Zlo nikdy nespí (2016)

Tyhle duchařiny prostě nemůžu brát vážně. Vždycky to na mě působí jako pohádky pro dospělé, takže nějaké mrazení v zádech - to opravdu nehrozí.

Ztracené město Z (2016)

Mám trochu rozporuplné pocity. Na jednu stranu byl film natočen zvláštně - starosvětsky, na druhou to působilo příliš natahované, bez patřičného spádu. První prokecaná půlhodina - beru. Tvůrci chtějí diváka seznámit s jednotlivými charaktery, především s rodinou badatele Fawcetta, ale pak začne první výprava do pralesa, já očekával konečně nějaké dobrodružství, ale ono se toho opět moc neděje. Následuje návrat, opět mnoho keců a další výprava a takhle se to otočí asi třikrát. Akčnější pojetí by tomu slušelo víc.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Kulky sviští ze všech stran, výbuchy, oheň, přestřelky, štěkání samopalů atd - to je všechno hezké, ale musí to mít nějaký solidní základ, ne jenom pár zarostlých mariňáků, o kterých víme prd (snad jen to, že mají doma rodiny), a kteří navíc vypadají všichni stejně, takže se dají jen těžko rozeznat. Ještě těžší je vytvořit si k nim nějaký vztah, který by mě nutil prožít si to peklo s nimi a v duchu se za ně modlit, aby z toho vyvázli se zdravou kůží. Bay se totiž s nějakým vykreslováním charakterů nezabývá a to je škoda (myslím, že to platí pro většinu jeho filmů)

...a jitra jsou zde tichá (2015)

Původní verzi jsem taky viděl, ale je to už tak dávno, že nemá cenu srovnávat. Tento remake nebyl špatný, na ty holky v mundůrech (a někdy i bez nich), se pěkně dívá, hudba je příjemná a dobře se k jednotlivým pasážím hodí a jako bonus hezké scenérie.

Andílek na nervy (2015)

Sice jsem vydržel až do konce, ale na fanfáry to nebylo. Chvílemi jsem měl pocit, že v tom musel mít prsty Troška, jen ten svůj oblíbený babinec vyměnil za mladší žabky a tetky. Ten prvoplánový pokus o humor byl stejně příšerný jako herecké kreace Adama Mišíka.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Tohle mě fakt zklamalo. Očekával jsem pecku ve stylu Veřejný nepřítel, ale těchto kvalit to nedosahovalo ani náhodou. Film především nedokázal udržet moji pozornost, byl divně sestříhaný, takže některé scény na sebe nenavazovaly a hlavně - nebyla tam žádná postava, která by získala mé sympatie. A i když se Depp snažil, co mohl, Cassel byl v Nepříteli ještě lepší.

Bláznivá dovolená (2015)

Pár fórků na zasmání se našlo, ale jednička byla prostě lepší.

Bojovník (2015)

Další variace na Rockyho, která mě moc neoslovila. Přišlo mi to jako jedno velké klišé - smrt manželky, sebedestruktivní chování, které vyústí pádem na samotné dno, aby si náš hrdina uvědomil, že si posral život už dostatečně a že je třeba se nad sebou zamyslet a vrátit se na výsluní, také jeho dcera, která ho bezmezně milovala se od něho, jako na povel, distancuje, k tomu ten Whitaker, s těmi přemoudřelými proslovy (box je jako šachy), prostě - žádná sláva.

Creed (2015)

Stallone zde nefiguruje jako režiser ani scenárista, pouze si užívá roli stárnoucího boxera, který začne trénovat přičmoudlého maníka. A to je špatně. Syn Apolla Creeda mně nebyl sympatický ani trochu a tak film zachraňuje Stallone s jeho průpovídkami a poznámkami, jak jsme u něho zvyklí ze série Rocky.

Divoká dvojka (2015)

Většinu filmu jsem si říkal - tak už jí doprav k tomu soudu, ať to odpískáme, protože jsem se nezasmál ani jednou. Kdybych si na obalu nepřečetl, že se jedná o komedii, nepoznal bych to.