cukorek

ročník 79

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 12.11.2017  21:24
    Wonder Woman (2017)

Mám rad historické vojnové filmy a mám rád aj komiksové sci-fi filmy, ale tento mix dvoch chutí mi nesadol. Je to proste proti srsti miešať vážnu vojnovú históriu v zákopoch a bohov známych z povestí, ktorý sú prikrášlený komiksovo akčnou ceruzkou. Krása a šarm mladej Gadoti v celku funguje dobre ale k dokonalosti by to musel byť iný film. Najväčším sklamaním sa stalo stvárnenie boha vojny Aresa , ktorého obsadil pán s fúzmi v staršom veku. Moja predstava o takom bohovi je teda úplne iná. Napriek nedokonalom deji, mi urobilo radosť obsadenie Ch. Pina, ktorý bol mojím hrdinom v tomto filme.50%

• 12.11.2017  21:01
    The Promise (2016)

Ničím veľkolepým, tento film nedisponuje, ale predsa svojou skromnosťou vytvára vynikajúci zážitok. Základy sú položené na jednoduchosti a na výkonoch hercov. Škoda, že popri Balevi sa tu neobjavil aj iný kvalitnejší herec. Zas na druhej starne Isaac skvele zapadol do Arménskej populácie a aj ta jeho angličtina bola cítiť za netypickým prízvukom. Bale je znovu nekompromisný, citovo sa neviaže a proste zahral to dobre. Zas som sa dozvedel niečo nové z obdobia prvej svetovej a tak dávam 70%.

• 22.10.2017  08:44

Legendy Transformers sú pochované a zneuctené. Jedna hviezda so súcitu k predošlím častiam.

• 19.1.2017  10:54

Prišla za mňou manželka, že by chcela vidieť ten film, tak som jej urobil radosť. Prepáčte sebe som urobil radosť, vedel som, že B. Affleck ma kvality, ale týmto filmom mi teda vyrazil dych. Všetko od úvodu až po konečný song je trefné, zvýrazňujú sa všetky momenty a sled udalosti sa pekne odkrýva. Vážne dovolím si tvrdiť výborný film, ešte treba pochváliť aj zblíženie sa Christiana a Dany, ktoré neprerástlo do milostného vzťahu, ako je často v podobných filmoch. Na záver netreba podceňovať a pozerať sa na ľudí, ktorý majú hendikep ako na loserov. Kto z Vás zloží puzzle bez toho aby videl čo skladá?? Ja nie. Film má zaslúžených 100%.

• 19.1.2017  10:38

Vzhľadom na tak vysoké hodnotenie, ktoré film má, som si ho nemohol nechať ujsť. A rozsudok je v mojom prípade jasný ako slnko na nebi, je to priemerný film. Nemá čím ohúriť, aspoň mňa, pretože len prvá explózia na vrtnej veži stála za pochvalu, potom to bola, už len chaotická motanica, plná plameňov a menej prehliadaných situácií. Čo sa týka hereckej náročnosti tiež to nebolo náročné a nebyť obsadenia Russel a Wahlberg , film by určite stratil ďalších priaznivcov. Všetko je tak predvídateľné, jednoduché a navyše málo emociálne - podanie momentu, keď manželka zistí, že sa stalo nešťastie chladno odbije svoju dcéru - úplne zle, mala ju minimálne objať. Moja predstava o takom filme je bohužiaľ iná a tak dávam slabších 60%.

