fantassia

Dignus est intrare

<< předchozí 1 2 3 4
    • 9.6.2018  21:08
    Pomsta (2017)

Člověk má zhruba 5 litrů krve a tady hlavní postavy prolily tak každý třicet, no ona možná 50 podle těch vytapetovaných kilometrů, nikdy nevíte, co všechno se dá přežít a ještě odešla s líbivou kérkou,uvnitř propíchlá slinivka či roztržená slezina, vůbec nevadí, ono to vevnitř už neteče začala jako blondýna a končila jako bruneta, to je taky dobrý, bez přelivu. Dobrá náplast je mikrotenová folie, to tatíkovi pomohlo, jeden se pořád učí :-)

• 9.6.2018  11:44
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Nevyznám se dokonale v dialektech, ale poznám, když něco zní přirozeně, nadpřirozeně nebo nepřirozeně a tohle bylo extra nepřirozený, od začátku mě ta uměle strojená výraziva tahala za uši a nemohla jsem to brát reálně. Námět super a musel to utáhnout skoro sám. Takže tak, známka jen za námět a trochu emocí, kdyby nemluvili dala bych víc :-D

• 11.3.2018  19:21
    25. Český lev (TV pořad) (2018)

Jednu hvězdu za to, že tam vůbec dali něco o filmu. Smutné

• 11.3.2018  12:51
    Pozemšťan (2007)

Neuvěřitelně jsem se nudila, ze začátku jsem očekávala nějaký rozjezd, ale ten se nekonal, jen nekonečná slátanina, Nemůžu si pomoct, jen jednu za ten začátek, kdy se něco očekávalo....

• 6.2.2018  19:44

Těžko tohle komentovat, nehodnotím kvalitu a provedení filmu, ale nezištnou práci člověka pro člověka

• 25.1.2018  12:56
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

Tak já dávám trojku výjimečně, nebudu hodnotit vůbec kvalitu ani uspořádání, ale ty dva lidi jsme v tuhle aktuální dobu chtěli slyšet a potřebovali slyšet, nikoliv pro utvoření názoru na celkovou situaci, to by nestačilo, ale na dokreslenou a to bylo dostačující

• 27.12.2017  17:41
    Volyň (2016)

No tak konečně výborně vykreslené sousedské vztahy aneb soused sousedu člověkem, protože vlk by tohle nedal. Pro nás Evropany s etickou výchovou je zcela nepochopitelné čeho je člověk schopen. Po přílivu chlapců z džungle budou mít možná někteří tu čest in natura,co dodat, jen okuste a vizte. Jaké z toho plyne ponaučení? Že je nám, prozatím, hovno zle....

• 28.10.2017  22:03

Myslím, že Zeman je svérázný člověk a dokonce v pár případech bych řekla, že některé věci dělá, aby se druhým vysmíval, ale dělá to dobře. Kdo může rozumět, rozumí.

• 14.10.2017  14:52
    Příchozí (2016)

Škoda, že to neuměl říct bez mimozemšťanů. Podstata filmu a vlastně i skutečnosti byla vyřčená v prvních pár větách filmu, na dokreslenou pak už jen celý ten film. Paměť funguje jinak než jaká je představa lidí svázaných časem, kdy my si myslíme, že něco je napřed a potom a ve skutečnosti umíme vytvářet svou budoucnost a paradoxně i minulost a to ve zcela jiných zákonitostech než které ohraničuje čas. Výborná myšlenka,výborný nápad, docela slušný film.

• 11.10.2017  21:30

Nějak mi přijde, že jeden by býval stačil a víc už jich opravdu nemuselo být, totální ztráta času

• 19.9.2017  20:59

Jako pěkný a zajímavý to bylo, ale tenhle film má jen začátek a konec, prostředek chybí. Zajímavé řešení, většinou si divák domýšlí konec, velmi neobvyklé.

