Pád Bílého domu (2013)

Celkem normální průměrná střílečka na jeden dlouhý zimní večer. Největší chybou asi bych řekl je, že si tvůrci neuvědomili, že Mike Banning prostě není John McClaine.

Gravitace (2013)

Po dalším shlédnutí opraveno. Kamera je prostě fantazie.

Stíhači Red Tails (2012)

Celkem odpočinkový film, jenže místy dochází trochu hodně k odbočení od reality. Jako, že jedno letadlo skoro zlikviduje křižník, no trochu zajímavé. Dále pak začne velká vzdušná bitva a o dvě vteřiny později z 50 letadel, se tam honí ve vzduchu 3. Pár soubojů bylo celkem ucházejících, ale není tu žádné napětí. A navíc v Pearl Harboru ty letecké bitvy byly daleko lépe zpracované.

Kapitán Phillips (2013)

Paráda. Skvělý příběh. Místy z člověka napětí opadne, protože tak nějak tuší co se stane a co se nemůže stát, ale někdy zase film dokáže vytvořit skvělé pochyby o osudu kapitána. Piráti byli zahráni skvěle a konec je též velice zdařilý. Dlouho jsem neviděl nějaký film který mne zaujme natolik, že ztratím pojem o čase.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

O něco lepší než první díl. Vtipnější, akčnější. Jedna scéna za 5 hvězd, ale jinak nic. Nevím kolik věcí bylo děláno počítačem, ale většina filmu se zdá až příliš umělá, neživá. Prostě si nemohu pomoci. Hudba, i když jí dělal ten samý tvůrce, se mi zdá poněkud horší a práce s kamerou taktéž. Hobita jsem četl už dávno, takže si přesně nevybavuji kolikrát Bilbo použil prsten, ale ve filmu se toho opravdu neštítili. Z jedné knihy tři filmy, stále si zatím stojím, špatný tah. Ten film už prostě nemá srdce.

Já, padouch 2 (2013)

Tak jako jednička, prostě pecka, není co dodat. Dost jsem se upřímně zasmál nenuceným fórkům. Příběh byl možná poněkud skrovnější, ale na celkový dojem to nemělo vliv. Nad míru spokojenost.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Jo jo hezké to bylo. Efekty, kamera a triky byly celkem poutavé. Mělo to v sobě šmrnc a kapku vtipu. Ale je nemožné aby to dosáhlo, alespoň u mne, stejného výsledku jako Pán prstenů. Vtipu bylo o něco méně, akce bylo o něco méně. Když se člověk ale zaměří na detaily tak Bilbův meč se mi zdál lépe zpracovaný než LOTR, ale zato skřeti se mi líbili více z LOTR. Sice je dělí teoreticky 60 let, ale i tak. A netroufám si říct zdalipak rozdělení na 3 filmy byl dobrý tah. Řekl bych, že dva díly by asi stačily, protože i když film vychválíme po technické zdatnosti do nebe, tak to nenahradí ten pocit malé prázdnoty co ve mne zanechal.

Bambi (1942)

Musím se přiklonit k názorům, že skutečně tento animovaný snímek dospělému jedinci neposkytne žádné naplnění. Pro dětské diváky to bude hezká podívaná, dokonce si myslím, že i naučná, ale z pohledu mého mi film nenabídl žádný příběh pořádný, žádnou pointu. Líbila se mi animace a hudba, jinak asi nic.

Bourneův odkaz (2012)

Bourne byl více akční, více špiónský a o něco tam šlo. Film má první polovinu nakročeno na 4 hvězdy bez problému, ale po druhé polovině by si je nezasloužil. Je to dobrý film, o tom žádná, ale konečný výsledek jejich "snažení" je vlastně tak trochu o ničem. Bourne o něco usiloval a proti něčemu bojoval. Tady si jen zachrání kůži a najednou titulky. Jako plus pro film se mi určitě jeví Rachel, ta se toho ujala šikovně. Ten film prostě postrádá duši a nedokáže vtáhnou diváka do příběhu, který opravdu postrádá.

Zelené peklo (2003)

Co více si přát. Miluju filmy ve kterých se zamotávám a mají několik zvratů. Miluju filmy které nejde předpovídat, a tenhle absolutně nejde předpovídat. Pro diváka který má rád překvapení a tápání ve filmu je to dobrá volba, ale pro ostatní určitě ne. Celý film se celou dobu tváří na takové přibližně tři hvězdy, filmek, který zkouknete, máte pocit, že čas nebyl promarněn ale zrovna, že byste si ho pustili znova, to ne. Ale ten konec tomu nasadil korunu. Paráda.