• Thriller

Mai wei (2011)

Jedná se prý o nejdražší korejský film a dlužno podotknout, že je to na snímku vidět. Velkolepá výprava, skvělé válečné scény, slušné herecké výkony. Dokonce jsem se i v těch uniformních asijských ksichtech, díky dobré režii, dokázal zorientovat. Působí to až nereálně, co všechno ústřední dvojka přežije, ale oni mají Asiaté trošku sklony přehánět, jsou to všichni tak trochu samurajové :-). Ale jelikož je tu ta zaklínací formulka - natočeno podle skutečných událostí - tak jim to budu tak nějak věřit. Nebýt toho neuvěřitelného množství patosu a klišé, šel bych snad i na plné hodnocení. Takto je to za velmi slušné 4*. V zobrazení válečné vřavy a smyslu pro detail jsou Korejci fakt jedničky, to se musí nechat.

Méďa (2012)

Typická americká komediálně-romantická pitchovina, zde ozvláštněná mluvicím plyšovým méďou. Spousta fórků je dost trapných, jiné zase celkem povedené. Několik cameo rolí(Skeritt, Reynolds), krásné představitelky ženských rolí, celkem sympatický Wahlberg, chvílemi vtipný méďa. Taková celkem povedená jednohubka na nedělní odpoledne. Tři * jsou tak akorát.

Total Recall (2012)

Len Wiseman natočil svůj remake v moderním cyberpunkovém, postapo hávu, který tu a tam vykrádá(honíčka s auty - Pátý element), ale většinou si jde svojí vlastní cestou. Kromě několika postav toho moc společného s původním filmem nemá, i když základní premisa - záchrana části světa(Marsu) před zlým a mocichtivým guvernérem je vlastně totožná. Nicméně je to asi dobře, že se film ubíral cestou vlastního příběhu a nekopíroval starý Recall, na to bych se fakt dívat nechtěl. Film má parádní futuristickou výpravu, high-techno hraček je ve filmu požehnaně, viz mobil v ruce :-). Kamera byla poměrně ukázněná a tudíž při akčních scénách dostatečně přehledná, což jsem s potěšením kvitoval. Ustřední herecké trio bylo v pohodě, obě herečky byly fakt mňamózní a Farrell je sympaťák každým coulem. Škoda, že nedostal ve snímku více prostoru můj oblíbenec Bill Nighy. U snímku jsem se celkem bavil, i když jsem , díky znalosti původního filmu, tak nějak předvídal, co se bude dít. Soustředil jsem se spíš na tu výpravu a technologické vychytávky. Hlavně za toto a za to , že film celkem nenudí, odsýpá a baví mu dávám čisté 4*

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Takže druzí Postradatelní jsou za mnou. A? Ale jo, bude to obdobné hodnocení jako v jedničce, ale tentokrát to zaokrouhlím nahoru, takže za 5*. Trochu mě mrzelo, že se z děje dost rychle vytratil Jet Li a některé ikony se objevovaly na place bez zjevných souvislostí (Schwarzenegger, Willis, Norris), prostě se odněkud vynořily a odstřílely si své. Ale svou přítomností potěšily, to zas jóó. Záporáci v čele s JCVD a S.Adkinsem byli velmi dobří, zvláště Van Damme si roli užíval a bylo příjemné ho zase po čase vidět v kvalitnějším filmu, než jsou ty jeho videosračky. Je jasné, že je zaděláno na delší serii, neboť ekonomicky si vedou Postradatelní velmi dobře a Stallone ví, co fanoušci chtějí a taky jim to vrchovatou měrou dáva. Budu se těšit na pokračování a už teď jsem zvědav, koho se mu podaří do trojky zangažovat. Ale jak jsem řekl už u jedničky, je třeba pospíšit, věk se věčně ošálit nedá....