• 11.1.2017  12:33

Kedže si myslím, že film si zaslúži lepšie hodnotenie ako má momentálne na tomto portáli, tak som trochu prižmúril oko a dal mu plný počet hviezdičiek. Vlastne nenašiel som nič také, čo by som filmu vytkol, pretože komiksový žáner je dosť povoľný a ľahostajný v istých situáciach. Navyše sa mi páčilo striedanie kreslených momentov na mape, keď hlavný hrdinovia cestovali s momentami bláznivej akcie. Celé to dobre dopĺňala aj voľba kostýmov, vtiahnutie cigánov do deja- no v koľkých amerických filmoch vidíte účinkovať cigánov? Aj keď mohli dostať viac realistickejšiu podobu, ale nevadí. Samozrejme čerešničkou na torte sa stala sexy Mery Death, ozaj bolo radosť na ňu pozerať. 90%

• 9.1.2017  10:55

Celé to funguje ako má, tajuplnosť, očakávanie čo sa stane nepovolí takmer celý čas a k tomu rocková hudba v rádiu - paráda. Voľba miesta tiež vynikajúca, pretože márnica už sama o sebe budí dojem hrôzy a strachu, k tomu pohľad na pitvu skutočne naplnili moju predstavu o horore. Takto rozpáranú mladú ženu som teda ešte nevidel. Dobre využitý potenciál sa stále stupňoval, majme v momente, keď vydesený Tommy zabil sekerou mladú Emmu. Nesadlo mi však mierne upustenie v závere a tiež slabá snaha dostať sa von z tej podzemnej ordinácie. Slušných 80%.

• 4.1.2017  18:50
    Maggie (2015)

Nebyť Arnolda, tak po tom filme v živote nesiahnem. Myslím, že sa nemílim ak poviem, že minimálne polovica ľudí ako ja siahla po tom filme len kvoli Arnimu. Bolo fajn ho znovu vidieť, svoju rolu bral očividne vážne, pretože jeho herecký výkon dominoval, vlastne bol jediním čo ten film ako tak prezentovalo. Úplne stroskotal scénar, pretože od hororu očakávam niečo desivé a hrôzostrašné. V momente, keď si Maggie odrezala prst prišiel náznak úspechu, a potom zas len kopec dialógov, ktoré neviedli k ničomu. Keby aspoň poriadne natočili scénu ako Maggie rozhrýzrla tu líšku, hneď by som dal o hviezdu viac. 40%

• 4.1.2017  17:50

Nie som odborník na westerny, ale pár dobrých westernov som už videl. Bohužiaľ tento k ným nepatrí.

• 21.12.2016  11:06

Videl som som už veľa filmov s T. Hanksom, ale so sneho bielymi vlasmi a fúzmi, vyzeral dosť neprirodzene (ako člen kapely SCOOTER). Úvod filmu začal veľmi z ostra ako odpálený ohňostroj, ale s pribúdajúcimi minútami eufória opadla, keď kapitán Sully sa pohyboval v kruhu rozhovorov s manželkou a spomienkami. Celý čas som si hovoril, že to nie je možné aby ho súdili za to, že zachránil stovky životov, čakal som som, že niekto zo zachránených pasažierov bude vplyvný človek na správnom mieste a zo všetkého ho vyseká, alebo že pasažieri budú demonštrovať proti komisii, pretože to vyzeralo s ním ozaj zle. Jasné záverečný proces bol jeho víťazstvom, ale koľko hodín trápenia musel preto obetovať. Slabší dejový postup a menšie nároky na herecké výkony ma priviedli k 60%. Možno po ďalšom pozretí zmením názor.

• 1.12.2016  16:16

Film, ktorý patrí do rady oddychových večerných filmov, s nenáročným dejovým podnetom, skôr len výraznou akciou, ktorá ma osloviť diváka. Jednoducho sa Vám ten film zapáči, alebo nie, podobne ako filmy Kuriér, Jack Reatcher, Bond a podobne. U mňa bola misia splnená, nie len čo sa týka akcie, ktorá najlepšie vyznela pri konečnom ovládnutí lode, ale najviac potešilo obsadenie Statham a Alba. Kašlem na všetky klišé, hodnotím streľbu a údery, ktorých bolo veru dosť. Za mňa 70%. Zmena režiséra bola výborná voľba - oproti prvému dielu Mechanik veľký krok vpred.

