• Krátkometrážní

Kapky (2022)

Tak nefunkčne vystavané charaktery som nevidel už dlho. Záver až tak nevadil, vedel som si predstaviť aj horší. Ale jak sa k nemu dopracovali? Plemons je zlý, pretože je bohatý. Blbé, ale aspoň čitateľné. Zato Segel nemá charakter žiadny (pretože celá jeho postava je zúžená len na vydávanie príkazov) a postava Lilly Collins je charakterizovaná prakticky jedinou dialógovou scénou. Nejaké náznaky nespokojnosti sa objavili v odvrávaní, ale to nestačí. A cez to všetko záver ani nevyvolá (asi plánovaný) šok, pretože dej nie je nijak gradovaný a chýba mu humor, alebo zaujímavejšie napísané dialógy. A cez všetkú tú nefunkčnosť je stále najhoršou zložkou hudba, ktorá by sedela tak do výťahu, alebo možno do Poirota. 35%

Pippi dlouhá punčocha (1969)

Keď som Pippi videl naposledy, mal som toľko rokov, že som ich ešte nevedel spočítať. A teraz je december, ja mám zas môj vianočný priečinok, v ňom gíče nazbierané za celý rok a strašne ich nadhodnocujem.  Ale nebojte sa, dám si konečne potom aj nejaký horor. 🤗

Vánoce u našich - Série 1 (2019) (série)

Dosť holčičí. Mal by som čiastočne výhrady voči hlavnej postave, ktorá asertívne dá šancu aj tým najväčším bláznom, aby nakoniec vždy skonštatovala, že je lepšia než oni a na dôvažok sa nechala manifestačne vylízať random lesbičkou v električke. Ale tak aspoň bola ľudská. Dúfal som, že skončí s tým mladým, ten bol dobre napísaný. Hodnotenie medzi 3 a 4, ale dám vyššie, že je vonku sneh.

Místo u moře (2016)

Svojim spôsobom chápem to, čo píše  užívateľ  zigíš. Na druhú stranu tieto filmy majú svoj význam, minimálne pre mňa, keď pijem víno. A pre tých hercov, na podávanie životných výkonov. Affleck super a za tú jednu scénu Michelle Williams to celé stojí. 85% Atmosférou podobné Redfordovej oscarovke Ordinary people.

Nový vánoční příběh (2022)

Boomerina strašná, ale kto má rád pôvodný film, bude sa mu páčiť aj toto. Dokonalá kópia, párkrát som bol takmer aj dojatý. Kľudne si to kuknem v budúcnosti znovu. A mimochodom, na Imdb to má o 15% viac.

Procházka po Měsíci (1999)

Prekvapivo dobre natočená limonáda. Viggo je slizký mastičkársky milovník, Diane nadržaná ženuška v domácnosti, zo soundtracku hrajú 70.te roky a Anna Paquin dostala skvelé dialógové scény. Nemám rád takéto filmy, ale nejak to tu skrátka celé funguje.

Policie (1985)

Tieto francúzske kriminálky mali niečo do seba. Mix vzťahového prepletencu a drsného, špinavého policajného filmu. V závere síce trochu vyšumí do prázdna, ale také už bývali francúzske kriminálky a ich konce. Sophie Marceau nádherná, Sandrine Bonnaire mala super postavu.