Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Horor
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný

Poslední recenze (595)

plakát

Percy Jackson a Olympané (2023) (seriál) 

"Percy Jackson" se vrací na obrazovky v novém kabátě - tentokrát od Disney v podobě seriálu. Po fiasku filmové adaptace, to bylo jako jedna velká božská revoluce, že se obrovský svět bohů a mytologíí podle Ricka Riordana vrátí do hry. Riordan sám držel uzdu v ruce a měl slovo i o tom, kdo se objeví na našich obrazovkách. A už samotný casting byl věrnější knize, než oba filmy dohromady. Riordan si vybral lidi, kteří mu vyhovovali a na kvalitě seriálu to jde poznat. Walker Scobell, na kterého si Riordan sáhl pro titulní roli, mi zvedl nejen obočí, ale i srdce jako fanouška svým věrným předvedením Percyho. A co teprve jeho kumpáni Annabeth a Grover? Skvělé volby!  1. Série adaptuje první díl knihy, odhalující Percyho svět a začínající jeho dobrodružství. Ano, je to krátké (každá epizoda je dlouhá tak 35 minut), a ano, jsou tam určité změny ve srovnání s knihami, ale jelikož na to dohlíží sám autor, věřím, že všechno má své opodstatnění. Malinko zamrzí spíš absence větších scén, ale to se dá chápat díky omezenému rozpočtu, který tvůrci měli. Do budoucna ale doufám, že se tohle změní, jelikož pozdější díly nabízí velkolepé akční scény a nerad bych o ně přišel.  Seriál "Percy Jackson a Olympané" otevírá novou kapitolu v adaptaci Ricka Riordana na obrazovky. Přesně pod dohledem samotného autora, se Percyho svět stává živým a zajímavým, ačkoliv v omezeném formátu každé epizody. Série nadchne fanoušky nejen věrným obsazením, včetně skvělého Walkera Scobella v roli Percyho, ale také tím, že se příběh stále drží základů první knihy. S očekáváním druhé série doufám, že tvůrci získají větší rozpočet, aby mohli přinést ještě více kouzla do světa Percyho Jacksona.

plakát

The Wrath of Becky (2023) 

Krátké, svižné a stejně super jako první díl. Lulu je tentokrát o něco starší, to nic nemění na tom, že tuhle holčinu naštvat nechcete. Já tyhle revenge jednohubky mám prostě rád a klidně bych si dal s chutí další díl. Není to nic převratného, ale v rámci žánru fajn věc, při které bych akorát uvítal větší bodycount a gore, ale jinak jsem spokojen stejně jako minule.

plakát

Vymítač ďábla: Znamení víry (2023) 

Velký následovník legendárního hororu selhává v důležitých faktorech. Není ani děsivý, nenabízí skoro žádné momenty, jenž by diváka mohly nějak odzbrojit a mimo to je lehce zaměnitelný s dalšími kousky o vymítaní. Jen s tím rozdílem, že tento má nálepku kultovní značky. Pár dobrých scén a povedený casting dvou dívek ale nemůže zachránit špatný scénář, nulovou atmosféru a pomalé tempo.

Poslední hodnocení (3 627)

The Beekeeper (2024)

16.02.2024

Den díkůvzdání (2023)

15.02.2024

Jak jsem se stal gangsterem (2019)

15.02.2024

Zillion (2022)

14.02.2024

Ptáci stěhováci (2023)

13.02.2024

Rick a Morty - Série 5 (2021) (série) (S05)

08.02.2024

Co kdyby...? - Co kdyby... Kapitánka Carterová bojovala s Hydra Stomperem (2023) (epizoda) (S02E05)

07.02.2024

Co kdyby...? - Co kdyby... Nebula vstoupila do Nova Corps? (2023) (epizoda) (S02E01)

07.02.2024

Co kdyby...? - Co kdyby... Peter Quill napadl nejmocnější hrdiny světa? (2023) (epizoda) (S02E02)

07.02.2024

Reklama

Poslední deníček (2)

Hype 2023 part 2

1. Creed 3
Premiéra: 2. Března
Režie: Michael B. Jordan

Poprvé bez Rockyho, poprvé točeno pro IMAX kamerami a také první režisérská zkušenost Michaela B. Jordana. Boxerský spin-off legendární série zakončuje trilogii a vypadá na další emoční i boxerský nášup. Jako soupeř se objeví Jonathan Majors, který si z Marvelu odskočil nabrat pár desítek kil svalové hmoty, aby to Creed Junior neměl lehké. Na tohle se těším a kino určitě nevynechám

Index natěšenosti: 4,5/5

2. Vřískot 6
Premiéra: 9. Března
Režie: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett

Po úspěšném oživení série minulý rok, se okamžitě začalo kutat pokračování. Tentokrát přeživší a nové postavy budou utíkat před Ghostfacem v New Yorku a já jsem zvědav, co velké město dokáže do série přinést. Potenciál je veliký a samotný žánr a klišé se zase mohou ohýbat do aleluja. Teaser neukázal vůbec nic, ale přitom dokázal příjemně nalákat, že tentokrát to bude trošku jiné. Vrací se Kirby ze 4. dílu a já u toho v kině nebude chybět.

Index natěšenosti: 5/5


3. Super Mario Bros
Premiéra: 23. Března
Režie: Aaron Horvath, Michael Jelenic

Herní adaptace, tentokrát v podání studia, jenž stojí např. Za Já, Padouch nebo Mimoni. Trailer je naprosto boží a naprosto respektuje hry a nezapomíná příjemně pomrkávat na fanoušky herní legendy. Herecké obsazení je naprosto boží a já věřím, že si snímek, ač animovaný v kině užiju jako malý kluk. Seth Rogen, Chris Pratt, Jack Black, Anya Taylor-Joy, no neberte to.

Index natěšenosti: 4/5


4. John Wick: Kapitola 4
Premiéra: 30. Března
Režie: Chad Stahelski

Existuje lepší série pro Pánské publikum ve 21. století než John Wick? Keanu se vrací, aby opět povraždil, postřílel, zbil a pobodal stovky kaskadérů v luxusně natočených akčních sekvencích. K tomu si tentokrát přivzal herecká esa jako Billa Skarsgårda, Hirojukiho Sanadu nebo legednu Martial-Arts filmů, Donnieho Yena. Tohle bude velkolepé a je to jeden z filmů, na který se těším ze všech nejvíc.

Index natěšenosti: 8/5

5. Shazam: Hněv Bohů

Premiéra: 16. Března

Na tohle se upřímně nějak moc netěším, jelikož už jednička mě moc nebavila. Přesto si do kina zajdu, protože každý film si zaslouží šanci. Trailer není vyloženě zlý, jen mě štve ten humor. Herecky to vypadá docela slibně. Uvidíme. DC se stejně bude rebootovat, takže, kdo ví, co bude dál.

 

6. Alibi na Klíč 2

Premiéra:  9. Března

Pokračování skvělé komedie od party, kterou miluji a všechny jejich filmy tvoří top mých komedii za posledních 5 let. Jednička je boží, dvojka vypadá, že by se mohla nést ve stejném duchu. Jednička těžila ze super nápadu, u dvojky mám trošku strach, o čem bude. Každopádně, kino jasný.