• Thriller

Sin City - město hříchu (2005)

Velmi solidní záležitost. Parádní atmosféra, neokoukaný komixový vizuál, spousta krve, mrtvol a pěkné, nahé holky to vše vytváří ojedinělý filmový zážitek. 80%

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Vynikající záležitost. Soundtrack, hlavní hrdina, míra brutality, atmosféra a napětí uff :)

Busan (2009)

Spíše Drama, akce se objeví pouze na konci, ale nenudil jsem se. Je zde krásně vykreslen vztah mezi gamblerským otcem posedlý alkoholem a jeho synem, který akutně potřebuje transplantaci ledvin. Syna mi bylo určitě líto, jeho otec se chová jako chladná a bezcitná sviňě, který nebere na nikoho žádný ohled. Čekal jsem více, je to takový typický Korejský standard. 60%

Psanci (2006)

Největší zklamání z Asie za poslední roky a nechápu jak je to vůbec možné ??!! Johnny To je slušný režisér, netočí špatné filmy, ale tohle byl naprostý propadák s excelentním hereckým obsazením !! Nick Cheung, Anthony Wong, Simon Yam tohle je herecká elita Hong Kongu, ale ve špatném obalu. Příběh nezajímavý, nudný a zdlouhavý, akce absolutně o ničem, žádný souboj, pouze nezajímavé a nepřehledné "přestřelky" kde místo krve stříká červený prášek, tohle bych toleroval v 90. letech né v roku 2006 a do toho vizuálně slabý westernovský look. Obrovský omyl. 2* za cásting.

Bez slitování (2006)

Zvláštní film. Příběh o němém nájemném vrahovi zní skvěle, avšak tenhle nebyl ani zdaleka žádný profík, ale šílený nemotora a introvert. Po akční stránce to nemá tudíž vůbec, co nabídnout. Akce je málo a většinou skončí jedním bodnutím nožem do břicha( who cares?? !!) Anebo scéna kde příjde do bytu za účelem sejmout 4 chlápky s pistolí a přitom uklouzne, spadne a začne střílet do stropu ? Tohle už celkem zavánělo s komedií. Musím sice uznat, že si film udržel mou pozornost, najdou se zde i světlé momenty (intenzivní první sex) ale očekával jsem Akční film, nikoliv Drama. Nadhodnocené.

Ukrutnost (2010)

Japonsko se teda předvedlo ! Perfektní Yakuzácká gangsterka plná neuvěřitelného násilí, nekompromisnosti, chladu a bezútěšnosti (scéna s vrtačkou mi zůstane v paměti ještě hodně dlouho!) Stopáž mi přišla, tak akorát, nenudil jsem se, vtáhlo mě to děje, nečekaná spokojenost. 75%

Fakjů pane učiteli (2013)

Úžasná komedie. Má to nápad, důvtip, ponaučení, nadhled, charisma, sympatické herce, krásně barvičky, občas je to hodně přitažené za vlasy, ale o to zde i nejspíš šlo, co nejdále se oddálit od reality. Překvápko od sousedů. 80%

Templář (2011)

Nádherně vykreslená atmosféra středověkých bitev, kdo někdy hrával hru Stronghold, tak se bude cítit jako ve hře. Spousta krve, slušná akce, skvělé postavy, pokulhává jen střih, ale to se dá překousnout. Nenudil jsem se. 75%

Hrůzná minulost 2 (2014) odpad!

Odpady dávám velmi zřídka, téměř vůbec, ale zde nemohu jinak. Pact 2 je přesně typ hororu, který nesnáším a urážel mě. První díl si držel jakžtakž slušnou atmosféru, ale byl převážně kriminálkou s hororovými prvky, kdežto druhý díl je pouze KRIMINÁLKA! Nuda, hrůza, amatérský look, opravdu jsem trpěl jako bych byl mučen čtyřmi chlapy ve stodole.

Smrtící nymfa (2014)

Vzhledem k tomu, že film pochází z tak exotické země a má opravdu sexuchtivé ženské obsazení přihazuji 4*, jinak je to lehce nadprůměrný Monster/Survival flick s celkem slušným gore, dráždivou mořskou pannou, jejíž hlas vyvolával husí kůži a slušným tempem. Ať jste nympho či ne, vyplatí se to. 65%