• Krátkometrážní

Preacher - See (2016) (epizoda)

Postava Cassidyho je strašně cool a úplně si krade moje sympatie. Samotnej Kazatel je strašně badass jak to mám rád. Dvě stěžejní postavy, zbytek je jaksi mimo. Dva „vymítači" jsou teda od „vlády" (která zaměstnává nesmrtelné, pohoda) a zatím jsem nepobral začátek v minulosti. Každopádně to aspiruje na seriál roku vedle Ash vs Evil Dead.

Fotky zítřka (2014)

„Nikdy nevyjebávej s časem." Ale ať čas vyjebe s náma, že. Filmy o časových paradoxech, smyčkách a cestování mám rád. Je tu vynikající Predestination, nadprůměrné Welcome to yesterday a katastrofální Next. V roce 2014 se vyskytlo komorní sci-fi drama Time Lapse. A až na pár detailů to není vůbec špatný. Trojice přátel, malíř, flákač a malířova buchta, objeví tajemný fotoaparát, který dělá fotografie o 24 hodin do budoucnosti. Rozhodnou se přístroj využít pro své osobní účely. Vydělávat prachy, malovat obrazy. Fakt originálně trávený čas. Jenže přístroj nejde přenést a míří jim přímo do obývacího pokoje z domu odnaproti. Pak se ale začnou objevovat zvláštní fotografie. Dobře, ne až tak zvláštní. Objeví se i kus násilí, jenže to nějak nestačí. Vcelku originální věc, ale viděl bych to spíše jako knihu než jako průměrný film. Po celou dobu stopáže mě to drželo v napětí, bavilo mě to a netroufal jsem si odhadnout konec. Bohužel to skončilo klasicky „přítomnost je už v hajzlu, zlepšeme alespoň našim druhým já budoucnost." Nebudu Vám tu popisovat jak funguje čas a prostor, sám o tom vím prd a při troše hloubání na to sami přijdete. Prostě nesmíš měnit předem nastavenou budoucnost, osud, říkejte si tomu třeba chleba s máslem, je to fuk. Všechno je předem nalajnovaný a hrdinové si to bohužel uvědomují. Herecky to bylo dobrý, uvěřitelný. Sympatickej casting (v malířově osobnosti jsem se skoro viděl, flákač byl jak parodie na Vojtu Kotka a ta holka... byla prostě holka), kolikrát nápaditý střih. Rušivě působilo snad jen prolínání scén. A těch několik detailů, které to sráží k průměru. Časový kraviny, co Vám budu vykládat. Jako film na půlnoční promítání to sedlo, ale zřejmě na to za chvilku zapomenu. Čas je sviňa no. Tak s ním nevyjebávejte. 3* a.k.a 55%

Děda je lotr (2016)

„Dědku, to teď stříkáš nebo umíráš?" „Možná oboje!" V poslední době mi komedie vůbec nejdou po chuti, ale na tenhle sprostej, nadrženej a šílenej flák jsem se těšil hned ze dvou důvodů. A ty dva důvody hrajou hlavní role. Dědečkovi, bývalému mariňákovi, umře jeho milovaná manželka na rakovinu a dědu Roberta De Nira nenapadne nic lepšího, než donutit svého vnuka ať s ním zajede na Floridu na pár dní si orazit. Vnuk Zac Efron má těsně před svatbou, ale i tak na dědovo pozvání kývne. Hezká rodiná komedie, že? Jenže děda De Niro nejede jen na golf, v prvé řadě chce, dle jeho vlastních slov, šukat, šukat, šukat, šukat. Tak se jede šukat, což ale vnuk netuší. Road movie, kde se potkal veterán všech žánrů Robert De Niro a mladičkej šušeň Zac Efron, kterej má celkem nakopnuto směrem nahoru. De Niro se naplno předvedl už v trilogii Fotr je..., tady ale předvádí těžko stravitelnou ale hodně sympatickou postavu perverzního dědka, kterému nedělá problém ojet studentku, lhát všem na potkání, vypálit si držku marihuanou s bandou niggaz a neustále si utahovat ze svého vnuka. Zac Efron oproti tomu hraje ušlápnutého ťulpase s nudnou prací, s na pěst snoubenkou a naprosto idiotským vkusem oblékání. Dohromady jim to ovšem šlape jako hodinky a nebýt někdy až moc přehnané vulgarity (hlavně ze strany De NIra), tak je tu komedie roku. Několik narážek (lesbická vnučka, palec v řiti...) je ale přímo k posrapopukání. Do toho se zamotá několik dalších „sympatických" postav a je zaděláno na hromady průserů. Soundtrack potěšil (hlavně Duke Dumond), vizuál slunné Floridy paráda, technicky bez chyby. Jen trochu ubrat na vulgarismu... ale na to sere bílej tesák. Za mě palec hore. Teda, za mě palec Efronovi do řiti. Silné 4* a.k.a 85%

