Velká Northfieldská loupež (1972)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 6/10/// +dobré přestřelky -zdlouhavé/// Docela zvláštní, podivný western. V některých momentech dobrý, v jiných průměrný a zdlouhavý. Cliff Robertson měl charisma, zato Robert Duvall byl dost nesympatický. Zpracování docela ušlo, ale znám mnoho lepších westernů, tohle je jen zajímavý průměr./// Celkem 50%///

Larva (2005) (TV film)

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Efekty 4/10/// +docela napínavá atmosféra -hodně klíšé, málo akční a když už tak je to trapné/// Takže máme tady doktora, který všechny varuje, ale skoro nikdo ho neposlouchá. Potom tady máme milionáře, který na tom sajrajtu pro krávy vydělává. Jenže krávy se z toho podělaj a na stvětě jsou larvy. A Larvy vesle mutují do něčeho co připomíná zvadlího netopíra. A tak se z toho podělaj i lidi a na světě je průser a teď už to konečně pochopí i zkorumpovaný šerif a o něco později i sám tvůrce. Teď nemyslím tvůrce tohodle nesmyslu ale myslím hlavního záporáka. I když není to někdy jeden a tentýž? Jako atmosféra je docela dobrá a je tu trošku náznak něčeho co jsme viděli v Cabin Feveru. To mě zaujalo. Jenže potom z toho vylezlo něco hodně trapnýho a tak málo nebezpečnýho, že si ty potvůrky podala i parta looseru. Kde se tenhle film hrabe na MosquitoMana, který si v pohodě vyndal SWAT team a ještě se u toho stihl bavit i divák. Tohle je podprůměrné, nijak vyjímečné a navíc špatně zpracované. Takže z toho plyne, že Moskyťák je vítěz./// Celkem 36%///

Connie a Carla (2004)

TV/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Efekty 1/10/// +David Duchovny byl příjemný -je to kabaret, ovšem nudný/// Tohle bylo něco příšernýho. Hodinu a půl koukat na to jak jsou dvě ženský převlečený za chlapy(transky). Ještě ke všemu neumějí zpívat a taky nijak zvlášť úžasně nevypadají... Tohle fakt už nechci vidět. Příjemná byla jen romantická línie, ale to je taky jediné co film zachraňuje od odpadu. PS: ani mi to nepříšlo nějak vtipné./// Celkem 28%///

Poslední pevnost (2001)

DivX/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +výborně vystupňované napětí, téma -docela dlouhá stopáž/// Poslední pevnosti jsem se docela bál. Kvůli vězeňskému tématu, hlavní postavě, délce. Ale možná trošku zbytečně. Zhruba po půlhodině mě film chytl a začal jsem si ho užívat. Fakt zajímavé, hlavně k závěru. Trošku tomu chybý větší spád, ale i tak to bylo zase něco jiného./// Celkem 59%///

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +režie, akční masakr, u některých scén se tají dech -možná by těch 10 minut navíc neškodilo/// Když nám Rambo říká, že zabíjet je tak snadné jako dýchat, tak vůbec nelže. Dokazuje to přímo mistrovsky a na diváka čeká velká krvavá řežba s pořádnou náloží nejen olova. Obávám se, že starší Slyovi kousky budou po tomhle čtvrtém pokračování blednout. No sám sem zvědavej nakolik mě dokáží oslovit. Každopádně mám radost, že to Stallone dokázal. Nejen kvůli nám divákům, ale i kvůli němu samotnému. Dává to větší šanci na další kvalitní filmy./// Celkem 84%///

24 (2001)

VHS/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Hudba 5/10 Efekty 1/10/// +ten hlas v tom telefonu byl opravdu dramatickej -takové nehorázné neherectví a přehrávání jedné oblíbené herečky a jednoho neherce, dialogy, nelogičnosti, závěr/// Film s Barborou Seidlovou. Taky důvod proč si film koupit, zhlédnout a zaplakat. Naštěstí z tohodle vyrostla a dnes hraje dobře. Jinak samotný film je prázdné nic./// Celkem 20%///

Místo určení: Gobi (1953)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +výprava, komparz, více slovních přestřelek než vystřelených nábojů, vtipné hlášky -přeci jen možná málo akční/// Příjemně odlehčené válečné drama odehrávající se trochu víc v odlehlé oblasti než jsme zvyklí. Ale je to příjemná změna oproti těm filmům odehrávájící se třebas v evropě. Jo a taky jsem ještě neviděl mongola ve válečném filmu z druhé světové. Na jedno zhlédnutí zábavné./// Celkem 68%///

Jmenuji se Sam (2001)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// moc se mi líbili herci, snad poprvé vůbec nevadila dlouhá stopáž, nádherná hudba protknutá celým filmem, kamera -snad jen místy ne úplně reálné/// K tomuhle sníku jsem přišel náhodou. Jednoho dne jsem si ho nahrál a jiného dne se na něj podíval. Konkrétně to bylo dnes ve 3 ráno. Řikal jsem si "nechce se mi spát, tak na něco mrknu, aspoň na půl hodinky" No popravdě: měl jsem velkej problém se od filmu odtrhnout. S velkou přesností vystřeleného míčku na bránu mě těžce zasáhl. Dakota zde úplně zazářila narozdíl od některých pozdějších filmů a proto jsem si ji znovu oblíbil. Sean Penn, ač jsem ho dříve nevyhledával získává stále více a více mích sympatií. A kupodivu mě sedli i ostatní herci. A to i přesto, že charaktery byly dost výrazně nalajnované. Potěšilo jak se spousta lidí snažila Samovi pomoct. Je to milej, příjemnej ale hlavně hodně dojemnej příběh./// Celkem 79%///

Stroj času (2002)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +nádherně zpracované plynutí času, námět, hudba -klidně bych si dokázal představit i jiný příběh, jinou budoucnost, v závěru trošku křečovité/// Hned napoprvé mě tento snímek uchvátil. Úplně sem zíral s otevřenou pusou, nedýchal a napjatě čekal co bude dál. Na podruhé i napotřetí už to není takové drama, ale člověk toho zase víc pochopí a stejně scény cestování časem jasou naprosto úchvatné. Jen si říkám, škoda že jich nebylo více. Taky škoda, že snímek po první třetině v momentě kdy se hlavní hrdina dostane do vzdálené budoucnosti promění ze sci-fi dramatu na dobrodružné fantasy. Knihu jsem nečet, takže nevím jestli je tohle doslovné nebo si to scénáristé vycucali z prstu, ale dokázal bych si to představit i jinak. Přes tyhle výtky musím znova připomenout, že film se mi moc líbil a určitě se řadí k mým nejoblíbenějším. Doufám že neúspěch filmu u kritiků nezpůsobí nezájem o tuto látku. Rád bych viděl někdy v budoucnu podobný film s tímto námětem./// Celkem 87%///

Mosquito Man (2005)

DVD/// Obsazení 3/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// +pěkně to ten komár rozjel, Corin Nemec, film nenudí -slabé obsazení/// No bál jsem se že to bude horší. Čekal jsem celkem sračku, jakejch jsou na DVD tuny. Ovšem tohle byla příjemná podívaná, která zabavila, rychle utekla a ani si člověk neuvědomí, že je to film, který patří do kategorie, kterou jsem zmínil výše. Takže není to tak strašné, dá se na to v pohodě koukat./// Celkem 54%///