Iron Man 3 (2013)

***Celkem 94%***3D KINO/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// PLUS: Robert Downey Jr. je excelentní, velice zajímavý soundtrack (Blue od Eifell 65 jsem už dlouho neslyšel) má to ucelený a velkolepý příběh, snad nejdrsnějšího, nejsilnějšího a nejrafinovanějšího záporáka jakého jsem viděl, spoustu napětí, pořádnou porci hlášek a humoru, velice efektní akci a hodně dobře napsané postavy MINUS: přesto se klidně mohlo tlačit ještě víc na pilu, v závěru jsem čekal trochu jiný cliffhanger./// Shrnutí: Jsem opravdu hodně spokojený. Pořád ve mě doznívá to co jsem viděl a bude tomu tak ještě hodně dlouho. Jedná se zatím o druhý nejlepší letošní film a určitě se nebojím říct o nejlepší díl celé trilogie. Možná že tam najdeme na druhé, třetí zhlédnutí některé pasáže, které trochu brzdí děj. Bez nich by to ale možná byl jen akční výplach, takhle tomu mnohé dialogy dodávají na hloubce (jak té příběhové, tak i jednotlivých postav). Závěr se zdál být poněkud uzavřený, přesto jsem přesvědčen že se Iron Man vrátí nejen v Avengers, ale i ve svém dalším filmu.

Bruno (2009)

***Celkem 68%***DivX/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Prostředí 7/10/// PLUS: občas docela zábavné, několik cameo roliček potěší, soundtrack je odvážný, Brunovi převleky a kostýmy jsou rozsáhlé, český dabing je povedený MINUS: často je to opravdu nechutné a za hranicí vkusu, rozhodně to není film pro každého./// Shrnutí: Přesto, když si tak na ten film vzpomínám, musím se smát. Je toho tam opravdu hodně a vše jde až na hranici koukatelnosti a zdravého rozumu. Sascha Baron Cohen je chameleon, který se dokáže převtělit do jakékoliv postavy. Možná že ho budeme brzy častovat komikem nového milénia (pokud jeho filmy dříve nespálíme). Herce jsme tedy pochválili, ale s filmem je to trochu horší, přesto že staví především na hlavní postavě, nebylo by od věci vylepšit scénář. Ten je málo obsáhlý. Děj se nikam moc neposunuje. Staví především na různých situacích v rozličném prostředí kdy Bruno vypadá pokaždé jinak, nicméně příběh tu je jen do počtu. Celé to tedy zachranuje krátká délka, která to ukončí v nejlepším./// PS: Určitě se ale těším na Diktátora a ještě více na ztvárnění Freddieho Mercuryho, kde si troufám odhadnout, že lepší casting nemůže být.

Definice lásky (2012) (TV film)

***Celkem 85%***TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 7/10/// PLUS: velkou radost mi udělala dvojice Květa Fialová a Jan Skopeček, líbil se mi projev Norberta Lichého, rovněž potěšila Marie Doležalová a pro mě takový malý objev jménem Raego, jednotlivé příběhy jsou krásně napsané a dobře vypointované, herci hrají přirozeně, hudba je pěkná MÍNUS: klidně to mohlo být i delší a když se na to podíváme z jiného úhlu, není tu stěžejní příběh ani postavy, je to jen několik postav namícháno do jednoho filmu./// Shrnutí: Definice lásky ve mě zanechala velice příjemné pocity a v mnoha směrech se mi její klid, milá romantika a sympatičtí herci vryli hodně pod kůži a dlouho je z hlavy nevytěsním. Přál bych si víc takových povedených filmů./// PS: Začínám mít dojem že Viewegh je lepší scénárista než spisovatel, jen tak dál.

Kdo přežije - Thajsko (2002) (série)

POZOR SPOILERY***Celkem 50%***TV/// Soutěžící 4/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// PLUS: nejvíce mě tu zaujala asi Shii Ann, kterou jsem měl možnost vidět později v Návratu hvězd, ještě snad Jack a Brian byly trochu sympaťáci MÍNUS: tady ovšem veškeré klady končí, jsem si docela jist že se jedná o nejhorší řadu, který kdy vznikla, uvidíme jestli ji Nicaragua nebo One World "překonají" ale osobně doufám že ne, jde tady totiž o nejhorší casting v historii soutěže, zhruba do poloviny kdy vypadlo pár zajímavých hráčů to ještě šlo, potom už to byla nuda a já se díval na hodinky kdy to skončí, účastníky raději nebudu jmenovat, byl by to dlouhý seznam, ale byla to s nimi otrava./// Shrnutí: Rozhodně by se slušelo říci, že jsem nebyl ničím ani nikým ovlivněn (např. špatné komentáře), takže jsem si obrázek utvořil sám a byla to opravdu bída. Nejzajímavější byl snad náznak v úvodu, rozdělení na muže a ženy, který se tady bohužel nestal./// PS: Naštěstí se tato situace stala v šesté řadě a bylo to opravdu zajímavé, ale o tom až příště.

Simpsonovi: Maggie zasahuje (2012)

***Celkem 82%***TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Animace 10/10/// PLUS: krásná, moderní animace, milý příběh, bezeslovný, pěkná hudba MÍNUS: příliš krátké, navíc je škoda, že podobných epizod nedělají víc./// Shrnutí: Pár pěkných a úsměvných nápadů ještě nestačí na pětihvězdičkový kousek, přesto se jedná o příjemnou podívanou a taky jak často dostane Maggie hlavní roli?/// PS: Viděno až nyní, ale být tohle jako předfilm k jinému filmu, určitě mám radost.