Sousedi (2014)

Nakonec, proč ne? Nemám rád takový komedie, kde se humor cpe všemy otvory divákovy do těla, ale tady to celkem fungovalo. Hodně hrubý humor v kombinaci s kulometní palbou gagů. Na jedno pokoukání se to dalo, Seth Rogen nebyl tak otravný jako to umí, Zac Efron mi tak nějak přirostl k srdci a celkovej dojem to zanechalo pozitivní. Hlavně jsem se po dlouhé době něčemu upřímně zasmál, svět je teď šedým místem. Slabé 4* a.k.a 70%.

Pot a slzy (2015) (seriál)

Slibný začátek, zajímavé postavy, dobře zvolený herecký casting, solidní hraní. Zhruba u čtvrtého dílu se to začíná lámat a svět balerín, baletu, ruské mafie, homosexuálů, incestních sourozenců, feťáků, bezdomovců pomalu nudí. Doufal sem, že to zachrání poslední díl, nestalo se tak. Dramata z těchto prostředí mám rád (viz. vynikající Černá labuť) a tady jsem dostal jen poloviční porci něčeho, co jsem si neobjednal, dobře to chutnalo ale potřebovalo by to ještě pár přísad a hustější omáčku. Hlavní je, že všude byly vidět prsa a pendreky. 3* silnější hvězdy a doufám ve druhou sérii. Jinak tento seriál postrádá smysl.

Left 4 Dead (2011)

Master Chief? Scorpion? Jako vážně? Chytlavá kamera to drží nad odpadem.

Hardcore Henry (2015)

,,To je tak sladký, jako bych si dával čaj a to bych ho nemusel ani sladit." Z fleku Vám říkám, že tady se nedá bavit o nějakých negativech. Bez prdele. I s prdelí. Ten film je čistokrevná akční jízda, která Vám nedá ani na chvíli vydechnou. Sotva prostřelíte první hlavu, hned Vás film táhne za další a další akcí. Chcete humor? Je tu. Chcete dostačující scénář? Prosím, tu je. Chcete dech beroucí akci? No kurva že. Chcete... tady to je! Není to procházka růžovým sadem, i když se to tak tváří. POV akce je v žánru akce neprozkoumaným územím a to je sakra dobře. Naprosto nechápu jak tohle mohl někdo natočit. A ještě k tomu Rus. Klobouk dolů, nic tomu nechybí, nic tomu nepřebývá. Má to drive, má to koule, má to příběh, má to zvraty, je to originální, je to nápaditý až na střechu, odlehčující humor padá ze všech stran. Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Právě tě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce se schopností telekineze, s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém ruském městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě jednoho člověka, je z Británie, jmenuje se Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Ber co střílí, co bodá a co zabíjí. Ne, tady fakt nemám co říct, touhle šílenou akcí si musíte projít a udělat si názor sami. Já vrněl blahem. Jak? Jak hajzl. Jestli doporučuji? Si kurva pište. 5* a.k.a 100%

13 hříchů (2014)

Hodně špatný remake hodně dobrého filmu. Kdy jim dojde, že na Asii se nesahá?

Preacher - Pilot (2016) (epizoda)

Špička, takhle se mi to líbí. Gilgun si to sice krade kompletně pro sebe ale to vůbec nevadí. Pilot: 5*

Pátá vlna (2016)

Co jsem to proboha viděl... Tak solidní rozjezd, námět jako kráva. A ono se z toho vyklubala dokonalá teen adult sračka. Ne, jakože vážně, sračka. Chlorovaná Grácie Morenová mi tady neskutečně vadila. Počkat, on mi tu vadil každej, bez vyjímky. I chudák Liev Schreiber to podělal ve velkým stylu. A blbější emzáky aby film pohledal. Ne, tomuhle se vyhněte velkým obloukem, kurva velkým. Pokud Vám teda není patnáct, nevlhnou Vám vagíny z lidských hybridů a škaredých herců. Pak je vše v pořádku. Asi. 1* a.k.a 15%