• 29.11.2016  13:38

Musím povedať, že spracovanie filmu mi dosť pripomenulo film MUD, Obe filmy sú tak jednoduché a pritom tak dokonale a jasne zobrazia celú komplikovanú životnú situáciu. Tu sa stáva hlavnou dvojicou mladší brat a starý šerif a všetko okolo nich je len prifarbenie, ale tieto postavy tvoria podstatu. Nedajú sa nevšimnúť ani kvapky neznášanlivosti američanov a indiánov, ktorý spolu nažívajú v štáte Texas. Celé to pôsobí lahodne a výkon Ch. Pina ma skutočne dojal, asi si na toho herca lepšie posvietim. Bezprostredne najlepším momentom filmu bol konflikt na pumpe, takúto reakciu som od mladého, dobrosrdečného brata veru nečakal a asi ten frajer s kvérom v ruke. V niektorých momentoch mi vadili hudobné repliky, ale aj tak si film zaslúži minimálne 80%.

• 29.11.2016  13:10
    Jason Bourne (2016)

Neskrývam nadšenie, ktoré vo mne vzplanulo, keď som po pár rokoch uvidel Matta D. v úlohe akčného agenta J. Bourna. Hovorím si super, tak sem stým. Každý z mojej generácie určite pozná prvé dve najúspešnejšie časti, ktoré odštartovali vtedy s vysokou kvalitou. Aj túto novú časť sprevádzali takmer identické črty. Bourne tak ako vtedy ,aj teraz dominoval v každom smere a aj hudobný doprovod vracal moje myšlienky hlbšie do minulosti. Dosť spomínania, čo bolo bolo, doba pokročila, úroveň filmu tiež a tak mi neostáva nič iné, len smutne konštatovať, že Matt D. zostarol a Bourne spolu s ním. Neviem prečo tvorcovia vyšli s úplnou "retro verziou", prečo nepriniesli nič nové hlavne čo sa týka dejového motívu, veď raz si Bourne už vyrovnal účet s agentúrou, ktorá ho zamestnávala. Prečo stúpili zas do tej istej rieky? Bohužiaľ nezachránila to ani nominácia T. Lee Jonesa. Škoda no, škoda tej dobrej úvodnej scény, keď som veril v nové dobrodružstvo agenta na úteku, no po akcii v Grécku bolo už všetko jasné. A ešte jednú vec, ktorú som neprekúsol : vyššia veková hranica, agenta, ktorý bol momentálnou jednotkou a ktorý mal odstrániť Bourna. To bolo fakt na smiech. Slabších 60% ,možno ten film bude mať lepší prínos pre mladšie generácie.

• 9.11.2016  14:26

Na to, aký bol úvod filmu som teda nečakal, takúto vojenskú akciu. Dosť ma prekvapilo rozhodnutie veliteľa jednotky o voľnom pustení pastierov, keď tak jasne sa dala čítať z ich očí nenávisť a aj to čo bude nasledovať, ale ospravedlnilo to spracovanie podľa skutočného príbehu. Musím pochváliť prehľadnosť a ozvučenie akcie, keď niektoré momenty v mojej obývačke vyzneli ako na strelnici. Bolo to fajn, vojenská stratégia rýchle myslenie ako meniť taktiku a pozície, to som si teda užil. Pochváliť treba aj to, že americký vojaci tiež schytali zopár projektilov, len dosť nereálne mi pripadali ich pády z útesu, tam to začalo zaváňať klišém o hrdinoch. Ostal som sklamaný aj z momentu, keď zásah vojnového vrtuľníka neprežil ani jeden člen posádky. Záverečný happyend tiež nebola práve najlepšia voľba a tak dávam 80%.

