Star Trek: Picard - Season 2 (2022) (série)

Prostředek trochu drhne, ale jinak jsem nadšen a spokojen. Picard mě bavil od samotného začátku a druhá série na tom vůbec nic nezměnila. Není kvalitativně ani horší, ani lepší, je prostě stejně dobrá a to se cení. Nápad je skvělý a zpracování mi sedlo, nemusel jsem u toho ani jednou nadávat, že to przní značku (což u Disca dělám furt). Herci jsou samozřejmě výteční, John de Lancie exceluje, nejsou zde žádné nudné výplně a prostě se pořád něco děje. Je tady akce, napětí, emoce, Star Trek to nepřipomíná, protože to Star Trek je. Prostě poctivá sci-fi, ve které jenom zamrzí méně prostoru pro Isu Briones. Na finále se těším, bude to epické! 95%.

Diova krev (2020) (seriál)

Tak tohle byl fakt nářez. Diova krev je skvělej způsob, jak naložit s řeckýma (tedy) nejlepšíma) mýtama. Krvavé, akční, působivé, dějově epické, emocionální a samozřejmě s neskutečně luxusní animací a dabingem. Bavil jsem se snad ještě víc než u Castlevanie. 85%.

Cry-Baby (1990)

Dost ujetá muzikálová parodie na muzikál Pomáda (zejména teda na tu). Příběh jednoduchý - jak už to o muzikálů bývá - ale je ujetý tak nádherně, že nižší hodnocení prostě dát nemůžu. Johnny je skvělej, Amy Locane taky a navíc je i nádherná, jsou tam krásně ujeté a fakt dobře napsané postavy, herci si to užívají, písně jsou fajn, je tam docela dost hlášek a památných humorných situací a kratičká stopáž je skutečně velmi příjemná. Fakt jsem se bavil. 70 %.

Prokletí (2021)

Díky kolegům z MZ jsem dostal tip na tento velmi zajímavý film, který do hororového žánru rozhodně spadá a velmi mu to tam sluší. Eight for Silver (či Cursed) sice není nikterak děsivé ani strašidelné, ale to vůbec není žádný problém, neboť mě ohromila úchvatnou dobovou atmosférou (staré sídlo, mlha, sychravo), kostýmy, samozřejmě prostředím a zasazením (venkov, středověk) a líbilo se mi také navázání na dění v Gévaudanu. A hlavně je to teda - a to hlavně - konečně pořádnej film s vlkodlaky! Přesně tyhle filmy mám rád. Nenápadné, o kterých se moc neví, a o to větší mám pak radost, když ten výsledek za to stojí. Tohle je skutečně povedená žánrová lahůdka. 75%.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Z úvodních dvaceti minut jsem byl velmi, ale velmi rozpačitý. A modlil jsem se, aby se celou dobu neřešila naklonovaná Maisie. Ta se sice řešila, ale film nabídl i hromadu dalších věcí, a já jsem byl z výsledku skutečně velmi příjemně překvapen. O nejhorší díl se rozhodně nejedná, což je velice dobře. A Trevorrow prostě umí. Staré a nové postavy skvěle fungují spolu, zvlášť i ve skupinkách (spolu i zvlášť), scénář uzavírá před třiceti lety rozehrané dějové linky, herci jsou všichni naprosto skvělí (a Goldblum je král) a děj skvěle funguje. Akce na Maltě je naprosto neskutečná (naozaj, naozaj velmi dobrá akcia!), tam jsem skutečně nedýchal, to byl neskutečnej adrenalin a jedna z nejlepších věcí, které jsem v kině kdy viděl. Dinosauři taky fungují, akce je pak ještě mnohem víc (ne tak dobré, ale taky super) a vyloženě jediná věc, která mě tam štvala, byla ta řada šťastných náhod - támhle dveře, támhle jezírko, támhle Goldblum, támhle výtah, který se ještě navíc zavře přesně ve správnou chvíli... Ale jinak jsem si to fakt užil. Nic světoborného, samozřejmě, ale funguje to fakt skvěle. 75%.

Uncharted (2022)

Narozdíl od Ztraceného města tohle naopak zklamání bylo. Potenciál byl nepochybně mnohem větší a i má očekávání byla vysoká, neboť Uncharted mohl být parádní dobrodružňák. Jakékoliv PS či PC hry mi absolutně nic neříkají, všude propírané změny oproti předloze mi tak vlastně byly docela jedno. Na Hollanda, Banderase i Wahlberga jsem se těšil a od nich jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Holland je skvělý, Wahlberg fajn, Banderas hraje posté to samé, ale furt parádně a navíc mě dost bavily i obě hlavní ženské postavy, takže není co řešit. Jenže ten příběh je slabší. Start byl fajn, ale většinou stopáže jsem se sice nepronudil, ale dost jsem přemýšlel o tom, jak to mohlo vypadat úplně jinak a lépe, neboť film nepřináší vůbec nic zajímavého, kromě tedy nahého Hollanda, který mě ale naprosto nezajímá. Závěrečná akce s lodí ovšem byla báječná a je škoda, že tak nevypadal celý film. Lákání na dvojku je taky fajn a já se na ní vlastně docela těším. Uncharted je fajn jednohubka (na léto), ale vracet se k ní asi moc nebudu. 60%.

