Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Za mě nejlepší nekomediální seriál. Absolutně dokonalé pojetí medicíny roku 1900, kdy ještě lékaři neměli ponětí o krevních skupinách, natož o antibiotikách a operačních postupech. Úžasná dobová atmosféra, perfektní postavy a děj, při kterém se nenudíte. Žádná postava není přímočaře negativní ani přehnaně svatá, každý si zkrátka nese své břímě. Třešničkou na dortu je dobovost se vším všudy - objevuje se tu rasismus a nejen předsudky kvůli barvě pleti, ale i kvůli společenskému postavení, dále korupce, prostituce, drogy nebo válka a imigranti. První série je tak za plných pět hvězd a snad bude takhle kvalitně Knick i pokračovat.

Láska na kari (2014)

Multi-kulti film s gastronomickým námětem se špetkou lásky. V čem jiném si nakonec lidé rozumí lépe než v jídle? Mám slabost pro Francii obecně, takže venkov mě potěšil. Jen mě také udivuje, jak vlastně všichni umí anglicky a aby to asi Amíkům připadalo více francouzské, dostali lekci francouzštiny alespoň pomocí základních slov typu Dobrý den/ano/ne/děkuji. To mi vždycky na filmech vadí, když se nás snaží několika slovy v původním jazyce přiblížit dané kultuře a jazyku. Zase nechápu český překlad, ale to nemá smysl řešit. Každopádně postavy mi byly sympatické, indický táta měl velké odhodlání pro vybudování restaurace a nenechal se odradit a byl neoblomný. A taky se mi líbí, jak je zde krásně vidět indická pospolitost, jak rodina drží při sobě a pomáhá si. Rozhodně Láska na kari ale není žádná velká komedie, i když sem tam se culit budete.

LEGO® příběh (2014)

Jako dítě jsem si s Lego kostičkami moc nehrála, tudíž mě moc ani Lego příběh z počátku nelákal. Ale dala jsem tomu nakonec šanci a musím říct, že všechno je tu boží!! Animace je naprosto dokonalá a vtip jde jeden za druhým. Škoda, že hrané komedie nejsou tak vtipné jako Lego příběh, protože až budu mít náladu pod psa, pustím si tohle a budu si zas zpívat Everything is awesome :))

Moje léto v Provence (2014)

Miluju Francii. Miluju francouzskou kulturu, historii, humor...mám prostě velkou slabost pro vše francouzské. Oni totiž navíc Francouzi umí milé, přátelské komedie s krásnou atmosférou. Aby ne, když k tomu mají prostředí Provence. Tohle je ten typ filmu, kdy se nesmějete od ucha k uchu celou dobu, ale je to ten typ, kdy byste si nejradši otevřeli láhev dobrého vína, nakrájeli sýr a jen si užívali toho okamžiku. Pro mě je to zkrátka moc příjemný film, který rozhodně doporučuji vidět a slyšet v originálním znění. Teprve pak si Moje léto v Provence užijete se vším všudy.

Očista: Anarchie (2014)

O dost lepší než první díl. Dává to větší smysl a je zajímavější zápletka, protože ústřední parta lidí je donucená být venku a bojovat o život v otevřeném prostoru. A dokazuje, že prachy hýbou světem....

Odebrat z přátel (2014) odpad!

Odebrat z přátel nás chce asi přesvědčit o tom, že dnešní puberťáci sedí jen u pc a skypujou a řeší blbosti. Nedělám si iluze o tom, že je realita o moc lepší, ale postavit na tom horor je fakt moc. Být mi 16, možná bych řekla, že je to hustej horor. Naneštěstí pro tvůrce, naštěstí pro mě je mi daleko víc a můžu tak s klidem říct, že Odebrat z přátel jsem si především odebrala po shlédnutí z pc a zahodila ho do koše.

Pár nenormálních aktivit 2 (2014)

Lepší než jednička. Pro někoho to bude zase dost přes čáru, ale k parodiím patří i humor, který jde za hranice. Nečekala jsem, že se budou navážet do Sinistra a Annabelle. Vidět nejdřív tohle a až poté Sinistra, asi bych se u toho smála, protože to byla fakt sranda. Zápletku s Abigail jsem čekala hned na začátku, ale že se mu ta kur.. bude takhle mstít, to bych do ní neřekla :D Pro mě tedy nakonec za 3,5.

Sex Tape (2014)

Průměrná komedie s fajn herci. Dala bych i tři hvězdy, ale viděla jsem hned v zápětí Falešné poldy a ti byli lepší. Vcelku mě i mrzí, že nejde dát Sex tape víc. Je to totiž příjemná, odpočinková záležitost, škoda jen, že na jedno shlédnutí.

Sousedi (2014)

Ústřední rodičovská dvojice mi byla vcelku sympatická od začátku. Přišli mi jako nevybouření rodiče, co vlastně puberťákům od vedle trošku záviděli jejich svobodu. V rámci dobrých vztahů se sousedy se snaží držet krok se spolkem v kalbě, která ale netrvá jen jednu noc a začíná tak boj o klid a mír v ulici. Líbilo se mi, že nikdo ze zúčastněných nebyl vyloženě kladná nebo záporná postava a nedá se tedy říci, komu máte fandit víc. Jako oddychovka je tenhle film bezva, spoustě lidem ale bude připadat jejich humor přes čáru nebo nedospělý, ale o to tady jde.

Strážci Galaxie (2014)

To si jednou takhle jdete na film do kina, o kterém nic moc nevíte...a jste z toho nakonec nadšení. Akční sci-fi obvykle moc nemusím, ale tady je navíc tolik hlášek a zábavných momentů, že se nemáte šanci nudit. Postavy jsou velmi dobře zpracované, mluvící strom Groot je absolutní bomba a už teď se těším na pokračování. Jen nechápu kritiku zdejších "odborníků", že jde o kalkul na peněženky...o to snad jde u většiny filmů, ne? :)