• 9.11.2016  13:55

Určite si tento film zaslúži viac ako 60%, pretože šľape ako rozbehnutý stroj až do záverečných tituliek, nehovoriac o finálnom dupľovaní, keď po momente priznania nešťastnej matky prišiel nový okamih prekvapenia. Mám rád N. Kidman a stále viac si získava moju priazeň aj postaršia J. Roberts, ktorá zo sladkých romantík, výborne presedlala na dramatické účinkovanie. Takže herecké výkony a celé spracovanie takejto životnej situácie pôsobilo ozaj slušne, ale dosť rušivé bolo príliš opakované skákanie z minulosti do prítomnosti a opačne. 70%

• 31.10.2016  12:13
    Bojovník (2015)

"Creed vs Southpaw" Obe filmy propagujú boxerský úspech, ale víťaz je len jeden. Mojím víťazom sa stáva Southpaw. Southpaw bol silnejší hlavne čo sa týka príbehu a emočného naklonenia k divákovi. Prvým nečakaným zakopnutím bola smrť krásnej manželky, pretože potom koľko krvi stále vypľúval Billy Hope po zápase som myslel, že sa zdramatizuje jeho zdravotný stav a druhým významným pozitívom vo mne vzbudil záverečný boj, keď do drámy bolo zapojené aj malé dievča. Vtedy som držal palce Billimu aj ja. Aj herecká náročnosť a rozdelenie postáv vyznelo lepšie ako u Creeda , len škoda tej krátkej účasti R. McAdams. Našli sa aj malé nedostatky, ale v celku to vidím na 70%.

• 27.10.2016  13:14

Prvých 15 minút bolo fajn, ďalej samé klišé. Navyše nevyužitý potenciál M. Bello, ma tiež priviedol k tak nízkemu hodnoteniu. 30%

• 27.10.2016  13:10
    Orel Eddie (2016)

Túžba, ktorá driemala v Edwardsovi síce bola obdivuhodná, ale stvárnenie tejto postavy bolo katastrofálne. Neviem prečo producenti vsadili pre výzor tváre ako nejakého idiota s postavou anti-športovca. Taký skokan na lyžiach predsa nemôže byť ako malý medveď, ako potom chce skočiť čo najďalej, keď ho fyzikálny zákon ťahá dole? To mi v tom filme najviac vadilo. Aspoň, že ostrieľaná klasika H. Jackman nesklamal. Aj keď pripútaný k fľaške whisky skočil bravúrne. To bol ten najlepší moment, to bol let orla. Slabších 50%.

• 21.10.2016  12:57
    Zmizelá (2014)

Dokonalá manželka = dokonalá mrcha. Kde majú niektorý chlapi rozum, keď opakovane dokážu podľahnúť takýmto beštiám ? Určite jedna z najlepších manželských drám, kde žena je skázou, ktorá nemá obdoby a neviem ani ako ju nazvať. Všetko tu funguje ako má no napriek tomu som od počiatku veril Nickovi a môj inštinkt nesklamal. Škoda záveru, keď Nick nedokázal od Amy odísť a zachránil ju pred múrmi vezenia, kde mala skončiť za chladnokrvnú vraždu. 80%

• 20.10.2016  13:40

Raz za čas padne vhod aj film menej náročný na dejové zauzlenie ako to bolo tento krát. Misku váh však s prehľadom naklonila slušná pozemná, ale aj letecká vojenská akcia. Nájdu sa veci, ktoré filmu uberajú na kvalite ako pád raneného vojaka z helikoptéry, ktorého zachránili, či klamlivý počet írskych vojakov, keď ich veliteľ povedal, že ich 150 tak to znásobil 3 krát. Plusom však bola aj ukážka svinského počínania politickej osobnosti a úplným bonusom sa stala neschopnosť Francuzského veliteľa, ktorý si nedokázal poradiť s mladíkmi, ktorý v živote nebojovali. 70%

• 18.10.2016  11:18

"Si krajšia než hociktorá z kráv " alebo "som chytrý, lebo som neoženil " Celkom zábavné dialógy, ale na druhej strane trocha narušili vážnosť situácie. Nezdalo sa mi, že by to bolo veľmi hororového charakteru, vlastne celý čas som čakal na nejakú hororovú scénu a nakoniec poriadna bola jedna (pitvanie muža za živa). Určite treba však pochváliť Patricka Wilsona, ale aj K. Russela, ktorý po filme Osem hrozných znovu ukázal, kde sa cíti najlepšie. Nikdy nemal tak dobré filmy ako teraz. Použité režisérske znalosti vrátane hudby sa mi páčili, ale napriek tomu by som prijal menej cestovania a viac rozbehnutej surovosti, či streľby. Ak by mal film úvodných 30 minút a posledných 30 minút tak ho hodnotím na plno. Škoda, že z tohto mraku nezapršalo ozaj poriadne, ale aj tak slušných 80%.

