Cirque du Soleil: Quidam (1999) (divadelní záznam)

Není divu, že Cirque du Soleil patří ke špičce. Určitě se ještě podívám na další představení, minimálně na Alegriu, která by měla být podle ženy lepší, viděla ji naživo.

Kult hákového kříže (1998)

Výborný výkon Edwarda Nortona, dobře udělané drama. Kdo ví, jak to bylo dál...

Vesmír (2007) (seriál)

První série kompletně shlédnutá na Blu-ray discích. Výborný seriál o vesmíru, těším se na další díly. V první sérii jsem se zatím nedozvěděl nic moc převratného, co bych nevěděl, ale je to hezky zopakováno v jednoduché formě a s pěknými animacemi. Přístup je bohužel trochu takový americký, takže se tam často objevují popisy jako "extrémně nebezpečný", "neuvěřitelně kdovíjaký", apod., srážka se Zemí by byla smrtící (šance jedna ku tři sta miliardám), apod., ale rozumný člověk apokalyptické vsuvky nejrůznějšího ražení odfiltruje.

12 opic (1995)

Willis i Pitt výborní, ale nějak se mi to pod kůži nedostalo. Až závěr začal být trochu jakože strhující a tak nějak překvapivý. Srovnání s Osudovým dotekem je vcelku na místě, podobný námět, každý má něco, já vítěze nemám.

Rychle a zběsile 5 (2011)

"Prosím tě, natoč další díl, musí tam furt jezdit rychle auta, něco vybuchovat, každý herec si před scénou vždy udělá padesát kliků a musejí házet tvrďácký hlášky. Smysl to dávat nemusí, v podstatě to může být naprostý nesmysl." A úkol byl splněn. A je to zábava :-)

Hlas moře (2004)

Javier Bardem na pomezí mezi psychologickým dramatem a Esmeraldou. Citlivé zpracování tematiky postiženého člověka a eutanázie.

Swing Kids (1993)

Dobrý snímek zasazený "na druhou stranu" válečných událostí. Dobře zahrané i s materiálem k zamyšlení nad vymýváním mozků, apod. Ale emocionální scény mě přiznám se nijak nezasáhly, asi tomu něco chybělo, nevím.

Čas (2006)

Další Kim Ki-duk, zase trochu jiný. Zase trochu podivný. Zase docela zábavný/zajímavý. Určitě se podívám na nějaký další jeho snímek.

Vysloužilí lvi (2003)

Pěkný nenáročný rodinný film, asi hlavně pro děti. Caine a Duvall dobří, zajímalo mě, jak hraje odrostlejší Heley Joel Osment. Tohle je podle ČSFD ještě jeden z posledních jeho filmů, který není propadák, je mu patnáct, a je tady stále takový ten roztomilý chytrolínek :-)

Killer (1989)

No, takže s filmy Johna Woo budu asi pomalu končit, ne, že bych je viděl všechny, ale dalších dvě stě tisíc jich už bude zhruba stejných jako Killer. Jakýsi romantický příběh a dvě neuvěřitelné storky o chlapském přátelství se mě moc nedotkly, takže tu máme hlavně tu střelbu (co taky jiného). A akce to je slušná, kulky létají a v průměru jich každý účinkující schytá tak kolem deseti, ale přece jenom lidi se před pětadvaceti lety dívali s otevřenou pusou na trochu jiné věci než teď. Reálné to není (neříkám, že mělo být), avšak viděl jsem od Johna Woo mnohem nápaditější řežby. Sympaťák Yun-Fat Chow to moc nezachrání, český dabing neprospívá.

Časové pásmo bylo změněno