• Thriller

Jak se krotí krokodýli (2006)

Poledňáková se tehdy zbláznila. Dan Nekonečný byl jediný normální element v tomto filmu.

Krvavá nevěsta (2019)

Skloubit humor a horror není vždy příliš zábava...Ale tady to fungovalo. Navíc krásné rodinné sídlo, poměrně sympatický mix herců a zábavná krvavá jatka...

Syn temnoty (2019)

Hrozné...Kromě jediné scény, která vám i možná nadzdvihne levé obočí, je to jednoduše hovadina, pokus o nový subžánr, který doufám spadne do zapomnění.

Eli (2019)

Hodně solidní duchařina a opět neuvěřitelně dobrý dětský herec. Závěr překvapivý a kupodivu nepředvídatelný.

Spirits in the Forest - život s Depeche Mode (2019) (koncert)

Průměrně dobrý dokument od skvělého režiséra. Šestice fanoušků vypráví svou životní pouť provázenou Depeche Mode. Někteří jsou u toho zábavní (rumun), někdo to má v hlavě srovnané (mongolka), někdo to přehání a přehrává citlivou plačku (kolumbijec), někdo mně vůbec nezajímal (Brazilec) a na některé si už ani nevzpomenu. Celé to dílo je obaleno skvostnými záběry na atmosférické momenty z berlínského amfiteátru, kde hlavní prostor dostává Dave, což pro mne není na škodu, ale koncertní těleso netvoří jen on. Jako celek to funguje, rychle ubíhá, jen aspoň pár skladeb mohli nechat celých, nepřerušovaných, bral jsem to jako regulérní ochutnávku chystaného Blu-ray, to se bohužel nestalo. Nicméně závěr u Just Can't Get Enough jsem si užil a věděl jsem, že ta chvíle přijde, kdy se chci trošku odvázat. Ti, co byli v Cinestar Ostrava, si na to určitě vzpomenou, na toho bláznivého roztleskávače, který snad nějakou část sálu pobavil. 😀

Terminátor: Temný osud (2019)

Ve zkratce : Sympatická babička Linda a dědeček Terminátor spolu s nesympatickou omladinou, versus pleťově vyvážený záporák, výherce castingu v Přívoze, ale urputně bojující a rozhodně z kategorie Terminátorů zatím nejvíc nebezpečný... James Cameron nabádal fanoušky série, ať zapomenou na předchozí pokračování (3, 4, 5) a berou tento "Temný Osud" jako regulérní třetí díl. No budiž, slibný úvod tomu napovídal, že by na to člověk i rád přistoupil. Jenže pak nastoupila na scénu vyzáblá hvězda Grace, po vzoru právě oněch nehezkých dílů, kdy hrdinka je napůl člověk a napůl součástkami tvořená piča. Navíc po každé akci si musí skočit do místní pobočky Dr. Max, aby vůbec mohla dál pokračovat. Přelomové a revoluční vizuální efekty a triky z druhého dílu nahradil dnes tuctový digitální bordel, jako přes kopírák z těch strašných Marvelovek, což ze snímku dělá průměrnou popcornovou zábavu, okořeněnou často slyšenými dialogy a chaotickými střihy. Poté příjezd k vysloužilému kovovému lvu Arniemu, který je dnes dokonale polidštěný, žije rodinným způsobem se ženou, které nepřijde vůbec divné, že její partner nespí, nežere a nesere a mají dokonce i "syna". Na umaštěné pohovce, kterou díky své váze nejspíš jednou týdně mění, sleduje fotbal a málem má i lahváče v ruce... Pak znovu "působivé" a strhující Sci-Fi, kdy chvílemi jsem se domníval, že sleduji kopírku Rychle a zběsile VII. (letadlo a scény v něm např.) I přesto Arnie a Linda celý film táhnou ke zdárnému a otevřenému konci, ale emocionální zážitek a nadšení z prvních dvou dílů se u mne nekonalo. I přes to čtyři hvězdy.