• 16.10.2016  13:35
    Interstellar (2014)

Musím povedať, že intergalaktické dobrodružstva veľmi nevyhľadávam, ale kedže to režíroval Nolan, tak som sa na to vrhol. Bol som vlastne aj zvedavý či to prekoná kvalitu filmu Marťan, no nestalo sa tak. Celý film si takmer držal vyšší štandard, ale ako už spomínali aj iný uživátelia koniec filmu hlboko nalomil tvrdo odvedenú prácu. Nezdalo sa mi aby to bolo nejak náročné pre hviezdne obsadenie, mojich obľúbených hercov a tak som sa neprikláňam v vysokému hodnoteniu. Nedá mi ešte spomenúť spôsob správania postavy, ktorú stvárnil M. Damon, keď bez hlavo sa chcel dostať na základňu a následne došlo k explózií. Skôr som čakal, viac rafinovanejší postup ako zachráni svoj egoistický charakter. Za mňa 60%.

• 15.10.2016  14:33

Strašne ťažký film, nazval by som ha až morbídnym. Na jednej strane by som ho doporučil pozrieť všetkým manželským párom, ale na druhej strane môže byť aj návodom ak niekto zo staršej populácie uvažuje o skončení svojho života. M. McConaughey to zvládol skvele, ale našli sa dejové zakopnutia, ktoré narušili smutnú a realistickú atmosféru. Hneď prvý pád z útesu Arthur v pohode rozchodil, pričom ten pád vyzeral veľmi zle. Potom ten koniec, tiež ubral dôveryhodnosti. Najhoršie je, že ten les ozaj existuje a ľudia to tam ozaj robia. Tento krát prehliadnem výkony hercov za film ako taký dávam 50%. PS - určite si ho už nikdy nepozriem

• 14.10.2016  12:49
    Birdman (2014)

Možno som jediný, ale ja som si pod celou tou maškarádou všimol jednú vec. A to je istá forma výsmechu komiksových hrdinov a ich menej cennosť pred kvalitou hercov účinkujúcich v divadle. Nepáčil sa mi tento spôsob porovnávania kvalít v spomenutých hereckých rolách a časom mi začalo prekážať aj to bubnovanie sprevádzajúce takmer každú scénu. Výborný začiatok s vnútorným hlasom, staršieho pána trpiacim psychickou poruchou vedomia, vo mne zážitok nezanechal. Skôr som očakával, že zúročí svoju schopnosť ovládať veci bez dotyku no namiesto toho sa úplne zbláznil. Odstreliť si nos jak úbohé a potom skočiť z okna. Našťastie trojica Norton, Stone a Wattson odviedli kus vynikajúcej práce a tak som sa priklonil k 50% inak film nestál ani zatoľko. PS - nemožno miešať a porovnávať hrušky a jablká a tak nemožno miešať a porovnávať filmy a divadelnú scénu, obe sú umenie a navyše sa ešte delia na rôzne žánre.

• 13.10.2016  10:27
    Pan (2015)

Priznám sa k tomu filmu ma viedlo obsadenie H. Jackmana a nebolo to práve najhoršie. Čo sa týka príbehu a celého fantazy obsadenia nie je to nič extra, ale čo extra bolo a to teba, že sakra bolo, bola hudba v tomto filme. Scéna, keď piráti priviezli Petra do skalnatého kontinentu a tam všetci spievali, bola perfektná (Pan Original Soundtrack 05 Smells Like Teen Spirit) . Aj ďaľšie hudobné aktivity Johna Powella vyzneli dobre, taže preto som sa priklonil k 60%.

