Liga spravedlnosti (2017)

Najlepsie sceny nie su v traileroch, chodte nato! 4* Spokojnost a plny pocet davam pre ten hate voci DC. Hlavne ze posledne neznesitelne produkty od marvelu su tu daleko v cervenych cislach (Guardians 2, Dr. Strange, Avengers 2). MoS dodnes povazujem ze neprekonanu pecku (v ramci post nolan dc ery), BvS mam rad, 70% toho filmu je pecka, zvysne finale ultra fail (ktoré mimochodom (este horsie) ma aj WW), no a JL je nieco medzi. Dej a cely ten scenar je jemne slabsi, ale konecne solidne finale, takze ziadna pachut zo zleho zakoncenia jak v BvS sa nekona. Odsypa to, hlasky v pohode, akcia dobra, je to kompaktne nevidno co tocil Snyder/Whedon, nove obsadenie Aquaman, Flash super, suboj Superman vs JL top, zaporak a cela mytologia ok, snyderov vizual tiez v pohode. Dufam v extended cut aspon + 20min. Zhliadnute v kine 7/10

RYTMUS sídliskový sen (2015)

Zraz závistlivých núl čo nikdy nič nedokázali a majú komplexy že nejaký polocigáň nemaká za 18000kč mesačne, auu to musí bolieť. Dokument doplňuje texty z bengora, tí čo to nepočuli ostanú značne neoslovení..

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Zatiaľ najlepší post-avengersovský sequel. Konečne je tu už aj voľáky dej, a nie len ten klasický záporák stelesňujúci zlo vs Iron man. Režijné duo Russovcov je o dve triedy vyššie oproti Johnstonovi čo sa akcie týka a vôbec celý film je výrazne lepší aj vďaka reálnejšiemu pojatiu príbehu. Zhliadnuté v kine. 6/10

300: Vzestup říše (2014)

Prepojenie s pôvodnou tristovkou celkom dobré, ale to je tak všetko. To že tu chýba Leonidas je ten najmenší problém. Akcie je málo, navyše je nezáživná, bez kreativity či akéhokoľvek drajvu vďaka slow-motion. Navyše gejzíry digitálnej krvi tomu dodávajú humorný podtón. Prepálená stopáž (áno, neskutočne uťahaných 100 minút) a pomer medzi dialógmi/akciou je na obesenie. Vizuál otrasný, so Snyderom sa to nedá porovnávať v ničom. Jeho 300ka je oproti tejto nude Gladiátor. Murro je rutinér pracujúci so statickou kamerou a nedotiahnutými efektami. Stapleton celkom ujde, Eva sa prehráva a ostatných nazývať hercami je odvážne. Ešte soundtrack splňuje priemer. 3/10

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Výrazne lepšie než prvý diel, hlavne čo sa týka zručnosti réžie. Lawrence je výrazné plus pre sériu, ktorá ale jednoducho nemá moc čo to ponúknuť. Dvojka síce má svoje momenty, lenže často sa vlečie a tým pádom aj občas dosť nudí. Nabudúce to poprosím skrátiť, aspoň tak o tú trištvrte hodinku. 4.8/10

Vlk z Wall Street (2013)

Are you swiss slovakian or swiss slovenian? Ultra pecka! Málokedy z plátna vyžaruje tak silná energia. Martyho som v živote vo väčšej forme nevidel, dokonca aj The Departed si vlk dáva hravo na raňajky. Majstrovsky namiešaný comedy-drama kokteil, vlastne lepší životopis si nepamätám, klobúk dole. Leo už nie je kráľ spomedzi ostatných hercov, on je jednoducho cisár. Nič ostatné netreba popisovať, to treba vidieť. Film roku. Po každej spravenej skúške si s hrdosťou rituálne pobúcham po hrudi. Zhliadnuté v kine. 9.6/10

Plán útěku (2013)

Ako keby človek vyhrabal akčnák z 90tych; čiže nostalgicky je to v norme. Lenže na to že tam je oná slávna dvojka S&S, to mohlo byť aj trochu akčnejšie s väčším nadhľadom. Úsmevný je iba fakt že sa to snaží byť chytrejšie než deväťdesiatky a pritom je to nelogicky hlúpučké. Ale nevadí, Arnold so samopalom to hravo vykompenzuje. Záverečný zvrat bol celkom fajn, mohli byť aj slabšie štyri nebyť ukecaného stredu... 4.7/10

Na život a na smrt (2013)

Očividne blbšia true story tu tento rok už nebude. Scenár je od Berga, čiže vyčítať mu pátos je úplne zbytočné. To čo ale človek od neho čaká pri podobných US verbovačkách je aspoň remeselná zručnosť akcie. Prvá polovica je extrémne nudná (niežeby druhá nebola), no a človek iba čaká že kedy to už konečne začne.. No a začína sa nám po hodine nudy neprehľadná, nudná, amatérsky odfláknutá streľba, na konci s jedným ale že ultra-wtf momentom ktorý opäť posúva hranicu demencie o niečo ďalej, a áno aj vrámci Bergovho dementverza. Okrem toho sú tam štyria antipatickí hrdinovia ktorím by snád každý divák najradšej vpálil RPG-čko do zadku. Vlastne ani neviem začo dávam také vysoké hodnotenie. Vrtúlnikové zábery spolu s Jablonsky-im je to naj z celého tohto eposu. 2.5/10

Kapitán Phillips (2013)

Úprimne, od Paula som zvyknutý na väčšie pecky. So všetkým rešpektom voči zúčastneným musím konštatovať že táto udalosť bola doslova nudná. Samozrejme filmu ako takému niet moc čo vytknúť, Greengrass robí čo môže lenže nápis « based on a true story » jasne limituje celkoý rozsah príbehu spolu s hranicami scenáristickej vynaliezavosti. No a Hanks stále vie prekvapiť a svojím výkonom iba obhajuje všetkých tých oscarov. P.S. Na druhý krát som sa po prvej polhodine takmer unudil k smrti. 6.4/10

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Omnoho horšie než Neočakávaná cesta! Bez začiatku či konca (ten obzvlášť človeka vytočí) a vôbec to finále je iba digitálne fiasko so zlými trikmi. Jednotka mala príjemnú nostalgickú atmosféru a správny rozprávkový feeling, ktorý tu zmizol. Neviem čo mal znamenať ten šedý filter čo nahradil rozprávkovú pestrosť. Z hrdinského Thorina tu Jackson spravil ked´ to preženiem tak sebeckého padoucha ktorý je navyše ešte aj dosť obmedzený (Thranduil mu jednou vetou zrúti jeho hnev voči elfom). Bilbo je tentoraz ťahún, konverzovanie so šmakom je spolu so sudmy to najlepšie čo druhý hobbit ponúka. Gandalf tam prakticky nie je, Radagast má len o čosi väčšie cameo než Jackson, ale zato Tauriel s Legolasom sú prínos aj ked´ tá romantická linka je dosť smiešna. Ešte Evans tam nie je zbytočne, čo sa už ale nedá povedať o Meddedovi či starostovi. Obzvlášť zaujme pôsobivá kamera s dobrým strihom ale dvojka je čo sa týka technických parametrov výrazne pozadu (kulisy sú často cítiť a cgi škreti tiež), čo samo o sebe prekvapí kedže to má minimálne dvakrát taký rozpočet než trebars Návrat krála. 3D dobré, HFR to možno trochu vylepšuje ale nie je to žiadna nutnosť do budúcna. Zhliadnuté v kine. 6.3/10