• Krátkometrážní

Carnival Row - Temný bůh se probouzí (2019) (epizoda)

Na pilot ucházející. Komornější prostředí staré Prahy tomu sedí, fantasy prvky jsou mírnější než jsem čekal, masky a efekty fajn. Něco tomu chybí, ale jako lehčí nadprůměr se to dá. Snad už to nepůjde hlouběji.

Aterrados (2017)

Na jednu stranu hloupost a stupidita, na druhou vynikající atmosféra a příjemné praktické efekty. Humor tomu akorát škodil, herectví bylo jak z Divokýho Anděla, ale ve výsledku z toho mám dobrej pocit, dějová stavba byla fajn a bylo i několik nepříjemných (v dobrým slova smyslu) scén. 4* a.k.a 70%

Kancl (2005) (seriál)

Celej měsíc, den co den, jsem byl v Kanclu firmy Dunder Mifflin, kterou vedl jeden debilní manažer vedle druhýho a pro ně pracovali ty nejdivnější individua. Ze startu to bylo slabší, ale postupně to nabíralo na humoru, absurditě a hlavně na emocích. Z blbečků se stali sympaťáci, ze sympaťáků blbečci. Našel jsem si tam hromadu oblíbených postav za krátkou chvilku, což se nepovedlo žádnýmu jinýmu sitcomu co jsem viděl. Zvykl jsem si na specifický humor všech postav a to všechno mi přirostlo k srdci. Když si ten seriál budu pouštět jednou ročně po zbytek života, budu spokojenej. Nejlepší sitcom co jsem viděl. 5* a.k.a 100%

Kancl - Série 5 (2008) (série)

Jestli bych si někdy představoval pro mě dokonalou práci, tak by to byla tahle. Skvělá série plná dílů, u kterých jsem se vážně a upřímně bavil.

Kancl - Úleva od stresu (2009) (epizoda)

Ten seriál je svým způsobem úsměvnej, ale tenhle díl je strop. Dlouho jsem se tak nezasmál.

Sestra (2018)

Typická komerční americká věc, která místo aby si vzala cool námět a pracovala s atmosférou, tak to přecpe poameričtěnýma kokotinama. Přemrštěná akce, atmosféra minimalní, jedno velký podělaný dobrodrůžo. Za Taissu a zvuk 2* a.k.a 25%

Úniková hra (2019)

Hloupý horor a jednoduchý film pro hloupé a jednoduché lidi. Slušnější zpracování podkopává nudné herectví a špatná pointa. Zbytečnost. Hvězdu jen za Deborah Ann Woll. 1* a.k.a 10%

My (2019)

Svoje kouzlo ho mělo. Příjemně se tam budovalo napětí, atmosféra fajn a hudba mě bavila. Projevy ,,duplikátů” taky ok, ale má to jedno velký wtf, který to zbytečně táhne dolů a tou je samotnej příběh a snad pointa? Nemyslím si, že jsem to správně pochopil a tím pádem bych rád veděl, co tím chtěl tvůrce říct. 3* - 4*, ale bude to za 3*, zklamání za zmaření zajímavýho potenciálu. 3* a.k.a 70%

Godzilla II Král monster (2019)

Za mě o něco slabší než první díl, ale zase s o to napěchovanější přehlednou akcí mezi titány. Svět se změnil po objevení Godzilly a snaží se vymyslet způsob jak s monstry žít nebo jak je zničit. Jednička taky neoplývala bůh ví jakým scénářem, ale tady už je přímo do očí bijící, že se nikdo extra nenamáhal s kvalitou. Ale hej, budiž, je to film, kde se bijou obrovský ještěrky, tak fuck it. Technicky je to někde mezi špičkou a katastrofou. V jednu chvíli probíhá destrukce města kvůli bitce dvou titánů a je to pastva pro oči, jenže v druhou chvíli jedno z monster mávne křídly, všude se zvedne prach a tlaková vlna se šíří vstříc lidem, co mají otevřenou hubu dokořán a nemá na ně vlna a ani prach sebemenší vliv. Technickej vrchol filmu byl v leteckém boji monstra a stíhaček. Dalším plusem byla fyzika monster. Když mávlo křídly, bylo to vidět, když letělo nad městem, bylo to vidět. Na druhou stranu zase když Godzilla dupla, na lidi kolem to nemělo efekt, což na jednu stranu chápu, lidi by ve filmu pořád padali a nic by se nedělo ale i tak, škoda. Velkým a myslím, že nejvetším plusem, byla monstra. Godzilla, Mothra, Rodan a King Ghidorah. Godzilla sama o sobě ok. Rodan měl svůj highlight v leteckých bitvách. King Ghidorah byl nejslabší ze všech a od největšího rivala Godzilly bych čekal víc. Nejvíc mi ale k srdíčku přirostla Mothra. Nádherně vymodelovaná gigantická můra vypadala skvěle a to prosím tyhle hmyzí okřídlený kundy nemusím. Ve výsledku fajn film, v kině bych si ho ale užil mnohem víc. Tady je to jen mnoho chyb a míň kvality. Ale hej, kde jinde uvidíš jak se mlátí můra s pterodaktylem a ještěrka s drakem? Když jsou přitom velcí jak hajzl. Těším se na Kong v Godzilla. 4* a.k.a 80%

Časové pásmo bylo změněno