No et moi (2010)

Povedal by som ze dost nepodarena adaptacia knihy od Delphine de Vigan . Film je dost predvidatelny co sice nevadi, ale vobec nevyuziva dobre rozvinute dejove linie z knihy (napr. vztah medzi Lou a ucitelom) a namiesto toho ukazuje stale dookola nezmyselne sceny (zabavajuca sa trojka, pitie v bare...), ktore v knihe maju len maly priestor. Na jednoduchy pribeh je film dost dlhy (105min.), a niekedy dokonca az dost nudi. Po zhliadnuti si spomeniem uz iba na zmiesaninu dvoch tvari a cervenej farby, s blbym (opat inym ako v knihe) koncom. Zhliadnute raz v kine, v original francuzkom dabingu. 1/10

Nepřítel pod ochranou (2012)

Dosť podhodnotený film. Najlepšia akčna pecka za posledné roky od Taken Akčné scény sa valia jedna za druhou s krátkymi prestávkami, a su solídne natočené v greéngrassovskom štýle. Scenár nie je nic extra ale je to presne to čo pri akčnom filme potrebujem, je to klasická jednoducha zápletka bez extra zvratov, ktorá zabezpečí dostatok akčných scén. Jeho plusom su dialogy, ktoré vobec nie su také blbé ako napríklad pri filmoch typu Fast Five . Film má dosť dobré, a určite lepšie a rýchlejšie tempo ako prvý Bourne ale predsa len tomu nieco chyba, hlavne ten zaver by mohol byt jednoducho epickejsi. Reynolds herecky dosť prekvapuje, po Lanternovi si napravil reputáciu, a Denzel si hrá svoj štandard, ktorý uplne stačí. Celkovo dvojka funguje v pohode, a určite baví viac ako v Training day . Zhliadnute v kine. 7/10