• Fantasy

Polární expres (2004)

Je to kýčovitá, barevná a infantilní americká pohádka. Přesto mi přijde o několik stupňů zábavnější, než jakákoli česká pohádka. Je pravda, že dělat celovečerní film v podstatě na téma "hele, co dokážeme animovat na počítači" je trošku na mezích únosnosti a stopáž je natahována rádoby dechberoucími svižnými scénami, přesto má film jistou atmosféru, díky které se mi jako celek líbil. Nejsem z něj nadšený, ale líbil se mi.

Pětka statečných (2002) (seriál)

Zajímavě pojatý nápad o dětech vedoucích odboj proti dospělým, přičemž mezi dospělými a dětmi nezuří otevřená válka. Plno podomácku vyrobených vynálezů, správně infantilní a přitom megalomanští padouši a jemný humor, rozhodně to není seriál k popukání. Ale příjemně se na něj dívá.

Time Squad (2001) (seriál)

V budoucnu je třeba hlídat minulost, aby proběhla tak, jak má. Za tím účelem existují týmy Time Squad, které se vydávají do minulosti, aby napravili vznikající chyby. Seriál sleduje příhody jedné z těchto jednotek. Skládá se ze svalnatého a hloupého Tuddrussela, robota s vytříbeným vkusem a zženštilými rozmary Larryho 3000 a z minulosti uneseného sirotka Otty Oswortha, který má znalosti snad o všech významných osobnostech historie. Seriál je zábavný, skvěle pojatý a způsob, jakým autoři občas využijí historické postavy v příběhu, nemá chybu (Nobelova cena za zlo, Beethoven profesionálním wrestelerem a podobně).

Johnny Bravo (1997) (seriál)

Skvělý zabavný seriál o sebestředném blonďatém a nepříliš bystrém svalovci, co si o sobě myslí, že je neodolatelný pro ženy. Bohužel novější díly jsou mnohem, mnohem slabší.

Sheep in the Big City (2000) (seriál)

Skvělý animovaný seriál stavící svůj humor na absurditách a slovních hříčkách. Ovce se snaží uživit ve městě, zatímco jej pronásleduje Farmář John, protože se mu stýská, generál Specific, protože potřebuje zrovna tuto konkrétní ovci pro svůj ovcí poháněný paprskomet, zlá holčička Líza, protože chce svého domácího mazlíčka na mučení - tedy vlastně na hraní, a lady Richingtonová, která má pudla, do kterého se ovce zamilovala, jenže lady Richingtonová ovce nenávidí a je velmi zručná se svou ocelovou parukou. Do toho všeho padají nesmyslné reklamy typu "Bowlingová koule ve spreji" a to vše komentuje a vypráví vypravěč, který se občas stane i součástí děje. Bohužel, nakolik byla první série svěží a nápaditá, druhá série seriálu je spíše průměrná, hodnocení tedy ve výsledku lehce snižuje.

The Lobo Paramilitary Christmas Special (2002)

Konečně jsem měl možnost shlédnout tenhle filmík podle vánočního speciálu comicsu Lobo. A dokazuje, že hraný film s Lobem jde natočit tak, aby byl zábavný, i když ujeté zábavnosti předlohy pochopitelně dosáhnout nemůže. Ale i tak je hezké sledovat Velkýho Šéfa, jak se z pověření velikonočního zajíčka vydává odstranit Santa Clause.

A.T.O.M (2005) (seriál)

Pro mě velmi příjemné překvapení. Banda mladíků a jedné slečny, vybavená moderní technikou i poměrně solidním smyslem pro humor, bojuje proti několika zlosynům. Pochopitelně velmi akčně, se spoustou výbuchů, ale zcela nenásilně. Kvalitní hlášky, dobrá choreografie soubojů (okem laika) a vůbec takový ten "cool" pocit celého seriálu z něj činí ověžující záležitost, které ale rozhodně nepřijde na chuť každý (koneckonců, viz jiná hodnocení :-) ).

Robotí superopice v akci! (2004) (seriál)

Jsem na rozpacích. Na jednu stranu zcela infantilní děj, rozmazlený hlavní hrdina a banda rádobyvtipných roboopic. Na druhou stranu patřičně megalomanský padouch, zajímavá hudba a skvělý spád již zmíněného prostého děje. Navíc některé díly se vyznačují solidní epičností, kdy má divák ten pocit "teď jde o všechno". To ale na vytáhnutí do solidního nadprůměru zkrátka nestačí, přesto nejde o ztrátu času.

Špionky (2001) (seriál)

Ano, je to animovaná teenagerovská variace na Charlieho andílky. Ano, je úmyslně "poněkud jednodušší". Ale přesto dokáže být po čertech zábavná a je poznat, že i sami tvůrci berou Totally Spies s osvěžujícím nadhledem.

Oggy a škodíci (1998) (seriál)

Co se stane, když se Francouzi rozhodnou vytvořit svou variaci na Toma a Jerryho? Vynikající seriál, kde se kocour a jeho kamarád taky kocour brání před brutálními vtípky tří zlomyslných švábů. Tom a Jerry je sice klasika, ale Oggy je těsně v závěsu.