• 17.9.2017  20:59
    Přes kosti mrtvých (2017)

Další film z kategorie rozume braň se. Pověrčivá psychopatka venčí na vesnici feny, jak kdyby žila v paneláku, pak se jí nevím jak ztratí a protože psychopatka je učitelka, tak vezme v noci děti do lesa hledat psy, úžasně pomíchané hodnoty. Film nemá snad vůbec žádnou kontinuitu ani logiku, mimo to, že jeden nesmysl stíhá další. V dnešní době, kdy si kdejaká čarodějnice může oficiálně založit živnost, se už vážně není čemu divit, co dokážou lidi vyplodit a promíchat a zaměnit vědu s pověrou.Samozřejmě, že v době, kdy ochránci zvířat a lidi investujou velký prachy do zvířat, na lidi se kašle, zakomplexovaný důchodkyně oblíkají psy do značkových oblečků a krmí je šunkou a na druhý straně se úspěšně, ale zbytečně týrají zvířata, lidi jsou extrémisti a nedokážou už rozlišit pořadí hodnot, pak z toho vznikají psychopatický sračky kategorie, kterou jsem si pojmenovala v první větě. Naprosto nudná slátanina. Tenhle guláš mi nechutnal a to mám zvěřinu ráda.

• 15.9.2017  20:55
    7 životů (2017)

Hahahaha auauaaa skutečné scifi aneb dokonale nemožné. Planeta je přelidněná a proto je svět závislý na jediném úsudku magora v tomto případě magorky, aby lidé neumírali hlady a náhodou někdo jim nesnědl o jednu krysu víc, zřídí si tajný vyhlacovací tábor pro děti. Proč taková zbytečná práce, vždyť lidé si dneska zákonným způsobem vraždí své potomky sami, však na potratech bylo zabito mnohem víc lidí než ve světové válce. Ale což, však si odchovají nějaké ze zkumavky. Lidstvo se přeci dokáže zlikvidovat samo různými způsoby, i dneska lidé trpí hlady a hlady umírají i když na planetě jsou neobydlená místa nebo místa s hustotou obyvatel tak dva a půl na km2. Uzákoní se homosexualita a vymete je aida a mnoho dalších prostředků lidé mají a umí věci jejej,na to nepotřebuje nikdo jednu praštěnou čarodějnici, která by stejně nikdy takové moci nedosáhla. Za dokonalé zhnusení jsem chtěla dát jednu hvězdu, ale rozume braň se říká nic, tak nic....

• 14.9.2017  22:53

Film podle skutečné události, nijak se neztotožňuju s adventistama a navíc zastávám názor, že válka je zlo a je k ničemu, leda snad k tomu, že si lidé zvětšují utrpení, vlastní i těch, kdo si to nevybrali, civilistů. Hlavní poselství, které ve filmu zaznělo> "je nebezpečné mařit něčí přesvědčení, když jste o něčem přesvědčeni, není to legrace, to vás dělá kým jste" Pokud to není ničivé přesvědčení, měl by člověk člověku nechat svobodu, každý má svou cestu, jejíž smysl je vidět až na konci a lidé tak rádi předbíhají a představují si, že znají druhé, ve většině případů, ale neznají ani sami sebe a vůbec to zase nemusí být ve vřavě těžké bitvy se zbraněma. Je to látka k zamyšlení, hodně extrémně a naturalisticky zpracovaná.

• 12.9.2017  22:47

Každý vidíme jinak a každý vyslovíme jiná slova, potom je to i jiný obraz, jiný život a o tom to je, o setkání a rozloučení, o rozloučení a setkání, o slovech, o knihách, o slovech napsaných v knihách a o slovech, která dávají život a tím nás odlišují od hromady prachu. Nebyl to film o válce, ale o životě a smrti, docela klidně to mohlo být zasazené i do jiné atmosféry, ale ta válečná výborně posloužila. Úžasné herecké výkony, nádherná "žena oděná do vichřice" Emily Watson. Celkový dojem 90%

• 8.9.2017  22:11
    Bold Native (2010)

Mám ráda zvířata, ale taky je jím a jíst budu. Běžná menší chovná zvířata dokažu odchovat, zabít i upravit k jídlu, postupuju tradičním způsobem, bez týraní. Boj, který je tu agitován mi nepřijde ani správný způsobem a už vůbec ne účinností. Jsou tu použité některé záběry z týrání zvířat,pochopitelně vytržené z kontextu a zařazené do něčeho jiného, neschvaluju to, ale tenhle manipulativní typ filmů nemám ráda. Budou bojovat za práva zvířat, ale člověka budou nutit k tetování, protože všichni to mají a vůbec další nesmysly,které svědčí o nevyzrálosti protagonistů i tvůrců. Farmaceutický průmysl a jejich pokusy bych samozřejmě postavila mimo zákon, mnoha lidem by neuškodil návrat k bylinám, přírodě a půstu,když má hlad ať se nají, ale at se vrátí lidem rozum a poznají míru všeho a přestanou být extrémisti na jednu i na druhou stranu.

