• Krátkometrážní

7500 (2019)

Prvá hodina silné 4*, potom to už len pomaly vyprcháva.

8 (2008)

Wenders 1*, Campion 4*, Kounen 4*, Noe 4*, Sissako 4*, Bernal 3*, Nair 3,5*, Van Sant 4*. S výnimkou úvodného Wendersovho príspevku, ktorý pri všetkej úcte nemožno nazvať inak, ako senilným, sa prakticky všetky segmenty pohybujú na hranici medzi treťou a štvrtou hviezdou. Z Campionovej asi najviac cítiť autorský rukopis, Noe pôsobivo dokumentaristicky deptá, Sissako a Kounen sú autenticky exotickí. Bernalova časť mi prišla v kontexte celku asi príliš poetická a Nairovej by patrila medzi najsilnejšie, keby som si k jej pochopeniu nemusel prečítať komenty na YouTube.  Van Sant to už potom len bezdejovo uzatvára (čo nemyslím ako výčitku, jeho video sa mi páčilo zo všetkých najviac).  Hodnotením sa prikláňam nižšie, pretože som to sledoval na časti (sú to obsahovo nesúvisiace krátkometráže), nakoľko ako jeden film mi to úplne sledovateľné neprišlo.

8 hlav šílenství (2017)

Už z princípu fandím každému českému filmu, ktorý nie je chcípácka tragikomédia o robotníkoch (ako 90% českej produkcie), ale na toto sa skoro nedalo kukať. Aj cez všetky nápady a halušky nezaujímavé, šedivé, nesympatické, nevyvážené a zle zahrané. A hlavne nemám najmenšiu chuť si teraz od Barkovovej čokoľvek prečítať.

85. Annual Academy Awards (2013) (pořad)

Anne Hathaway, Jennifer Lawrence, Adele, Brave, Christoph Waltz... and Mr. Tarantino. Spomienka na zosnulých, Bedári, Goldfinger. MacFarlane (and your boobs) a bohužiaľ Argo. Boli aj horšie Oscary.

86. Annual Academy Awards (2014) (pořad)

Mňa to tento rok sklamalo. Ellen aj atmosféra celkovo, parádne uvolnené, rovnako ako baviace sa celebrity (Jennifer mi prišla skoro ako puberťáčka) .. sledovať to spolu s bodohoničmi na čsfd párty, možno by som dal tri.. Ale sledoval som to doma a mrzol mi stream, čo ma pripravilo o to najlepšie - rozlúčku so zosnulými, z ktorej som videl našťastie aspoň ten záver s Hoffmanom a Bette Midler (pfff). Navyše ma sklamali hudobné vystúpenia; Midlerku neznášam, Pink ma výnimočne nebavila a song čo dostal oscara, považujem za najhorší z nominovaných (režúci uši a pokazil mi už Frozen). Najviac sa mi páčil Moon Song, Pharell sa tiež dal; pekné ďakovačky mali francúzi a Matthew McConaughey a to je tak všetko. Reklamy hodne iritujúce (hlavne tá s Tinou Fey, stále dokola) a takmer nič nedopadlo ako som dúfal. Aspoň ten Jonze... a Cate. A DiCaprio pravdepodobne bude musieť predčasne umrieť, aby mu ho tí suchari niekedy dali .. Edit: Asi to zvýšim. S pár dňovým odstupom nervozita opadá a tá fotka zo smartfónu, ma prenasleduje na každom kroku :)