• Krátkometrážní

Bray Wyatt: Becoming Immortal (2024) (TV film)

Jeden z mála lidí kde mě opravdu hluboce mrzí, že odešel tak mladej a nevyužitej. Pěkná pocta famóznímu umělci s kreativitou Ďábla. 5* a.k.a 95%

Česko na grilu (2024) (pořad)

Hele, jednoduchá rovnice. Mám rád grilování, nemám rád České reality show a produkci, průměr jak víno. 3* a.k.a 50%

Fallout (2024) (seriál)

Mám to štěstí, že jsem fanda nových her (3, 4, New Vegas a 76), mám holt rád styl RPG Bethesdy, jejich hry se dají hrát dokola a pokaždé jinak, platí jak pro Fallout, tak pro Skyrim. Falloutu jako seriálu jsem se trochu obával a skoro to naplnilo moje obavy, ale obrovskou měrou jsou za mě vykonpenzovány odkazy na hry výše zmíněné, poznal jsem hromadu easter eggů, propojenst s lore her, je to čistej fan servis pro lidi, kteří mají rádi nové Fallouty, ti dinosauři co honí nad jedničkou a dvojkou, holt to není pro ně. Efekty jsou chvilkama až přepálený a praktický efekty někdy až moc průhledný (maska Goginse). Herecky fajn, příběh mě upřímně ani moc nezajímal, užíval jsem si vizuál a svět Falloutu, stejně jako ve hře. Ale jakmile zazněla titulní melodie Falloutu 4, byl jsem spoko. 4* a.k.a 85%

Fallout - Konec (2024) (epizoda)

Mám tu výhodu, že nejraději mám čtvrtý díl téhle ságy a seriál se tomu hrozně podobá. Navíc gore ve Vaultu 33, u BoS zase vynikly efekty. Herecky zatím v pohodě, Maximus mě zatím baví nejvíc. Super start super značky. Neskutečnej fan servis 5* a.k.a 95%

Grounded II: Making the Last of Us Part II (2024)

Pohled do zákulisí jedné z nejlepších her co kdy vyšla. Mám k příběhu hry svoje výhrady a tenhle dokument mi je nezměnil (naopak potvrdil), ale to je čistě můj problém. Dokument mi potvrdil, jak kurevská práce za tím vším je. 5* a.k.a 100%

Hrozba smrti (2024)

Tohle mi nepřišlo tak dlouhý jak originál, ale to mi právě vadilo. Originál má svoje dobový kouzlo a hezkou choreografii soubojů. Tady to jen bere základní kostru příběhu a operuje s ní v moderním světě. Největším záporem je samotná postava, kdy 3/4 filmu v traumatu sedí za barem a nechává vše zajít do extrému a přitom tam je od toho, aby mu předcházel. V originále se Swayze mlátil co chvilku. A je tu hrozná překombinovanost vedlejších linek zbytečně. Držet se jen jedné hlavní a i chudák Dalton by se víc pobil. Některý kamerový lens a nálety během Conor vs Gyllenhaal byly šílený. Je to takovej hořkosladkej průměr, už to nikdy neuvidím narozdíl od originálu. 3* a.k.a 55%

Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Už od kraťasu Lesapán jsem říkal Dejte Soukupovi víc peněz a on natočí pecku! A stalo se. Bez obalu můžu říct, že lepší český seriál tu nikdy nebyl. Příběhově není co dodat, napsal sám život (smrt), ale podání příběhu je chytlavé, sympatické a místy ukázkově umělecké. Některé úhly kamery a záběry jsou pastvou pro oči. Kostýmy a dobová atmosféra celkově je vynikající, ani si nechci představit, kolik to muselo dát práce dát dohromady tolik rekvizit a udělat to tak věrohodně. V neposlední řadě je potřeba zmínit herecký výkony a trefu v podobě castingu, kdy nikdo zbytečně nepřehrával a ani nebyl upozaděn. Překvapil mě Kotek a jeho ztvárnění inteligentního sadisty Tekverka, hned jsem si vzpomněl na Mindhuntera, kterej mě ale bavil o poznání méně. Tohle je majstrštych a pan Soukup je momentálně český režisérský eso. 5* a.k.a 100%

Metoda Markovič: Hojer - Možnost léčby (2024) (epizoda)

Moc pěkně natočený, tvůrci si dali záležet na jednotlivých záběrech a úhlech, to cením. Jinak je to solidní reklama na rakovinu plic. Snad to udrží tempo a kvalitu. 4* a.k.a 80%

Na vaší straně (2024) (pořad)

Nevím na čí, ale na mé rozhodně ne. Ale snaha se cení.

Neviditelné zlo (2024) odpad!

Levný, nudný, bez atmosféry, klasická tuctovka pro neznabohy hororu. Pro fajnovky nic dobrýho. Odpad