• Thriller

Tyranosaurus (2011)

Krásně syrový(a surový) film o dvou ztracených(a zatracených) existencích, u kterých se zdá, že jim není pomoci....Další film, kde naprosto exeluje Peter Mullan. Hlavně díky jeho výkonu dávám 4*.

Další rok (2010)

Britský konverzační film Mikea Leigha nám předkládá takovou malou studii života postaršího manželského páru a přátel kolem něho. Dá se říci, že oni žijí velmi nudný, stereotypní život(stále se opakující scény ze zahrádky), ale díky tomu, že se mají stále velmi rádi, tak jsou se svými životy spokojeni a jsou šťastni. To samé se ovšem nedá říci o většině ostatních postav, z nichž nejvíce vyniká Mary, svobodná a bezdětná starnoucí žena, která si svou frustraci ze spackaného života vybíjí na flaškách s vínem a pocity osamělosti zahání neustálým otravováním ústředního páru. Musím říci, že už dlouho mě nebylo nějaké filmové postavy tak líto a také, že výkon představitelky Mary,herečky Lesley Manville byl naprosto uchvacující a patřil na tomto filmu k tomu nejlepšímu. Velmi dobře, 4*.

Warrior (2011)

Tento film jsem tedy hrubě podcenil. Myslel jsem, že se bude jednat o béčkovou arénovou mlátičku, kterých se točí v USA tucty a tudíž jsem z počátku o něj ani nezavadil. Když jsem však mrknul na hodnocení zde na čsfd, klesla mi brada a v hlavě se mi rozblikal varovný majáček. Teď už vím, že jsem po čertech dobře udělal, že jsem si film opatřil a zkouknul. Ono se nejedná z hlediska originality námětu a příběhu o žádné veledílo, ale způsob, jakým je film natočen a zahrán, mě doslova bral dech. Příběh se nijak nekomplikuje, je jednoduchý jako facka s velmi přímočarým tahem na branku, resp. do finále. Zápasy jsou naprosto boží(a to nejsem příznivcem MMA) a emoce jsou z diváka ždímány tak přirozeně, že to až jednoho zaskočí. Pro mě jeden z největších filmových zážitků tohoto roku. Plný počet *, bez debat.

Colombiana (2011)

Přišlo mi to, jako by si Zoe Saldana objednala u Luca Bessona svůj vlastí revenge film, kde by mohla předvést všecny svoje půvaby. Což o to, kost to je fakticky pěkná, ale ten nepřehledný střih to všechno zabíjí. Zlatá devadesátá léta. Víc jak tři hvězdy se i to nazaslouží. Howghn, domluvil jsem. :-)

Snowtown (2011)

Snímek Snowtown popisuje skutečné události pohledem vrahů a jednoho zmanipulovaného kluka poměrně dost přesvědčivě, obzvlástě jedna scéna je až nepříjemně reálná. John Bunting s kumpánem pod záminkou čištění okolí od pedofilů a homosexuálů rozjíždí své zabijácké běsnění, které jim prochází snad osm let. Příběh je to zajisté silný, ale zpracování mi přišlo až na nějaké úseky docela mdlé, dokonce až nudné. Hodně na atmosféře udělala hudba. Z tohoto důvodu nemohu jít na vyšší, než průměrné hodnocení. Ale za vidění film rozhodně stojí. 3*.

Ďáblův dvojník (2011)

Sledovat tento snímek znamená užívat si hodinu a tři čtvrtě kvalitní filmové zábavy. Příběh o dvojníkovy Udala S.Husajna a jeho samém je díky ztvárnění Dominicem Cooprem radost sledovat. Ten chlap do své dvojrole davá všechno a je to sakra vidět. Nepřehlédnutelná je i Ludivine Sagnier v roli krásné konkubíny. Jinak když se člověk zamyslí nad tím, co si všechno arabští vládcové a jejich potomci dovolí a co jim projde, je vůbec neuvěřitelné, že mnozí vydrželi u moci tak dlouho. V současné době je zcela evidentní, že jeich doba končí.....Snímek jsem si moc užil, má spád, napětí, akci, erotiku, výtečné herectví. Za pět*.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Musím se přiznat, že ke sledování tohoto snímku jsem přistupoval s mírným despektem a to i přes příznivé hodnocení na tomto webu. Očekával jsem takovou tu přihlouplou, rodinně vztahovou "komedii" s "hláškujícím" Carellem, ale dostal jsem něco docela jiného. Byli to příjemně strávené dvě hodinky ve společnosti velmi příjemných, civilně hrajících herců(až na M.Tomei, ta přehrávala až hanba, ale je to kost, tak jí to odpustím :-) ) Carell opravdu hrál, chvílemi byl až nesnesitelně vážný, hláškami zbytečně neplýtval. Dokonce i ta J.Moore byla docela snesitelná a to jí jinak moc nemusím. Škoda toho konce, ten byl klasicky happynoidní, jak se na Hollywood sluší a patří. Jinak by to bylo i na 90% Ale i tak jsem se dobře bavil. 80% - 4*.

Barneyho ženy (2010)

Normálně bych to ohodnotil tak na čtyři hvězdy, kteréžto hodnocení dostávají u mne filmy, které mě zaujmou, líbí se mi a bavím se u nich, ale závěrečná čtvrtina je takový herecký nářez Paula Giamattiho, že prostě to plné hodnocenní jsem tam dát musel. Celkově moc dobrý počin.

Hanna (2011)

Nemohu říci, že bych byl z Hanny u vytržení. Jedná se o solidně natočený, slušně zahraný, ale spoustou klišé zatížený film, kde ve mě každá druhá scéna vyvolávala pocit dejavú. Ještě že ta Cate Blanchett byla ve své roli tak krásně slizce nesympatická a tudíš dostatečně přesvědčivá. Toto už se ovšem nedá říci o Hanně, která je vším, jenom ne vycvičeným zabijákem. Ba ne, víc než na tři hvězdy to nedosáhne. Zcela průměrná záležitost.

Lepší svět (2010)

Film dánské režisérky Suzanne Bier je hlavně o emocích, ale také o morálních hodnotách, o vyrovnávání se s odchodem blízkého člověka. Celý film je velmi srozumitelný, režisérka je kvalitní vypravěčka a neméně zdatní filmařka. Africké scény bez chybičky, ty domácí rovněž. K hereckým výkonům se nemá snad ani cenu vyjadřovat, jsou jako vždy na vysoké úrovni a to včetně dětských představitelů. Severské filmy mám prostě rád. Nejsou sice tak drahé, nehrají v nich nejsvětší herecká esa současnosti a nejedná se o žádné blockbustery, ale o to jsou opravdovější a uvěřitelnější.