• 8.9.2017  20:01
    Uteč (2017)

Rasistickou kritiku ponechám na jiných, jsou tu na to odborníci, ale aby třebas bílá, sice trochu ujetá, baba zhypnotizovala někoho mícháním čajíčku, no to je vážně silný kafe teda čaj i na mě a to mám ráda hodně silný. Že by někoho mohla zdrogovat, to by v jejích silách bylo, ale hypnoza, vážně?

• 8.9.2017  09:55
    Kendrick Lamar - Alright (hudební videoklip) (2015)

Tak ten těžce není v pohodě i když to stále pokřikuje

• 8.9.2017  09:39
    Sia - Elastic Heart (hudební videoklip) (2015)

Je to plytké, prakticky nic mi to neříká, možná, že si někdo zase šlehnul, škoda času

• 6.9.2017  22:56
    I dva jsou rodina (2016)

Je mi líto, ale ani trochu to se mnou nehlo, nesmála jsem se, nudila jsem se a dramatu jsem nevěřila, působilo to na mě jako kýčovitá lež, nemám ráda umělotiny. Prázdné s pozlátkem navrch, stejný kýč jako skleněná blyštivá koule na stromeček, dokonalý křáp bez valné hodnoty, navrch pozlacený, uvnitř dutý. Za mě nula bodů, nula hvězd.

• 3.9.2017  00:23

Velice dobře jsem se bavila, trochu mi tam vadil ten juvenilní vztah bodyguarda a agentky, pro mě byl přehnaně afektovaný, tak trochu rušivým elementem, ale film jako celek super. Vtipné, pěkná práce.

• 31.8.2017  18:28
    Birdman (2014)

To jako vážně? Co to mělo být? Pro mě žádná komedie a dokonce ani tragedie, po hodině a dvaceti minutách mě trochu zaujal rozhovor paní redaktorky s hlavním protagonistou, ale u mě to ani na půl hvězdy nestačilo. Nudila jsem se moc. Nevím no, když vidím vaše komenty a hodnocení, připadám si divná. Jen jednu světlou vránu tu vidím, tak jo verbal, měla jsem si tvůj koment přečíst před tím, než jsem to pustila, dobře mi tak. Komentář od larelay> cítím to taky tak nějak :-) Jediné, co mě pobavilo byla moje asociace z reálu, v našem okolí se pohybovala jedna existence, taky trochu magor jako byli ve filmu, jen to nemusel hrát, byl reálný a uměl vydávat skřeky páva, všichni jsme mu říkali pípák a tenhle pípák z filmu je oproti němu opravdu dokonale umělej. Jak si jednou zvyknete na originály těžko je budete nahrazovat umělotinama...

• 31.8.2017  11:29
    Hra o trůny - Série 7 (série) (2017)

Máloplatný, ale tady prostě uvidíte to, co jinde vidět není. Sledovala jsem i dokument o tom, kolik lidí zapálili a jakým způsobem natáčeli scény s draky, chrlícími oheň na protivníkovu armádu, ale k věci. Už dávno jsem se přestala rozčilovat nad jednotlivostmi, které nedávají smysl u filmu, který celý nedává nějaký smysl, protože je to pohádka, já nejsem ani scenarista ani režiser, já jsem jen konzument a buď se bavím nebo ne.Tady mají třeba draci jen jednu hlavu, ale kolik hlav diváků, tolik názorů a tolik tvůrců a tolik režisérů, ani bych ta mínění nechtěla počítat, kolik by vzniklo různých díleček o této hře:-) Sleduju to spíš už jen ze zvědavosti, ale pořád mě to baví, takže si počkám i na osmičku

• 31.8.2017  03:24

Netušila jsem, že to bude seriál. Pokud se vám nechce moc přemýšlet a nechce se vám spát, je to tady. Pohádka pro velký děti, ale proč ne.