Ztracené město (2022)

Parádní překvapení a skvělá zábava. Sice moc nemusím Sandru Bullock, ale tady mi ani v nejmenším nevadila. Na film jsem se opravdu těšil, vždyť výchozí kombinace je neodolatelná - variace na Honbu za diamantem a obsazení. A obojí skutečně funguje naprosto skvěle a na loňskou (nebo kdy to bylo) Expedice Džungle s Dwaynem se to nejen chytá, ale i ji bez problémů překonává. Zápletka baví, akce funguje, je to vtipné a tyhle čistokrevné dobrodružňáky já prostě můžu. Když se k tomu přidá geniální Brad (jehož postava by si rozhodně zasloužila samostatný biják), výtečný Dan Radcliffe (jenž zase hraje geniálně napsanou postavu) a vynikající Channing Tatum, který je nejen akční hrdina, ale také skvělý komik, není opravdu co řešit. Ztracené město jsem si skutečně užil a budu se k němu pravidelně a velmi rád vracet. Zatím jeden z mých nejoblíbenějších letošních filmů a pochybuji, že se na tom něco změní. Chci dvojku! 80%.

Párování (2000) (seriál)

Britští Přátelé to nejsou ani zdaleka, nicméně ryzí britcom je Párování zcela. Stejně jako Přátelé má i tahle skvělá moffatovina, jenž se s každým dílem zlepšuje (jak už to tak bývá) skvěle obsazené a špičkově napsané charaktery. Nejlepší je jednoznačně Richard Coyle, je tedy velká škoda, že už se poslední série neúčastnil, ačkoliv jeho náhradníka jsem si oblíbil téměř okamžitě. Dějový oblouk celého seriálu je povedený, jednotlivé charaktery jsou natolik (ne)uvěřitelné, že si je hned zamilujete, Moffat chrlí hromadu genálních (a geniálně bláznivých) nápadů a hned několik absolutně geniálních a zcela skvostných epizod, hromadu hlášek a protože jde o britský seriál, je také humor celkově mnohem odvážnější, což seriálu náramně sluší, Sice mi chvíli trvalo, než jsem se do něj dostal. ale nejpozději čtvrtým dílem jsem už byl pohlcen. NEJ Díly: 1x04, 1x05 (!!!), 2x08, 3x01, 4x02. Druhá a třetí řada jsou nejvychytanější. 85%.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Zklamání. Uvítal bych to fakt delší a nápaditější, tohle mělo neskutečnej potenciál, dle mého názoru ale nebyl využit naprosto vůbec. Camea jsou sice parádní (obzvlášť to Stewartovo a samozřejmě Bruce Campbella), ale jednotlivé vesmíry jsou prostě strašně, ale strašně nezajímavé a nudné. Cumberbatch válí, Emily Olsen je úžasná (ačkoliv Wanda mi tady lezla totálně na nervy) a co se samotného příběhu týče, tak ten je taky vlastně docela nezajímavý a svým způsobem pitomý. Sice jsem si to užil, ale jako celek je druhý Strange velmi nedotažený. Hororový Raimi z toho hlavně v druhé polovině kouká na sto honů, ale je nevyužitý. Dark Strange mohl být skvostný, ale je nevyužitý ještě mnohem víc. America Chavez je fajn. Tohle skutečně mohla být velká událost a proto je škoda, že zásahy byly tentokrát až příliš velké. 4* jsou slabé a celé mi to připomíná druhého Thora, ačkoliv až tak strašné to opravdu není ani zdaleka. 70%.

Gangy z Birminghamu - Série 6 (2022) (série)

Rozhodně nejslabší série. Nemůžu říct, že nejsem trochu zklamán, protože jsem. Přitom vzhledem k historii celého seriálu jsem čekal, že Peaky Blinders si svou kvalitu udrží i v poslední sérii, obzvlášť, když jde o poslední sérii. Nestalo se tak, ale přestože pořád jde o parádní seriálový nadprůměr a zatraceně atraktivní a nápaditou látku, já jsem se zejména první polovinou epizod docela pronudil, neboť tu hodinovou stopáž nemělo v jednotlivých dílech moc co posouvat. Druhá polovina řady pak byla lepší, ale furt to nestačilo na to, aby mi vyrazila dech. I tak ale můžeme být rádi, že jde o velmi, velmi důstojné, sympatické a stále velmi atraktivní loučení. Na filmové finále se těším, snad to bude stát za to, ale poslední várka epizod je tentokrát jen za 4*. 75%. Herecky stále dokonalé, soundtrack ještě lepší, atmosféra skvostná, Drhne jen ten scénář.