Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Pohádka
  • Akční

Poslední recenze (906)

plakát

Tajný policista (1964) 

Francouzský komediální film, jenž se projevil jako parodie na špionážní filmy. Hlavní postava agent francouzské tajné služby Francis Lagneau (L. Ventura) dostal za úkol sledovat dědictví obchodníka se zbraněmi, neboť se francouzská vláda obávala, aby nepadlo do nesprávných rukou. Venturův nadřízený N. Roquevert, fyzicky výrazný francouzský herec s očima neobyčejně blízko u sebe, pravidelně uděloval Lagneauovi pokyny, jak má postupovat. V okolí vdovy Amaranthy (M. Darc) po zámožném nebožtíkovi se začnou pohybovat příslušníci zahraničních tajných služeb s podobným záměrem jako Ventura, klamně se vydávající za pozůstalé. V průběhu filmu mezi nimi dochází k pokusům o odstranění konkurentů, různě vyhroceným šarvátkám, jež v závěru vyústí do groteskní rvačky. Potíž v tomto snímku, u něhož jsem zaznamenal, že se z neznámých důvodů označuje jako kultovní, je její těžko uvěřitelný děj, nesmyslné chování herců a absence dramatičnosti a zábavnosti. Ve snímku G. Lautnera se sice objevují místy scény, které diváka jaksi probudí z dřímoty, avšak celkově ho hodnotím jako slabý. Nemohu ani říci, že by panu Venturovi tento film sedl, neboť sblížení s mladou vdovou a s tím spojená jakási romantická poloha, není zrovna jeho silná stránka a působil v ní křečovitě. Taktéž chování M. Darc mi nepřišlo adekvátní k její situaci. S mírným přemáháním hodnotím Les Barbouzes jako průměrný, ovšem s vědomím, že se jedná pravděpodobně nejslabší film s L. Venturou, jež jsem dosud viděl.

plakát

Honza a tajemná Hastroška (1987) (TV film) 

Československá televizní pohádka vyprávějící o Honzovi (L. Čtrvtlík), kterého si za muže vybere panovačná princezna Alžběta (Z. Bydžovská). Honza však sňatek odmítne, neboť se chce ženit pouze z lásky, a za trest je poslán do Černého mlýna, odkud se nikdo nevrátil. Tam se seznámí s umazanou a neučesanou zakletou dívčinou, kterou vysvobodí tím, že ve starém mlýně upeče chleba. Hastroška (D. Batulková), jak ji Honza emotivně nazval, se však postupně proměňuje v krasavici, a musím podotknout, že mě paní Batulková překvapila, jakou hezkou tváří se v mládí honosila. Co se však týká její herectví, obávám se, že se za celou kariéru nikam neposunula. Hlavní hrdina mě svým chlapáckým herectvím vůbec nepřesvědčil, dokonce soudím, že měl být místo něho obsazen někdo zajímavější, naopak paní Bydžovská, ač nepatří k mým oblíbeným herečkám, prokázala už v mládí dostatek hereckého umu. Ve vedlejších komických a doplňkových rolích královského rádce a komořího se ukázali J. Císler a P. Nárožný, zbytečnou postavu krále hrál J. Pleskot.  V malé roli pohádkové babičky se představila i K. Fialová. Pohádka se zajímavým a nadějným názvem, kterou natočila S. Simonová, mě v celkovém pohledu zklamala a zařadila se mezi nespočet podobných podprůměrných pohádek.

plakát

Jack Rozparovač (1988) (TV film) 

Britský dvojdílný film popisující tragické události, které se odehrály v Londýně v září 1888, kdy v chudé čtvrti Whitechapel řádil sadistický vrah pojmenovaný Jack Rozparovač, který si za své oběti vybíral mladé prostitutky. Vraždy tohoto psychopata se vyznačovaly brutálností a nevídanou destrukcí těl mladých žen. Scotland Yard pověřil vyšetřováním inspektora Fredericka Abberlina (M. Caine) a seržanta George Godleyho (L. Collins). Ústřední dvojice sympatických Angličanů notně přispěla k úspěchu tohoto snímku, který se vyznačuje kromě toho i propracovaným dějem s překvapivým odhalením pachatele. Ve filmu je kromě kriminalistické části zobrazena i tehdejší společenská situace, v níž po sérii bestiálních vražd vznikala panika a této situace se snažili zneužít jedinci pro vytváření nepokojů a násilí. Na vzniklé situaci se snažili profitovat senzacechtiví novináři. Mezi hlavní podezřelé patřili také londýnský divadelní herec s úžasnou proměnou osobnosti prováděnou přímo na jevišti či jasnovidec neboli médium poskytující své služby samotné královně. V malé roli umělkyně a dřívější Abberlinovy přítelkyně se objevila i známá J. Seymourová. Film D. Wickese a jeho zpracování příběhu o legendárním londýnském vrahovi mě zaujal a nevidím důvod neudělit nadprůměrné hodnocení.

Poslední hodnocení (1 149)

Tajný policista (1964)

23.09.2022

Honza a tajemná Hastroška (1987) (TV film)

23.09.2022

Jack Rozparovač (1988) (TV film)

17.09.2022

Záhada zlatého servisu (1987) (TV film)

17.09.2022

Zlatník Ondra (1995) (TV film)

10.09.2022

Běžící muž (1987)

10.09.2022

Vašíček a lesní muži (1981) (TV film)

04.09.2022

Abstinent (2019)

04.09.2022

Cizinec a krásná paní (2011) (TV film)

27.08.2022

Reklama

Ovládací panel
6 bodů

Reklama

Reklama