Bod obnovy (2023)

60 let vyšel čistě česky sci-fi film, o to víc jsem byl skeptický ale taky potěšený, že se do toho někdo pustil. A musím říct, že všichni čeští fanoušci sci-fi by měli vyrazit do kina, aby takových počinů vzniklo víc. Za ty peníze vznikl vizuálně úžasný film, který obstojí v hollywoodské konkurenci. Nevíte co o tomto pochmurnem víkendu? Vyrazte do kina.

7500 (2019)

Jeden večer člověk koukne na Armadu mrtvých, u té překvapen jak vysoké má hodnoceni asi 56% … A protože si chce člověk spravit chuť mrkne na tohle a to má jen 59% … to hodnocení tady je bullshit

Armáda mrtvých (2021) odpad!

Wtf? Přehlídka všech holywoodskych klišé. Proč se tohle natáčí?

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Super film co člověka strhne do příběhu od začátku. Krásný příběh plný naděje i bez naděje, soucitu i ubližování, cliche, které korelují s absolutními extrémy, to vše vyvážené a zasazené do malého městečka v Missouri s povahou lidí typickou pro středozápad USA. I když mě konec v první chvíli trochu naštval, až se mi to rozleželo je to vlastně skvělý film. Doporučuji si ho pustit buď jako oddychovku, prostě super film v neděli po obědě.

Humr (2015)

Už nad filmem přemýšlím druhý den, a nemůžu se ho nabažit. Moc se mi líbil, pro fanoušky Kameňáků to asi nebude, ale jinak skvěla uchylárna. Co se mi na filmu líbilo nejvíc, byly všude přítomné situace, mnohdy i z našich reálných životů vyhnané do absurdna. Jeden příklad za všechny, "budeme váš vztah pečlivě monitorovat, a pokud se vyskytnou problémy, bude vám přidělenou dítě, to většinou problémy vyřeší. Jako oddechovku na nedělní odpoledne nedoporučuju, ale jako plnotučný film, po jehož zhlédnutí se k němu v hlavě ještě mockrát vrátíte, stojí za doporučení.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Kdyby třetí díl nenatahovali do dvou části asi bych si to užil víc. Technicky dobře zpracované ty miliony dolarů padly na úrodnou půdu, ale obsahově velmi prázdné. Dějově si měli tvůrci více vyhrát. Ne vždy musí kniha odpovídat filmu. Viz. GoT

Spectre (2015)

Chtěl jsem vidět Bondovku a Bondovku jsem viděl

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Nějak jsem chtěl odejít z kina asi 50x se dozvíme že se už zase musí od někud někam dostat. Ok utíkají ale myslím že koukat na to dvě hodiny je moc, vzhledem k ději se za ty dvě hodiny nic moc nestane