• Krátkometrážní

Síla pomsty (1986)

Tákže bijáků o lovech na lidi bylo dost, ale upřímně řečeno všechny, které si pamatuju byli z pozdějšího data než tento (hra o přežití, živý terč, jeden díl odpadlíka), takže první plus. Když pominu to, že trojka Michael, Steve a Sam za podpory Menahema a Yorama je mi ve své 80´s inkarnaci mimořádně sympatická, tak musím ocenit vzletnou výpravu (karneval v New Orleans, honičky, mejdan v bažinách), dobrou kameru, dynamickou syntezátorovou muziku (na tohle mě vždycky dostanou) a také na místo a datum výroby velmi slušnou nekorektnost (spočívající zejména v četnosti a způsobu umírání hlavních postav včetně dětí a rasistických teorií a hlášek od slušných jižanských chlapců). Závěrečný souboj a otevřený konec s malým tajemstvím můj dojem ještě umocnily. Velmi povedené, hoši, díky za to.

Silverův návrat na ostrov pokladů (1986) (seriál)

Kultovní seriál mého dětství. Byl překládán jako Silverův návrat na ostrov pokladů (jestli se nemejlim he he, zelenáči). Vystupoval zde jeden ze zásadních herců mých oblíbených "dětských" seriálů Nick Brimble, který se kromě téhle perly účastnil takových pecek jakými byly seriály Robin Hood či Vilém Tell ----- Po mnoha letech opět viděno a seriál neztratil nic ze své zábavnosti a působivosti. Výborný dobrodružný kousek s charismatickými postavami.

Škola letušek (1986)

Typický produkt své doby, mírně lechtivá taškařice v tradici mnoha různých "akademií". Je pravdou, že mnoho těchto filmů získalo do názvu slovo akademie jen přičiněním českého distributora, ale na druhou stranu u mnoha z nich skutečně můžeme vypozorovat jednotící linku, stejně jako zde, byť se výjimečně jedná o "školu". Vyloženě neurážející film (v rámci svého žánru), ale také ničím výrazně zajímavý, s mělkými postavami, kterých je až příliš mnoho.

Špinavá dohoda (1986)

Hlavně promarněná příležitost...Švarnold na vrcholu a k tomu filcová psídečková mafiánská krimoška, to nejde moc dohromady. Asi nějaká úlitba DeLaurentiisovi po barbarském úspěchu. Neuvěřitelným poznáním je rozhodně to, že Arnold se v 90. letech naučil celkem hrát, protože v neakčních filmech z téhle epochy působil vždy snesitelně a obstojně. Tohle je asi jediný film z 80. let, který není non-stop akcí a kde musí rakouský šampión říci i několik vět za sebou a jeho herectví je bizarnost sama (a to jsem prosím jeho fanoušek). Akce tu je dost, ale je tu taky dost mafiánské vaty typu schůzky s poldou či napravování gangové kočeny, a to mu opravdu nejde. Nehledě na jeho italský styl účesu a oblékání hrubě nekorespondující s jeho übergermánským fyzičnem.

Trn v srdci (1986)

Místy zajímavé, místy trochu amatérské, místy až úsměvné, místy docela působivé. Nakonec tomu asi neupřu jistou svébytnou atmosféru a dám tři hvězdy. Debut mladýho Delona. V ČR vydal na VHS D-Alvim video.

Unesená (1986)

Toto je tak hrozný film, že je vlastně kouzelný....

Vlk džungle (1986)

Strašlivost...a to ještě IMAGO v upoutávkách láká na jiný báječný film s "Ráánem Markynym". Mně je s podivem nejen, že vznikla 2 pokračování, ale že vůbec někdo pustil Marchiniho k nějakému dalšímu filmu. Chlap s tak nijakým výrazem a projevem, že není ani směšný, nic, charisma třetiřadého bankovního úředníka, co si občas skočí do fitka. Chraň Bůh, abych hanil béčka nebo si střílel z levnosti, ale nemuselo by to být nudné, bezkrevné a absolutně bez nápadu.

Wisdom (1986)

Dostal jsem o víkendu ohromnou chuť na americká filmová 80. léta, ale nechtěl si připomínat nic, co už jsem viděl. Po delším výběru padla volba na Wisdoma, což se ukázalo jako trefa do černého. Měrou vrchovatou jsem dostal tehdejší kamerovou techniku s barvičkami, módu, způsob vyprávění a kýč, ale jeho ve finále mnohem méně, než začátek napovídal. Jako bonus dvě sympatické sošné hvězdy téhle epochy v jejich rozpuku.

Zajati v pekle (1986)

Názvem a často i covery to trochu parazituje na různých WIPkách, ale fakticky jen okrajově. Provedení je vcelku profi, zápletka poměrně originální, jen ta akce mohla být trochu nápaditější a dynamičtější a hlavní záporák rozhodně charismatičtější (Roundtree aka strejček Steva Jamese sekunduje ovšem zdrařile).

Alfred Hitchcock uvádí (1985) (seriál)

Jedna epizoda byla o chlapíkovi, co má 10x škrtnout zapalovačem a získá auto, podle toho byla natočen ten poslední příběh ze 4 pokojů, ten od Tarantina s Willisem a spol.