Tom a Jerry - Doktor Jekyll a pan Myš (1947) (epizoda)

***Celkem 94%***YouTube/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 9/10 Animace 9/10/// PLUS: ze začátku Jerryho drzost nezná mezí, pak si myslíte že je kouzelník jak dobře dokáže na Toma vyzrát a závěrečná pointa je dokonale vražedná MÍNUS: tentokrát se tu najde pár nelogičnosti, když Tom namíchá Jerrymu "jed" který rozpustí i lžičkou, kterou Tom použije, proč se nerozpustí i ta miska do které to přichystal, a za další když se to pro sebe rozhodně sám Jerry znovu namíchat, jak ví, které přísady použít?/// Shrnutí: Ovšem kdo by se pozastavoval nad takovou drobností. Na prostoru 6ti minut je to prostě dokonale zábavné./// PS: Neustále mě překvapuje originalita autorů

Rande na jednu noc (2008)

***Celkem 65%***TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 6/10/// PLUS: Michael Cera, příjemná Kat Dennings a určitě někoho potěší Aaron Yoo a Alexis Dziena, pěkná obálka k filmu, celkem fain hudba, můžete si ji oblíbit, určitě je i zajímavé, že se děj odehrává během jedné noci MÍNUS: jenže nejspíš i právě proto je to mnohdy vyplněno slabšími scénami a celkem zbytečnou dějovou linkou s kamarádkou hlavní představitelky, která se filmem propaří (i se svojí žvejkačkou) aniž by nějak zásadně ovlivnila děj, rovněž moje očekávání byla vyšší, nebo přesněji čekal jsem něco jiného./// Shrnutí: Film jehož děj je zajímavý a zároveň hodně klidný a možná právě proto dokáže vtáhnout do děje. Nemyslím si ovšem že se to bude zamlouvat každému./// PS: Kdo má dobrý vztah k hudbě a nebo je po rozchodu, ten si může přičíst navíc jednu hvězdičku.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

***Celkem 74%***KINO/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Akce 7/10/// PLUS: Tom Cruise opět akční a Jai Courtney se začíná dostávat do akčních rolí, Rosamund Pike tentokrát není jen na okrasu, Robert Duvall zajisté potěší, doslova špionážní děj, zajímavé vyšetřování i akční závěr jsou jedině k dobru MÍNUS: na můj vkus málo akční, hodně ukecané, chybí tomu prostě svižnější tempo, navíc by tomu víc slušel i Blu-ray disk, rozpočet sice neznám, ale rozhodně bych mu nehádal víc jak 50 miliónů./// Shrnutí: Pro Toma mám slabost a není téměř žádný jeho film, který bych si nechal v kině ujít. Tentokrát jsem ale mohl udělat výjimku, protože film je všechno, jen ne nadupaný, akční kinotrhák (přesto že byl myslím docela úspěšný). Ovšem pro jiný tip diváků, kteří hledají v kině pravý a nefalšovaný špionážní film, bude tohle působit jako oáza na poušti. Aby jsme mi rozuměli, je to vše zručně natočené, s určitou dávkou pečlivosti a pokud pominu nějaké ty typické zvraty, budete vlastně velice mile překvapeni./// PS: Už dlouho dobu se těším na další Tomův film, konkrétně Oblivion, to bude skutečně film hoden filmového plátna.

Pátek třináctého (1980)

***Celkem 66%***TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Atmosféra 8/10 Prostředí 8/10/// PLUS: začátek kultovní série, pořád to má slušnou atmosféru a pronikavou hudbu, prostředí Křišťálového jezera, kde to všechno začalo MÍNUS: tentokrát ještě bez Jasona a to není úplně ono, posledních asi 15 minut působí hodně směšně, především chování poslední postavy./// Shrnutí: Tady to všechno začalo, tady se zrodila jedna hororová legenda. Ehm, tedy tvůrci asi moc nedoufali v úspěch a moc neplánovali pokračování, proto se vlastně Jason zrodil (objevil) až v pokračování(ch). Přes stáří snímku se však nejedná o špatný horor. Hlavně první polovina ve které je víc živých než mrtvých je zajímavá. Později, když už zbude jen pár neherců, to začíná být trochu nuda a závěr je předem daný./// PS: Už je myslím na čase viděl zbylá pokračování, která mi zatím unikala.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

***Celkem 71%***KINO/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Akce 8/10/// PLUS: Bruce"mám pupek a nebojím se ho ukázat"Willis je pořád jednička, zdárně mu sekunduje Jai Courtney, ze kterého se pomalu ale jistě stává akční hvězda, navíc s pěkným zadkem (ten záběr mi doteď straší v hlavě, což nevím jestli je v pořádku), pár akčních momentů stojí za vyzdvižení (zejména souboj s helikoptérou), několik hlášek pobaví MÍNUS: i když jich značně ubylo, stejně tak ubylo technických parádiček, Mary Elizabeth Winstead tu má jen čestnou roličku, takže jako by tu vůbec nebyla, díry ve scénáři (od kdy má John syna? Od té doby co se to někomu hodilo?), akce je občas přepálená a kupodivu občas nudná, prostředí Moskvy a Ukrajiny působí levně./// Shrnutí: Páté pokračování v žádném případě nepřekonává nepřekonatelnou čtyřku jak jsem kdysi doufal. Dokonce se stává nejspíš nejslabším dílem série. Navíc dílem který brzy zapadne. Kdyby to byl běžný akčňák, tak by si zasloužil svoje 4*, takto je dávám jen s přihlédnutím k faktu, že jsem obrovský fanda této série a zároveň velký fanda hlavní postavy, kterou by jsem rád viděl ještě jednou./// PS: Režisér John Moore je břídil. Zpackal mi Maxe Paynea a teď tohle. Tedy ani jeden z filmů není naprostej průser, ale šlo to udělat v obou případech jinak a lépe. Škoda, mrzí mě to.