• Krátkometrážní

Adult World (2013)

Nezávisláky Sú cesta. Emma Roberts Je fajn. Cusack Mohol byť dobrý mentor. Ale Adult World nato nemal scenár. 50%

Afrikou na pionýru (2019)

Trochu som sa bál, aby v Slobodníkovom sólovom filme nebolo hlavným pozitívom, že tam neni Dan Pribaň. :) A na koniec je to minimálne na rovnakej úrovni, technicky prvotriedne, a atmosférou omnoho odlahčenejšie a príjemnejšie. Chvíľu som rozmýšlal aj nad 5*-kou. “Všetci sme len malí chlapci. Motorky, samolepky...” 85%

Aftermath (1994)

Ďalší pádny dôvod prečo sa nechať spopolniť.

Aftershock (2012)

Nejakým nedopatrením som čakal zombie horor a namiesto toho dostal zábavný survival, na horor sa meniaci až v poslednej tretine. Celý film som tomu chcel dať štyri hviezdy. Aj hangover prvej pol hoďke, aj tomu chaosu čo jej nasledoval, super scéne s lanovkou, mŕtvym deťom a nečakaným úmrtiam hlavných postáv... všetko to bolo super. A záver to pokazil. Načo bola dobrá tá pointa? Aký mala zmysel, či logiku? Neviem. A Eli asi tiež nie. On všeobecne má s tými scenármi trochu problém. Hostel bol tak blbý až bol dobrý, Cabin Fever bol iba blbý. Aftershock je teda logicky jeho najlepší film, ale myslím, že by potreboval niekoho kto by ho usmerňoval, niekoho skúseného. Načo je v horore, ktorý sa to snaží uhrať na realistickosť, napríklad úsmevná scéna "babka v kanáli"? Ale tak uznávam, že ide o posun k lepšiemu. Koniec koncov, film začínajúci záberom na trsajúceho Eliho Rotha, mohol dopadnúť oveľa horšie. 70%

Aftersun (2022)

Možno najkrajší film od Eight Grade. Mescalovi tú nomináciu prajem. Či už by vyhral on, alebo Colin Farrell, mužský herecký oscar si tento rok zaslúži ostať tu v Európe “It’s coming home” na Ostrovoch. 90%

Agent Carter (2015) (seriál)

Prvej sérii som úplne neveril a postupom času ma prekvapila najprv ohurovacou metódou, keď to Peggy natrela postupne úplne všetkým, a neskôr niekoľkými naozaj top päťhviezdičkovými dielmi (hlavne ten skok z okna by bol mega aj vo filmovom MCU). Druhá séria je v podstate béčko, ktorá s momentom prekvapenia neprišla, byť som naňho do konca čakal. Medzi nimi dvoma je také zhruba 30 percentné kvalitatívne vákum. Zaokruhlujem hore.

Agenti nula nula (2004) odpad!

Film nula nula. Eric a Ramzy sú v súčasnosti vo Francúzku komediálna špička. Podobne nepochopiteľné ako tržby filmu Kameňák.

Agresivní virus (2014) (seriál)

Od prvej časti nelogickosti bijú do očí, kým nerezignujete na intelekt, nekvitujete všeobecné klišé o béčkovosti a nevezmete to ako čistokrvnú béčkovú zábavu. Rátať slovo "béčko" v komentároch k The Strain, asi by padol nejaký rekord. To si treba ujasniť v prvom rade, že ide o zábavu pre masy, a ako takú ju pekne konzumovať. Ide to vcelku príjemne; Tv seriály (napríklad) mávajú slizkých Tv hercov viac. Super postavy, občas. Hlavne Starý, bloncka a Krysař. A tá vec na plagáte ma dokonca mrzela. Zato decko ... Ja neviem, to je nejaké pravidlo, že v každom seriále musí byť detský herec? Zlatá Sophie z Walking Dead...

Ahí va el diablo (2012)

Začne to peknou (aj keď úplne zbytočnou) lezbickou scénkou a potom nastúpi atmosféra, erotické dusno, neistota, strach, panika .. Jeden z tých mála fiilmov, ktorým by úplne stačilo byť iba znepokojivý a ono to má ešte dobré lakačky, pointu, vtiahne vás do deja, bojíte sa o jeho postavy a celý čas vedie k nepríjemnému koncu, ktorý asi inak dopadnúť nemohol. Nebolo by to tak pôsobivé. 90% a nečakaná pecka. Bogliana si musím napozerať ..

Ahoj, Adam (2011) (amatérský film) odpad!

Nemôžem si pomôcť, je to proste trápny brak. Dostatočne ma to celé vytočilo už pri prvom pozretí. Nechápem, ako môže mať niekto chuť pozrieť si to znovu. Nudný pokus o umenie, s až iritujúco amatérskymi hercami. Odpad.