Chlapectví (2014)

Myšlenka toho, že se nějaký film točil po dobu dvanácti let s těmi stejnými tvářemi, na nichž může člověk vidět, jak se ve skutečnosti mění, mě upřímně dost nadchla, a tak jsem byl na Chlapectví poměrně dost zvědavý. Skutečnost ale ani zdaleka nenaplnila vysoká očekávání. Můj filmový zážitek poskvrnil nejen (mně dost nesympatický) Ethan Hawke, ale především skutečnost, že samotné dětství a průběh dospívání mladého člověka, na které jsem se tolik těšil, nedostaly ve filmu tolik prostoru, kolik bych od toho čekal. Uběhly přibližně dvě hodiny od doby, co jsem se na film dodíval, a už se mi ani nevybaví žádná scéna, která by mne nějak extra zaujala! A to je pro mne jasným znakem průměrnosti! Sečteno, podtrženo: dobrý nápad s horším provedením.

Jezero smrti (2008)

Tak tohle je síla, ale přežil jsem. Když si uvědomím, co jsem za poslední hodinu a půl viděl, docela mě překvapuje, že jsem film zhlédl až do samotného konce. Na druhou stranu jsem za to i rád, protože všechno to utrpení, hnus, krev a násilí nakonec ukázalo docela dost zajímavé vyústění, které mi bude ještě nějakou dobu ležet v hlavě.

Kámoši až na dno lahve (2013)

Přijde mi, že tohle je docela nudný film o ničem. Je tu však jedno velké ALE! Tím ALE mám na mysli epickou závěrečnou scénu, která mě naprosto dostala. Dostala mě natolik, že jsem se rozhodl ohodnotit film třemi hvězdičkami, i když jsem měl v polovině co dělat, abych ho nevypnul...no a co víc, donutila mě po dlouhé době zase něco okomentovat :) Takže asi tak...

Kokosy na sněhu (1993)

Nevím proč, ale tyhle čtyři kluky z Jamajky prostě nejde nemít rád. Přijde mi, že je to film, u něhož si člověk příjemně odpočine, pobaví se a pustí za hlavu všechny starosti. Prostě se jedná o výbornou oddychovku s nezapomenutelnými hláškami a pro mě ne tolik kýčovitým americkým koncem, který na tom filmu mám snad nejradši.

Kráska a zvíře (2017)

Když se zvířátko mračilo, bylo podle mě moc roztomilé. Tím to ale končí. Haf!

Kravaťáci (2011) (seriál)

Po první sérii bych pět hvězdiček rozhodně nedal. Seriál se totiž až moc dlouho zahřívá a do správné provozní teploty se dostává až na začátku té druhé. Musím ale říct, že teď (po skončení druhé série) nasadili tvůrci laťku ohromně vysoko a já jsem opravdu dost zvědavý, s čím na nás vyrukují v nadcházejících epizodách.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

První polovina filmu byla podle mě skvěle rozjetá a hrozně moc mě bavila. Druhá dost ubrala na tempu - začaly se malinko opakovat vtípky a události byly lehce předvídatelné - takže musím přiznat, že jsem se ke konci i trošku nudil. Vysoké hodnocení dávám hlavně za brilantní taneční scénu v hotelu, u které jsem se smál na celý žlutý vlak pana Jančury. Tímto zdravím spolucestující ve spoji z Prahy do Bratislavy :-)

Který je ten pravý? (2017)

Rok 2017 sice ještě nekončí, ale dle mého názoru tento film už letos nic nepřekoná! Tohle je naprostý skvost. Nemohu se dočkat, až si ho dám podruhé. A potřetí. A pak ještě jednou.

L. H. (2013) (studentský film)

Co se dá čekat od filmu, který nese název Lord Hoven? Já čekal hromadu fekálního humoru, ale bohužel, k ničemu takovému nedošlo. Fekální to bylo, ale vtipné už tolik ne. Takže by se dalo říct, že se jedná film o hovně, a to doslova.