Yes Man (2008)

Čekal jsem větší bláznivinu, což sice obyčejně tak úplně nemusím, ale Carrey se na takové filmy hodí. Rozjezd vypadal dobře, pak se to ale zbrzdilo. Kdyby byly všechny scény takové, jako třeba ta o bitce v baru, tak bych se asi celou dobu smál a nevadilo by mi, že to není nic intelektuálního. Ale ono to byla taková klasická romantická komedie, příšerně klišoidní, asi jsem moc čekal, proto jsem byl zklamán.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Jo, tak tady se mi Cruise líbil, čím starší, tím méně Top Gun. I když Rosamund Pike ještě víc ;-) Asi dám lepší čtyři hvězdy, ale vážně zvažuji i pět, nechci být furt takový skrblík, však jsem se dobře bavil. Akční krimi thriller s nápaditými scénami, i když neříkám převratnými. Trochu tam chybí nějaká úplná velkolepost či filozofické ponaučení, abych těch pět dal s čistým svědomím. Zaujala mě například výborná a netradiční práce kamery při automobilové honičce.

Podraz (1973)

Parádní film, hezká stará škola, jsou to šviháci a pěkně váleli, to se dneska už nevidí. Super scénář, i když je asi každému při sledování jasné, že na konci bude nějaká podrazová fintička, co to bude mi jasné nebylo. Příjemně jsem se bavil.

Gauneři (1992)

Nějak tomu Tarantinovi více a více přicházím na chuť. Film se odehrává skoro celý v jedné hale. Jak je u Quentina obvyklé, je to drsné, je tam hodně fuckování a hodně krve, ale hlavně je to obrovsky ukecané, kdo už někdy viděl nějaké Tarantinovy dialogy (asi každý), ví, o čem mluvím. Tim Roth v jedné z rolí mě potěšil, Quentin Tarantino sám si tam střihne vlastně jenom takový úvodní minivýstup.

Geometria (1987)

No tak to bylo trochu slabší... Dějově i výkonově blbina, to hlavní, co by mělo u kraťasu zapůsobit, je pointa, která mi byla jasná téměř od začátku hlavní části, takže bohužel.

Hledání Země Nezemě (2004)

Povedený film, ze kterého od počátku vyzařuje pohoda, dětská duše a snový pohled na svět a který pak vrcholí smutným závěrem.

Adresát neznámý (2001)

Hodně zvláštní. Kim Ki-duku, Kim Ki-duku. Silné scény střídají scény přinejlepším "divné". Takové celé příliš absurdní, než by se tomu dalo věřit, ale spíš je to asi nutno brát jako obrazy než vyprávění o realitě. Prostě divnodobré. Nesnášel jsem všechny scény s Američany, což se mi u asijských filmů stává často. Asi tam splašej pár rádobyherců z toho malého výběru, co se okolo pohybuje, nebo já nevím, ale myslím, že podobně bych to zahrál i já, děs a utrpení. Korejské výkony v pohodě (snad až na ty dva hromotluky), oni jsou divní sami od sebe, takže tam to tak člověku nepřijde :-)

The Mistake (2012)

127 hodin tak trochu jinak :-)

Donnie Darko (2001)

Docela dobré sci-fi. Člověk si nad tím může popřemýšlet a možná si to o vícekrát pustit, aby vše správně zapadlo do sebe. Jake Gyllenhaal se většinu času tváří, jako když snědl něco špatného, ale asi bychom na tom v jeho kůži nebyli o moc lépe. Ale přikován k židli jsem nebyl, i když atmosféra tam byla.

Otevřená srdce (2002)

Susanne Bier jede pro mě hodně na hraně toho, co ještě zvládnu skousnout. Na hraně mezi psychologickým dramatem a ordinací v růžové zahradě. Tenhle pocit jsem měl u vícero jejích filmů. Zde je to hlavně na začátku - říkám si, jestli tohle mám zapotřebí, vypadá to jako nějaký nízkorozpočtový romantický film co dávají odpoledne v telce, fakt jsem se trochu styděl, že se na to dívám. Ale vydržel jsem a pak se to překlopilo a bylo to super. Samozřejmě hlavně díky uvěřitelným výkonům všech postav, vyzdvihnout musím nepochybně opět skvělého Madse Mikkelsena. Líbí se mi taky práce s kamerou, takové ty kratičké záběry, když si někdo srovná vlasy, zasune ruku do kapsy, já nevím co všechno - prostě obyčejné lidské věci, které to posunou mnohem dále. A netradiční úhly, často velmi zblízka. Takže nakonec to budou asi spíše čtyři hvězdy než tři.