• Fantasy

Wunschpunsch (2000) (seriál)

Rozhodně slušný seriál, který kupodivu ani neobdržel fatální český dabing. Samozřejmě největším plusem je postava nevrlého inspektora kouzel Maggota. Snad jen fakt, že rozřešení všech dílů je v podstatě shodné, výrazněji zamrzí.

Není Kronk jako Kronk (2005)

Od druhého dílu jdoucího rovnou na video se nikdy nic moc čekat nedá. Proto mě pokračování původního Není král jako král příjemně překvapilo. Příběh dobromyslného kuchaře Kronka sice kvalit původního filmu nedosahuje, přesto pořád převyšuje mnoho jiných animáků o jednu třídu. Rozhodně příjemná zábava, škoda jen návratu k disneyovskému pravidlu "postavy si musí párkrát zazpívat", film by se rozhodně bez toho obešel.

Strašpytlík (2005)

Hned na úvod bych rád podotkl, že od Marka Dindala, jehož jméno bylo pod takovými perlami jako Kočky netančí a především Není král jako král, jsem čekal víc. Tohle jsem si opakoval skoro celou první část filmu o panikářském kuřeti, které nakonec ("překvapení") musí všem dokázat, že něco i dokáže. Projevila se tu především obvyklá slabost disneyovek - písničky a marná snaha vykreslit charakterová pozadí a emocionální pouta. Ale zhruba od půlky film chytl druhý dech a náhle vše začalo odsýpat, písničky se změnily na výběr hitů let minulých (a navíc i dobře zapracované do point), jako by si tvůrci rovzpomněli, jak zábavné filmy dělali v minulosti. Pořád to není úplná špička, ale divák se má aspoň čemu smát, což je sice činnost vyskytující se i v první polovině filmu, ale sporadicky. Takže druhá část filmu Strašpytlíka zachránila od mého hodnocení "Hmmm, nic moc" na lepší "A proč takto nevypadala i první část filmu?".

Immortal (2004)

Na jednu stranu oceňuji, že film je "svůj". Na druhou stranu to není automaticky plus. Pěkné vizuální zpracování je narušeno nekvalitou některých pasáží a příběh o bohu Horovi hledajícího dívku ronící modré slzy postrádá nějakou gradaci, nedejbože klimax. Ale kouká se na to dobře a člověk ani nepotřebuje mít přečtený původní komiks, film z něj vychází extrémně volně.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Je to něco úplně stejného, naprosto jiného, mnohem lepšího a současně o něco horšího než první díl. Ano, mám v tom zmatek, ale není divu, film jede nezadržitelným a extrémně zábavným tempem a ke konci dokonce tempo ještě nabírá, aby... aby se všichni mohli těšit na třetí díl, u kterého se obávám, že by nemusel naplnit mnou do něj tolik vkládaná očekávání. Byl jsem po roce zase v kině, tak chci odpovědi na svoje otázky! Ale hádám, že to už ke hře patří :-)

Grim & Evil (2001) (seriál)

Seriál Grim & Evil byl již rozdělen na dvě řady, každá má svého hrdinu. Protože jedna z nich, Evil Con Carne, tu má na CSFD vlastní profil, zde budu hodnotit druhou - Grim Adventures of Billy and Mandy. A hned na začátek - je to skvělý seriál. Už úvodní premisa - Smrťák (Grim Reaper v angličtině) prohraje sázku se dvěmi dětmi a musí být už napořád jejich nejlepší kamarád - je dosti originální. Děti nejsou žádní andílci, Billy je opravdu extrémní hlupák, Mandy je zase chladná a nesměje se (inspirace Wednesday z Addamsovy rodiny je očividná). A dohromady se jim díky Grimovým schopnostem udávají skutečně roztodivné příhody. Tu si vyrazí do školy čar a kouzel (která zdařile paroduje Harryho Pottera ("Hi, I'm Nigel Planter!")), tu je unese Nurgal do středu země, aby měl kamarády, někdy se zase potýkají s vymítačem zla, Hossem Delgadem, a podobně. Seriálu je ale nutno vytknout občasné použití "záchodového humoru" (využití hlenů a podobně), ale naštěstí tam není až tak často. Celkově jde o velmi podařený kousek, pro mě na Cartoon Network momentálně asi nejoblíbenější...

Megas XLR (2004) (seriál)

Tenhle seriál mě nečekaně překvapil. Ačkoliv jde o akční mlátičku obří robot versus cokoliv-dalšího-obřího, humor mezi akcí je velmi dobrý, skutečně jsem se pobavil. Vzhledem k obsazení (přejídající se videoherní maniak, jeho líný nejlepší kamarád, a bojovnice z budoucnosti, která by byla raději kdekoli, jen ne tady) nelze čekat něco intelektuálního, ale svůj účel splňuje na jedničku a vše v seriálu "zapadá na své místo".

Vánoce naruby (2004)

Příjemná komedie, která postrádá ale nějaké skutečně humorné momenty. Zkrátka "jen" vyvolává pousmání a příjemnou náladu. Prostě žádný vánoční zázrak, ale příjemná podívaná to je.

Kocour (2003)

Jsem na rozpacích. Na jednu stranu má ten film místa, kde je vidět, jak se celý štáb úporně snažil o vtip a výsledek nulový. A na jiných místech z filmu vyzařuje čirá nefalšovaná zábava. Člověk prostě s tím dobrým musí brát i to zlé, ale aritmetickým průměrem vzniká průměr i v hodnocení, obávám se.

Hotel (2001)

Tak tohle byla skutečná katastrofa. Film nemá hlavu ani patu, je to jakási psychedelická snůška scén. Jak se do tohohle podařilo dostat takovou spoustu známých herců, aby si zahráli i obyčejné "štěky", to nepochopím. Film má ode mě jednu hvězdičku namísto odpadu jen kvůli Schwimmerovi, kterého mám zkrátka rád.