• Krátkometrážní

Oppenheimer (2023)

Plusové body, že Nolan vynechal trápny záverečný pátos, aké mali Dunkirk a Batmanovia. Mínusové, že tie postavy minimálne prvú hodinu neboli živí ľudia. Tiež sa mi nepáčila jedna zo scén s Einsteinom. Hodne sa mi páčila Nolanova réžia, už by mu mohli dať toho oscara (aj keď po tej sračke, čo vyhrala tento rok, skôr ocenia zas niečo originálne, napríklad Tlapkovú patrolu). Highlighty výbuch a nahá Florence. Hodnotenie medzi 4 a 5*.

Kancl - Série 7 (2010) (série)

Prekonali to. Prekonali piatu sériu. Edit: Neprekonali, to len tie záverečné časti… Podobne mala záverečná epizóda S03 navrch nad S02, ktorá je inak jasne lepšia.

118 dní v zajatí ľadu (1998)

Valušiak je náš najslávnejší polárnik, a možno mu Travelistan tento rok vyfúkol dobytie južného pólu, vždy to ale bude on, kto v 90.kach v Arktíde slopal vodku, lol.

Euforie - Série 1 (2019) (série)

Mám teraz po viac než dekáde seriálové obdobie a Euphoria je už druhý klenot, ktorý som si na tento čas šetril (po The Office US). A je to tak dobré, že som musel znížiť hodnotenie na 13 Reasons Why (S01), ktoré mi svojho času prišli na teen drámu až prekvapivo deep. Euphoria je ďalej. Samozrejme sú veci, ktoré by som zmenil (hlavne ohľadom záporákovej famílie), ale jak je to presné v narkomanskej dejovej línii, jak je to drsné, jak hodne to využíva hudbu (v závere takmer až muzikálovo), hladko pracuje s LGBTi tématikou, prepracovanosťou postáv a jak skvele je to napísané, to všetko vytvára dojem ešte silnejšej seriálovej udalosti. Herecky najlepšie  sú na tom rozhodne Hunter Schaffer a Zendaya, obe svojim vlastným spôsobom. Zendaya je skôr snažiaca sa charakterová herečka, zatiaľčo Hunter zaujme prirodzenosťou a sebavedomím. Zatiaľ 90%, ale je to ešte len úvod.

Kancl - Série 6 (2009) (série)

Pokračuje (zhruba) úroveň nastolená piatou sériou. Zamrzí minimum priestoru pre Tobyho.

Kancl - Série 5 (2008) (série)

Dokonalé. Keby som nevedel, že to má ešte ďalšie 4 série, považoval by som to za finále. Toto už neprekonajú.

Kancl - Série 4 (2007) (série)

Po niekoľkých tých úvodných dvoj-epizódach som si to proste už musel pridať do topky, to bolo skrátka úplne to, čím by to malo byť (aj keď mojou obľúbenou epizódou naďalej zostáva S02E01). Potom prišlo niekoľko priemernejších častí, ale to asi skôr len z dôvodu, že sa S04 nechystala na žiadne veľké finále, jej záver síce určité veci ohraničuje, ale predovšetkým otvára nové cesty, a je teraz vlastne dosť jasné, ktorým smerom sa chce uberať. Čo považujem za dobrý krok.

Louis C.K.: At the Dolby (2023) (pořad)

Louis to prepískol a to je fajn. Oproti nevydareným vystúpeniam, aké má v poslednej dobe napríklad Jefferies, je to ale konečne niečo, pri čom sa dá smiať opakovane nahlas. Neberie si to cancel culture za výhradne hlavnú tému, a strašne sa mi páči, ako ten človek dokáže vystupňovať nevinné “My father raped me”, cez “I made him do it”, až k “He fucked me gooooood.” 🫶

Kancl - Série 3 (2006) (série)

Na tretiu sériu mám zhruba rovnaký pohľad ako Pam: Mrzí ma, že je to teraz takto. A okolo cca dvadsiatej časti som začínal mať trochu pocit, akoby začínali meniť povahy niektorých hlavných postáv, čo sa našťastie nenaplnilo. Záver dokonalý. 90%