Divoši (2012)

No konečně! Už jsem si opravdu myslel, že O.Stone už nevyplodí žádný film odpovídající jeho formátu renomovaného tvůrce. Po třech nanicovatých filmech tu máme uderné narkodrama s herci nastupující i lehce odstupující herecké generace :-) . Příběh sám o sobě nebyl úplně originální, ale prvky originality měl - např. žena ve vedení narkogangu. Závěr ve dvojí verzi byl fajn, ta první se mi líbila více. Herci celkem dobří, T Ktsch rozhodně snesitelnější než v Battleship nebo John Carter. Blake Lively kočka, S Hayek už přeci jenom stárne atd. Rozhodně nejlepší herecký výkon předvedl Benicio Del Toro. doufám, že Stone udrží znovuobnovenou vysokou úroveň svých filmů, vykažle se na politická témata a bude točit jenom zabavné filmy, jako je tento. 4*.

Báječný hotel Marigold (2011)

Báječný hotel Marigold je fajn film s laskavým humorem, zasazený do exotického prostředí přelidněné Indie, kde nic nefunguje jak má a kde Evropanovi, zvyklému na běžný civilizační standart, jakože ložnice mají dveře, musí naskakovat husí kůže. Řeší se zde samozřejmě vztahy jednotlivých postav, co jiného také čekat. Vše je samozřejmě dost předvídatelné, až klišovité, ale díky podání celé plejády výborných britských herců, je to slušná podívaná, které rozhodně nenudí a na emoce dojde také. Pěkné 4*.

Přední linie (2011)

Korejský válečný opus Gojijeon je natočen celkem koukatelně, bez otravných, směšných scén plných patosu, jak to známe z jiných dílek, s dobrými hereckými výkony a výbornými válečnými sekvencemi. Dějová linka s dvousekundovým střelcem je výtečná. Nic naplat, Korejci válečné filmy umí a já nemá celkem vážnějších připomínek, snad jen, že to mohlo být o něco kratší. Poctivé 4*.

Prometheus (2012)

Prometheus je film, který je po vizuální a zvukové stránce neskutečně madupaný. Už jenom toto spolu s 3D efekty, kterých je požehnaně, vytváří pořádný divácký zážitek. Bohužel, to samé nelze říci o příběhu a jeho vyprávění. O nějakém postupném budování atmosféry nemůže být ani řeči. Některé pasáže byly dost uspěchané, jiné se zase vlekly. Herecké výkony nijak zvláštní, pouze Fassbender a Theronová snesou přísnější měřítka. Celkově citím lehké zklamání a nemyslím si, že přes otevřený konec vnikne ještě nějaké pokračování. Tak 3,5*, víc tomu nedám. Jsem zvědav na Bluray, zda tam bude něco více.

Policejní divize Rampart (2011)

Rampart je neobyčejně nudné policejní drama o morálně špinavém člověku s nasilnickými a rasistickými sklony, který nosí policejní uniformu. Podobných filmů zde byla celá řada, většinou o mnoho zábavnějších. Od ještě horšího hodnocení uchránil film vcelku solidní výkon Woodyho Harrelsona. Jo a ta režie a způsob snímání je naprostá tragedie. Divím se, že na tento škvár kývla celá řada známých herců. Nebrat! Maximálně jako ukolébavku.

Nedotknutelní (2011)

Neskutečně příjemný film a to po všech stránkách. Skvělý humor, který si v podání Senegalce Drisse(výborný Omar Sy) nebere servítky a jemný aristokrat Philippe, kterému nevadí vtípky jeho ošetřovatele, ba naopak, bere je jako velmi vítané zpestření jinak nudných, stereotypních dní. Film, ač se cíleně vyhýbá jakýmkoliv slzopudným scénám, v divákovi(to jakože ve mě) stejně to dojetí vyvolá a to právě tou civilností a neokázalostí závěrečných scén. Bravo, Frantíci, tohle se vám vážně moc povedlo. Dávám pět *.