• Fantasy

Utopenec na útěku (1998)

Wrongfully Accused patří mezi ty parodie, které obsahují několik opravdu povedených vtipů, ale celek se jen zlehka dostává přes průměr. Přesto, existují i horší, takže hodnotím právě oním průměrem.

Zoolander (2001)

Když jsem na tenhle film viděl trailer, okamžitě jsem věděl, že ho musím vidět. Nezklamal. Úchvatná potřeštěná komedie, která snad neobsahuje ani náznak logiky, ale naopak překypuje humorem tak, že jsem to už dlouho nezažil. Na hercích bylo poznat, že se při natáčení bavili a do svých rolí dávají skutečně všechno, obzvlášť Ferrell jako Mugatu je nezapomenutelný.

Maska (1995) (seriál)

Dosti zábavný animovaný seriál. Některé momenty byly opravdu vydařené, padouch doktor Pretorius byl opravdu padoušský. Český dabing byl pravda poněkud horší, ale měl jsem možnost vidět i v originále a byla to rozhodně skvělá zábava.

Evoluce (2001)

Tak takovéhle komedie se mi líbí. Dost kvalitní pointy, skvělí herci, solidní scénář. Žádný intelektuální zázrak, ale zábava skvělá. A nejlepší byl stejně (opět) Dan Aykroyd ve své miniroli.

Maska (1994)

Kreslený seriál byl lepší, ale Jim Carrey utáhne i průměrný scénář. Jeho mimika je excelentní, ani si netroufám odhadovat, kde končí herec a kde začíná počítačová animace. Zajímavě ztřeštěná komedie, ale bez nějak výrazně třeskutého humoru, obávám se.

Blbý a blbější (1994)

Ano, pověstná klasika mezi hrubozrnnějšími komediemi. Daniels i Carrey excelují a některé vtipy ve scénáři jsou vynikající (sejmutí sovy špuntem vede). Na to, jaké "komedie" vznikají dnes, je to excelentní zábava.

Pro jedno kousnutí (1985)

Upírka, která se může živit jen krví paniců a těch je v dnešní době pekelně málo? Zajímavá premisa pro film. Jim Carrey jako v upíra se měnící mladík? Ještě zajímavější. Nejvíc by mě ale zajímalo, kam se poděl humor. Tím nechci říct, že film je to špatný, to zdaleka ne, ale lidé, co čekají další "carreyovinu", budou rozhodně zklamáni. Lidé, co čekají výbornou komedii, koneckonců taky. Divák, který se spokojí se solidní komedií, ten má vystaráno - film se mu bude líbit, ale do měsíce na něj s klidem zapomene.

Truman Show (1998)

Dobře, na komedii jsem se tu smál opravdu málo. Ale jako film vyprávějící hezký příběh, jak se jeden muž ze zajetí televizní show vymanil, je Truman Show skvělé. Carrey dokázal, že jeho herectví není založeno jen na grimasách a že to zvládne i bez nich, zbytek herců tvoří skvělý doplněk, samozřejmě v čele s Edem Harrisem.

Doba ledová (2002)

Dobře, upřímně? Bez šavlozubé veverky a scény s blbouny by šlo o průměrný animák jen s několika světlejšími scénami a vtípky. Ale kupodivu, veverka ten film dokázala utáhnout do lepšího nadprůměru, ani sám nevím jak...

Powerpuff Girls (1998) (seriál)

Dnes už klasický seriál, který ale pro svou infantilní kresbu čelí mnohé kritice. Tři malé holčičky, obdařené superschopnostmi, musí bránit své město před snůškou superpadouchů. Ať už je to skvěle nadabovaný zelený superinteligentní opičák Mojo Jojo, nebo třeba Him, ztělesnění zla, které má zdá se potíže si rozmyslet, zda je mužem či ženou. Úroveň humoru vysoká, ale jak už jsem psal, animace se pohybuje kolem průměru. Na druhou stranu má svůj styl a to je taky plus.