• 30.8.2017  00:45
    Teorie tygra (2016)

Dlouho jsem neviděla žádný český film, je to o tom jak si kdo ustele, tak si lehne. Nedá se to paušlizovat, ale možná někteří partneři to tak žijí, rozhodně není co závidět, popření identiy druhého a skoro ztráta osoby jako takové, to je tragedie a takový život je asi horší než smrt. Herci byli výborní hvězdy jsou jen pro ně, Bartoška pohodář, jen si nedovedu představit, kdyby ho takhle baba terorizovala, že by se pořád jen usmíval. Úsměvné bylo, že nápad dostal od papouška či co to bylo. Balzarová a ostatní herky byly tak uvěřitelné, že mi to šlo na nervy a proto se mi z toho vytratila ta komedie a dala bych to spíš do tragedie, ale evidentně jsem nebyla ve správném rozpoložení, po druhé do toho určitě nepůjdu

• 23.8.2017  22:56
    Brimstone (2016)

Na obrázek o jednom magorovi to bylo až moc dlouhý a opravdu se to táhlo. Náboženství není zlo,jak tu někdo píše, zlo jsou jen magoři, kteří dokážou zneužít všechno a to obzvlášť proto, že lidi už nedokážou rozlišovat, tak potom kdejaký magor může vydávat dobro za zlo a zlo za dobro a bude se to táhnout jako červená nit, protože kdekdo se občas snaží, aby žebříček hodnot přehodil jak se to jeho zvrácenosti zrovna hodí do krámu. Dobře zahraný, výbornej finiš>peklo je absence lásky a dobra a nejhorší na něm je, že je definitivní. Proti peklu, tenhle film byl sice zbytečně dlouhý, ale zaplať PánBůh měl svůj konec;-)

• 24.7.2017  00:09

Moc hezký, žádná mravouka, pěkně na tvrdo vysvětlený, jak není třeba někomu vysvětlovat tisícem slovních obratů jak to vypadá, když tě bolí břicho, stačí zařídit, aby toho druhýho začalo bolet a bude všemu rozumět dokonale a perfektně, prosté, naturalistické a hlavně velmi funkční. Za čtyři

• 23.7.2017  14:45
    Angel Heart (1987)

Angel Heart,Lou Cypher, nomen omen, ale víc než to mě asociace vedla k Nátanovým slovům ke králi Davidovi "Ty jsi ten muž" Film mě nevtáhl, herecké výkony byly super, ale bylo to tak nějak daleko od všeho k čemu to mělo být, prostě zase trochu nesmysl, ani Faust ani anděl ani ďábel. Když to nedává smysl nalepíme mysteriozní a je to, no ale to mně nestačí. Na ďábla bohužel nestačí manikůra a žluté oči, na prokletí a zatracení nestačí být vyděšeným chudákem, který neví, co dělá. Zlo je volba, vědomá svobodná volba.

• 22.7.2017  23:44
    Zmizení (2013)

S tímhle filmem mám trochu problém, není to jednoznačná nuda, jak někteří tvrdí, vydržela jsem do konce a to proto, že mě to udržovalo ve zvědavosti jak to dopadne a jestli "vrahem je zahradník". Myslím, že je to víc psycho než krimi, protože nápady brát spravedlnost do vlastních rukou, přestože nemám žádné důkazy a nic mě k tomu neopravňuje s výjimkou démonů ve vlastní hlavě, má dnes kdekdo. Jednoduše to říká jedna má kolegyně "vo magora nezakopneš" to je tak asi nejvýstižnější. Slušně zahrané, tik oka sexy, zbytečně dlouhé,jak to dopadlo si domyslíte podle vlastní chuti, modlil se za nejlepší byl připraven na nejhorší a dělal si podle sebe, co ho napadlo,kdo ví jak to s ním dopadlo, na víc jak tři to nevidím

• 18.7.2017  22:01
    Spy Game (2001)

Dlouho se mi nechtělo k žádnému filmu nic říkat, ale ještě se musím usmívat, herecký koncert pana Redforda byl nádherný, Brad se prostě měl od koho učit.

<< předchozí 1 2 3 4