Ve jménu Angela (2002)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// +Stallone a Madeleine Stowe(určitě bych jí nehádal 44), vlastně herci byly docela fain -žánrový mišmaš (1.komedie 2.romantický 3.akční 4.krimi), dialogy/// První půlhodina je velice zábavná. Tváří se jako mafiánský film, jen decentně odlehčený. V určité části (v momentě kdy začne romantická linka) nastoupí stereotyp a spousta nudných dialogů. No a v poslední třetině se to zase trošku rozjede a nakonec to všechno krásně skončí. Bál jsem se, že to bude horší, nakonec to byla docela zábava, ale není to nic převratného. Chybý nějaký dramatický prvek, ale i bez něho je to dost přeplácané./// Celkem 46%///

Hrdinové z říše Gaja (2004)

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +dobrá animace, slušná akce, která je dost dobře zpracovaná, Alanta (důkaz, že i animovaná postava dokáže být pěkně sexy) -trošičku zvláštní, možná slabší scénář i příběh (neříkám, že špatný), taky škoda, že tenhle snímek není vtipný (zvlášť jak jsme poslední dobou u animáků zvyklý/// Hrdinové z říše Gaja je snímek který vás ničím moc neohromí, ale ani by vás neměl urazit. Je to spíše neškodná hříčka, zřejmě určená hlavně dětem, kterým se tento film bude určitě líbit. A dle mého je celkový dojem hodně ovlivněn tvůrci a jejich původem./// Celkem 57%///

Nemilosrdná spravedlnost (1991)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +gangsterské vyznění, dost temná hudba, drsní záporáci -snad jen trošku zastaralé, ale pořád snesitelné/// V pořadí čtvrtá seagalovka se dá považovat za vrchol Seagalovi filmové kariéry. A propos Richie Madano je jeden z nejlepších filmových záporáků. A nemohu si odpustit: "Moje žuby, tys mi vymlátil moje žuby, ty parchante"/// Celkem 88%///

Dlouhá cesta (2002)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +dojemný příběh, Mandy Moore pěkně zpívá(a taky dobře hraje a vypadá), Shane West velmi příjemě překvapil, postavy -sem bych možná dosadil, že mohlo být klidně hvězdnější obsazení, ale ve výsledku o nic nejde, no a nsad není tu tolik krásných(přírodních) záběrů/// Další film, který příjemně překvapil. Takové fakt zbožňuju. Velice podobný filmu Zápisník jedné lásky. Z počátku se příběh tváří jako klasická variace na Teen romantiku ve školním prostředí. Brzi však zjistíte, že tady se hraje na vážnější notu a popravdě: je to jedině dobře. Takhle je to zase něco jiného, dřívě neviděného. Doporučuji tohle vidět zamilovaným. Při romantické atmosféře to prostě nemá chybu. Pro tento účel je to naprosto vhodný film./// Celkem 80%///

Pat a Mat - Stěhování (1982) (epizoda)

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +zase nové prostředí, spoustu geniálních nápadů -ta hudba na tu harmoniku je jakási rozvrzaná/// Tahle dvojka, to je fakt někdy úlet. Nikdy bych nevěřil jak neuvěřitelně se dá stěhovat nábytek. Na konci jsem nevěřicně kroutil hlavou./// Celkem 91%///

Jako pavouk (2001)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 3/10 Efekty 4/10/// +zápletka, dějivé zvraty, občas napínavé, Mika Boorem -téměř bez hudby a bez zvuků, český dabing, některé dialogy/// Místy zajímavá detektivka. Nic víc, nic míň. Špatné technické zpracování. Tváří se to spíše jako levný televizní film./// Celkem 51%///

Přepadení v Pacifiku (1992)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +Casey"kurva"Ryback je pravděpodobně Seagalova nejlepší postava, zde výborné souboje, záporáci, občas napínavé, dobré hlášky ("Kdo jste" "Já jsem jenom obyčejnej kuchař" "Panebože! My umřeme") -dříve si toho člověk nevšímal, ovšem teď nejde přehlednout tolik logických lapsů, podivných dialogů a někdy zvláštního chování postav/// Tohle je výborná seagalovka. Ve své době mě úplně chytla a byla to prostě dobrá akční jízda. Rozhodně je tohle jeden z nejpovedenějších filmů tohoto pána co pořád tloustne :-)/// Celkem 83%///

Pat a Mat - Grill (1981) (epizoda)

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 10/10/// +kuře na tisíc způsobů, aneb proč nepostavit krb, nádmírů zábavné, mnoho různých prvků a způsobů, hudba, animace -snad jen ten, že u Pata a Mata se překvapivě neřehním smíchy, no asi jsem už z toho vyrost nebo co já vím/// Neuvěřitelné, geniální, nejlepší. Takové části mám nejradši/// Celkem 100%///

Příběh malého slona (2000)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +obstojný český dabing, veškeré dramatické scény byly výborné, melodická hudba, příběh -přírodní scenérie nebyly tolik využity./// Zajímalo by mě, jestli filmaři nejprve natočili filmové záběry a poté se teprve jali vymýšlet scénář a nebo naopak chtěli natočit film podobného ražení a tak odjeli natočit několik zajímavých snímků. Ať tak či onak, zpracováno je to dobře. Pro děti je to působivý a zároveň naučný film, takže ho můžu vřele doporučit. Možná jen musím zmínit, že podle mě nebyla tolik využita příroda. Záběry se zaměřovali hlavně na slony, to aby byly patrné jejich dialogy a kamera taky neměla moc nájezdů nebo oddálených scén. Navíc se toho hodně odehrávalo při západu slunce. Při této kombinaci nebylo moc z přírody vidět. Jinak samozřejmě doporučuju, není to dlouhé./// Celkem 62%///

Pat a Mat - Světlo (1979) (epizoda)

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Efekty 8/10/// +výborná hudba -moc toho neuvidíte/// Část, která by se taky mohla jmenovat šachy. No ale podstatné je, že na ně není vidět a tak naši kutilové budou muset něco s tím světlem udělat. A proto se tato část jmenuje Světlo :)/// Celkem 88%///