Maska (1994)

Když pominu můj názor, že Jim Carrey je prostě trapný, tak to bylo děsné snad ve všem...1 hvězdu za dobrý soundtrack.

Karcoolka (2005)

Já mám tuto pohádku dost ráda. Říkejte si, co chcete, ale je to prdel. Samozřejmě je důležité to vidět v originále, český dabing poslední dobou za moc nestojí...

Klub sráčů (2000) odpad!

Neuvěřitelný děs, neuvěřitelná trapnost, neextistující humor, hrozné dialogy a dementní příběh.

Kill Bill 2 (2004)

O něco slabší nez první část, přesto super. Skvělé boje, skvělé dialogy, skvělá hudba, skvělé všechno.

Kill Bill (2003)

Říkejte si co, chce, ale já ten film zboňuju. Když se člověk podívá pořádně, dá se to brát jako skvělá komedie. Zvláště scény "Pohni prstem" nebo "Máveme katánama jako o život, aby to vypadalo, že se na scéně něco děje", když Beatrix Kido bojuje s Šílenou 88 nebo věty typu "Chci, aby věděl, co vím a chci, aby věděl, že chci, aby to věděl." :-D Pokud bych však něco měla vážně kladně ohodnotit, tak vložku O-renina dětství ve stylu starého animečka a samozdřejmě perfektní hudbu.

Hamlet (2005) (divadelní záznam)

Děs! Čtyřicetipěti letý Hamlet! Jeho strýc je mladší než on sám. Zedníček je možná herec, ale není zpěvák. Když jsem na toto byla v divadle, na tu novou "rockovou verzi", která zní skoro stejně, říkala jsem si že tam je strašná choreografie. Žádní tanečníci, jen něco ve stylu "budeme chodit do kolečka" a nebo "tleskejme do rytmu". Měla jsem z toho smíšené pocity. Sice pěvecky to bylo na úrovni, ale to je tak všechno. Naštěstí tam zrovna nehrál Ledecký, který neumí ani hrát ani zpívat, ale jeho alternace Vojtek. Ale i tak jsem jela domů a celkem zklamaná. Každopádně jsem si doma stáhla tuto verzi pro srovnání. Tady není už vůbec žádná choreografie, pěvecky je to děs, herecky taky. Jednu hvězdu dávám za kupodivu překvapivou Laurinovou. Kdyby to vypadalo takto, tak ani nemrknu a má to 5 hvězdiček: http://www.youtube.com/watch?v=5Iu-dQGE2HY&feature=BFa&list=PLD1B5DFE0FEFC7A9F

Kytice (2000)

Kytici mi babička četla místo pohádek a když jsem se naučila číst sama, četla jsme si jí pořád dokola. Když toto přišlo do kin, babi mě na to vzala. Bylo mi tehdy 10 nebo 11 a musela mě do kina protlačit tajně, protože jsem na to moc chtěla jít, ale nebylo mi ještě 12 nebo 15 (už nevím, kde byla ta hranice). Byla jsem příjemně překvapená a teď, když přišel ten čas, abych film Kytice dostatečně ocenila jsem překvapená stále. Perfektní prolínání balad, scénická hudba tam sedne jako prdel na hrnec. Skvělé výkony herců, především Bárty coby vodníka, Rodena jako mrtvého vojáka nebo Jany Švandové. Nemám ráda Lindu Rybovou, ale tady kupodivu překvapila a zahrála na výbornou.

Střihoruký Edward (1990)

Nedávo jsem tenhle film viděla poprvé a mám pocit, jako by ho jeho sláva předcházela. Obsazení rolí a ne jen Deppa bylo precizní, kostýmy a celková výprava taky super...ale nevím, čekala jsem od toho víc...Hromada kýče, ale jinak nic, co by mě oslnilo.

Moulin Rouge (2001)

O něco slabší muzikál. Sice podle mě moc dobře udělané covery známých songů, chválím Roxenino tango avšak jinak je film značně ujetý. Ewana McGregora známe asi hlavně z role Obi Wana Kenobiho a myslím, že možná měl u toho zůstat. Sice zpívá technicky dobře, ale jeho hlas je nemastný a neslaný. Jeho herecká partnerka Nicole Kidman je sice krásná ženská s čistým hlasem, avšak role cabaretové tanečnice Satine je napsána tak šáhle, že kdybych Satine asi potkala normálně na ulici, asi jí dám ránu po hlavě něčím velkým a těžkým. Na druhou stranu Jim Broadbent v roli jejího jakoby pasáka (jak se tomu říkalo před sto lety?) exceluje a nikdy nesklame. Je to skvělý herec. Pozitivně hodnotím i kostýmy.