Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Bylo to celý takový.. Fajn, tak bych to asi nazval, fajn, fajn, fajn. Fajn byl nostalgickej návrat do světa hvězdných válek, fajn vizuál, fajn herecký výkony, fajn hudba, fajn Han Solo, a přesto se nemůžu dostat na plný hodnocení. 2 věci.. Příběh, jásně funguje to relativně dobře, všichni se bavíme, ale je to furt ta samá pohádka hraná dokola už po stý, bez špetky inovace, potenciál hvězdných válek je úplně nikde jinde a tenhle díl ten potenciál nevyužil ani trochu. 2. věc, kvůli který bych snad ani nesnižoval hodnocení, ale dost mi tam vadila pocitově, scéna s projevem ala Hitler, agresivní, fanatickej projev a na závěr taková menší "hailovačka". Jde o to, že tohle jsou hvězdný války a takováhle scéna tam prostě nemá co dělat, absolutně mimo mísu, čirá demence od J.J. Abramse.

Marťan (2015)

One man show Matta Damona je rozjetá vskutku dobře. Fórky do kamery, hravá režie, disco (ptfuj) a samozřejmě skvělej Matt Damon. Fakt příjemnej rozjezd, bohužel to Rydleymu nevydrželo moc dlouho, ke konci už ty fóry taky nestáli za moc, ale co to z mýho pohledu pohřbilo úplně byl ten konec. WTF??? Co to mělo jako bejt? Ale možná je problém u mě, jelikož když si tam Matt hrál na iron mana, smáli jsme se na celý Aero. Tahle scéna vehnala slzy do očí (smíchem) mě, kamarádce vedle mě, a možná dalším 3 lidem, nevim, zbytek Aera seděl přikovanej k sedačkám a hypnotizoval plátno s napětím a očekáváním, jestli toho Matta teda chytí, nebo ne. Možná jsem to teď dehonestoval až moc, ale v tu chvíli mě to fakt zvedlo ze židle, páč celou dobu sledujete vcelku seriously rozehranou hru o přežití, ač je to dost odlehčený těma fórkama (a discem :D), no a pak přijde totální zkrat v podobě nesmyslu, který do toho fajn celku prostě vůbec nezapadá. No takže z prvotního uvažování o 5* jsem začal uvažovat o tom jestli tomu dát vůbec ty 4*, no nakonec asi jo, páč by si to Rydley, ale hlavně Matt Damon kvůli v podstatě jedný scéně, nezasloužil.

Železná srdce (2014)

Ohromná škoda, vždycky mě dokáže nasrat, když se film rozjede, je to bomba, všechno šlape, ale pak si tvůrci řeknou: proč bychom to dělali tak dobrý, asi, nebo nevim v čem je problém.. Takže, tenhle film je bomba tak do zhruba do poloviny, výborná scéna u oběda po dobytí města třeba, to sem zíral, chvílemi se mi hlavou honilo 5*, jenomže pak přijde na scénu klasický, tupý, americký klišé, hafo výbuchů a bitva jako prase, jenomže problém je v tom, že to už jsme všichni viděli tak stokrát, a což o to, ono by to i fungovalo, ale to by si ten film nesměl na začátku hrát na něco úplně jinýho, takhle to akorát kazí dojem. Jak jsem psal na začátku, velká škoda.. 3* Ještě by se slušelo vyzdvihnout herecký výkony v podstatě celý posádky tanku v čele s Pittem.

Výchozí bod (2014)

Jsem s rozumem v koncích.. Jak to mám ohodnotit? Konec odzbrojující, prvních 40 minut spící, místy šíleně předvídatelný, herecký výkony perfektní, kamera dech beroucí, a přesto, mi tam něco nehraje, hlava mi říká 4*, ale dávám 5*. Třeba se to změní až se mi to trochu rozloží, třeba ne.

Predestination (2014)

Je to celý takový, no já nevim, laciný a rádoby.. A když si teď čtu v komentářích, jak je to celý hrozně originální a jakej je to mindfuck, tak si řikám, že sem možná viděl jinej film než ostatní.

Strážci Galaxie (2014)

Klišé level milión, vykrádá to na co si jen vzpomenete a ani ta cool hudba, a ten sprostej mýval už to nezachrání.

Interstellar (2014)

Komentář Později... Asi až po 2. shlédnutí.

Prometheus (2012)

Blbý je, že ten film je krapet blbej. Přitom začátek, ten mě navnadil neskonale, asi i díky tomu, že sem předem o filmu nevěděl absolutně nic, jenomže, jenomže... Začátek je jen taková habaďůra na diváka, páč už zhruba v polovině se to zvrhává do lacinýho béčka, kde to nakonec taky skončí. Věčná škoda. ***