teda pokračování bude asi na stejné brdo.

Vice (2018)

Amerika a její politika je jeden velký fake. Nicméně, i přesto je tohle opravdu výborná podívaná. Když člověk neví, že Dicka hraje Ch. Bale, tak ho ani nepozná. Tudíž velká pochvala maskérům, předvedli opravdu vynikající práci. A myslím, že k memorandům a k válce v Iráku se nemá ani smysl vyjadřovat. To je celé kapitola sama o sobě. A jsou v tom jen prachy a moc.

Zrodila se Astrid (2018)

Hrozně krásný příběh plný emocí, lidskosti, odloučení, smutku, vášně a energie. Hlavní hrdinka předvedla naprosto skvělý výkon a její tanečky byly fantastické.

Případ dvou manželek (2019) (TV film)

Češi jak si jedou ty kriminálky, to je fakt zajímavé. Každý druhý seriál nějaká detektivka či kriminálka a filmy jak by smet. Nicméně se jim to zatím daří dobře.