• Krátkometrážní

Stingray Sam (2009)

Má to niečo z Lietajúceho cirkusu, aj niečo z Red Dwarfa, a je to sci-fi western, a je to divné a spieva sa tam, a rozpráva to Niles z Frasiera, a ma to hodinu a sú tam desaťkrát titulky, a je to seriál, a je to film, a je to ujeté, a je to super. A chcem toho viac.

Stíny a mlha (1991)

"The only love that lasts is unrequited love..."

Stíny v ráji (1986)

Tento Kaurismäki ma (ako jeden zmála) úplne nechytil. Z časti je to aj moja chyba - tie filmy bývajú hodne pocitové a ja som asi nebol naladený na správnej vlne (tesne po dopozeraní Suspírie). A nechcem mu jeho kvality nejako uberať, ale na takých Leningradských kovbojov, alebo Pidä huivista kiinni Tatjana sa pobavím vždy, aj keby som ich pozeral trikrát po sebe a toto je proste o niečo menej príjemné. Takže skryté kvality, ktoré som pri sledovaní neobjavil hladať nemienim a dám tam rovno tie štyri hviezdy, ktoré si to aj tak bez diskusie zaslúži.

Stíny zapomenutých předků (1964)

Určite je to výborne natočený film. Hlavne všetky tie celky boli krásne nasnímané a vzhľadom na tému to má určite značnú edukačnú hodnotu. Ale mal som verziu s hrozným obrazom a strašne som pri tom trpel. Dokukal som to, lebo filmy nevypínam. Hodnotiť nebudem.

Stmívání (2008)

Najtoxickejšie na tom braku bývali škody, ktoré narobil s žánrom. A najtrápnejšia mytológia. Dnes je najsmutnejšie, jak bez hanby nechal pitvoriť sa dvoch docela dobrých hercov. Uplynulým časom (15 rokov od premiéry) pomaly ustupuje nasratosť a začínam si užívať campovú stránku veci. Lebo čo už plakať nad rozliatym mliekom, že? Zaujímalo by ma, či existuje prieskum, koľko fanyniek z toho časom vyrástlo. Kto okrem Pattinsona a Stewartky sa zato dnes hanbí. Na 2* to zatim nestačí ani v rámci guilty pleasure, možno o ďalších 15 rokov. Isté je stále len to, že Twilight je naozaj veľmi zlý film. Dnes už sa mu dá, ale aspoň vysmiať.

Stoker (2013)

Od začiatku som si hovoril: film roku a nebol som ďaleko od pravdy, bohužiaľ ten scenár sa nikam nevyvinul (nikam kde sme ešte neboli) a mimo úplne záverečnej scény, vlastne ani neprekvapoval. Od začiatku mi to totiž pripadalo choré. Tá snová atmosféra a všetky tie tajomné pohľady - tam skrátka nemohlo byť niečo v poriadku. A v tom je práve problém. Stoker má síce bezchybnú atmosféru, perfektných hercov a soundtrack, oscara hodnú kameru, a je natočený úžasne neamerickým a prekrásnym spôsobom; len nemôžte čakať, že vás ohromí aj svojim príbehom. Podobné pocity som mal pri filme Drive; Nič, čo by sme nevideli, iba vrchol toho, čo už poznáme. 90%

Sto krvavých akrů (2012)

V zásade ide o dobrý nápad, problém je, že mu chýba scenáristická invencia. Majú tam niekoľko dobrých scén, pár podarených vtípkov a sem-tam nejaké gore a je to všetko naťahované, aby to malo hodinu a pol. Opakovanie zdržuje. 50%