• 11.10.2016  14:20

Tak na ten film tak skoro nezabudnem, obľúbený herci o ktorých kvalitách netreba ani písať. Takto otvorené dvere do problematiky a spôsobu fungovania mafie v Mexiku som teda ešte nezažil. Teraz sa už ani nečudujem prečo klasický američania majú taký nevraživý postoj k emigrantom z tohto štátu USA. Dej je poriadne zatajený od samého začiatku a s pribúdajúcimi minútami postupne hľadáte na koho podozrenie tento krát padne. To všetko skvele doplnili nizké tóny sláčikových hudobných nástrojov, dobrá práca s kamerou (snímanie pohľadu pasažiera pri lete lietadla, atď.).Mne to ozaj sadlo a určite je to jeden z najlepších filmov za tento rok. 100%

• 11.10.2016  14:04
    Za hranici (2014)

Tento krát začnem koncom filmu, pretože to bola jedna z najlepších vecí. Keď neukázali tvár strelca, povedal som si skončilo to hlúpo, ale po pár minútach uvažovania, som akoby dostal baseballovou pálkou po hlave zrazu si hovorím prečo nie? Je to neštandardný a pritom originálny koniec. Vlastne celý film sa nesie v duchu "nadštandardnej piesne, ktorá ľahko stúpa v rebríčku popularity". Potvrdzujú to výkony hercov na čele s M. Peňom, ktorý tentokrát ukázal, že nepatrí len do béčkových filmov. Nedá mi spomenúť ani Eda Harrisa, ktorý stvárnil postavu ozajstného tvrdého muža, ktorý bez jedinej slzy spravodlivo rozhodol o osude špinavého mexičana. Na plný počet to však nebolo, ale 80% je zaslúžených.

• 7.10.2016  14:08

Nie je to žiadny trhák, ktorým by si niekto bohate nabalil vrecká, ale prítomnosť M. Gibsona funguje veľmi dobre (aspoň pre mňa). V podstate jednoduchý dej nijak expresne nestupňuje tempo, ale posledný rozstrel fungoval ako dobrá náplasť na bežnú ranu. Ak by tam nebol Gibson tak dávam o hviezdu menej , tak je to za 70%.

• 7.10.2016  13:55

Strategická hra Warcraft patrí neodlučiteľne k mojím spomienkam z detstva a tak som bol veľmi zvedavý čo ponúkne film. Bohužiaľ vo mne vzbudil zmiešané pocity. Bolo fajn vidieť národ Orkov aj ľudské vojsko v oceľovom brnení v zájomných bitkách presne ako v hre, ale podobné súboje dnes vidíme takmer v každom fantasy - dobrodružnom filme a dokonca aj v lepšom prevedení ako Pán prsteňov či Hobbit. Tieto filmy nastavili laťku veľmi vysoko. V niektorých momentoch počas bitky boli niektoré postavy dosť statické a nesadla mi ani voľba rovnocennosti vojak a ork. Hovorím o tom, že bežný vojak vedel v pohode bojovať proti dispozične silnejšie stavanému orkovi. Najslabšia scéna, keď krásny mohutný vlk sa vzdal pod hrozbou, že mu človek zabije pána a najlepšia scéna súboj Guldana a orka. Navyše posledá tretina filmu pôsobila dosť uponáhlene, takže dávam 70%.

• 2.10.2016  10:57

Nočná zábava starého K. Costnera v ukradnutej dodávke ma ozaj dobre pobavila. Nie len táto úvodná veta patrí k nedostatkom tohto filmu, ale k nej sa pridala aj absencia vážnosti a prepracovanosti a hlbšie ponorenie do mysle diváka, takže po výslednom sčítaní je tu len priemerný výsledok. Žiadny z hercov tu nemá náročnú rolu a trhliny v práci režiséra sú nepriehľadnuteľné, pretože mať takých hercov ako Costner či T. Jones a nevyužiť ich potenciál je veľká chyba. Jednoduchý dej bez poriadneho zauzlenia prináša 50% úspešnosť.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14