• Mysteriózní

Velká čínská zeď (2016)

Jako když vaří Babica, mít k dispozici dobré ingredience nemusí nutně znamenat to, že po vhození do jednoho rendlíku vykouzlíte kulinářský zážitek ve stylu Michelinských hvězd. Tento paskvil od začátku do konce zachraňovaly efektně natočené bojovky a CGI potvůrky, jinak bída - 30 %

Volání netvora: Příběh života (2016)

Těšil jsem se na další Bayonův snímek, ale tentokrát jsem zklamán. Bez emocí, naivní a hloupě americké citové vydírání mi prostě nesedlo, stejně jako už tradičně bezkrevná Ripleyová. Kupodivu nejlepší byly animované části na této banální cestě za očekávaným rychlým a účelovým koncem - 45 %

V zajetí démonů 2 (2016)

Nepamatuju si, kdy naposledy jsem se tak těšil na pokračování jako u The Conjuring. Výsledek sice nebyl úplně takový, jak jsem očekával, přesto si dovolím tvrdit, že nic lepšího v tomto žánru není a jen tak někdo se na Wana nedotáhne. Jednička byla rozhodně kvalitnější, temnější - ve dvojce se na můj vkus moc žvanilo a chybělo mi grandióznější finále s Valakem. Ale co by za to jiní "tvůrci" dali, že ? - 75 %

Creed (2015)

Čekal jsem přesně to, co jsem dostal - zbytečný film, který nemá co nabízí jen to, co už bylo několikrát viděno, ale líp. Creed je bez emocí, nic to se mnou nedělalo a možná je ten scvrklej Sly kupodivu to jediný pozitivum a to prosím nerube nikoho v trenkách. Už se na to vyserte, nechte spát Rockyho, Apolla, nedejbože Tommyho syna nebo snad vnuka Draga v klidu a pokoji - 50 %

Čarodějnice (2015)

Ale kdepak, takováto čarodejnice, která uzavřela smlouvu s Kozlem, mě nevystraší. Ano uznávám, atmosféra z počátku, hudební stránka, casting a přísná britská angličtina byly pozivní stránkou- ale ta hysterická nuda a vzájemné obviňování sebe a vzývání všemocného Boha v drtivém zbytku stopáže, bez absence jakéhokoliv hukotu mi zavírala víčka. Škoda, mám pocit, že se tady dal vykouzlit lepší sabat - 40 %

Dárek (2015)

Poměrně předvídatelné psycho- drama, u které předchozí solidní kvalitu shodil do propasti slaboučký závěr - 55 %

Everest (2015)

Divácky vděčný námět trochu trpí scénářem, který postavám nedává přiliš prostoru a tak trochu nemají co hrát a taky na můj vkus ta monumentálnost, osudovost a bezmocný údiv nad největším zubem světa, mi nebyl dostatečně demonstrován a prostě mi po shlédnutí nepřišlo, že bych zrovna slezl z nejvyšší hory světa. A vlastně ještě jedna věc - těžko se mi soucítí s lidmi, kteří jen hloupě hazardující se svými životy jen pro to, aby mohli házet frajery před veřejností. Ale přes všechny tyto nedostky je to koukatelný film, snad i díky tomu, že očekávaného patosu a kalkulu tam moc není, takže 65 %

Hvozd (2015)

Námětově velmi zajímavé, temnou atmosféru ,některé scény kapajícího dehtu, či scéna s půdními padačkách velmi povedené, bohužel, jakmile se věe odtajní, ztrácí příběh kouzlo a skouzne do smyčky - dům, les baf, dům, les, baf. Celá ta lesní poetika mohla být pojata trošku jinak, takhle to trochu vypadalo, jako by se místy k těm Irům dostal ten špatnej Shyamalan. Nakonec ale vcelku dobré, to lepší v podobném žánru - 60 %

Jupiter vychází (2015)

Tak tohle byla špatenka sourzenci Wachowští - od sterilního příběhu, k provedení ( vizuálně rozmáchlému, ale nudnému ) až k mizernému castingu ( Eddie vyjímou a jeho heectví snad jedinou světlou stránkou Jupitara ). Tohle budu horko těžko vydýchávat, od Wachowských přeci jen člověk čeká jinou ligu a ne jen digitální slátatinu, po které byste nejradši mlátili hlavou do zdi. Snad jen chci doufat, že něco podobného už NIKDY nebudu muset s tvůrci Matrixu absolvovat - 30 %

Jurský svět (2015)

Remake klasiky prvního z fantaskní dinosauří ZOO. Podobný rating, podobný příběh - který ale ztrácí tím, že nic zásadně nového nepřináší s vyjímou lepších triků. Přesto ale nehodním zklamaně, i když mám několik výtek ke scénáři, castingu, některým podivně napsaným postavám, mála napětí, i vztahu velociraptorů s testosteronovým biologem.Finální fight dvou masožravců byl výborný - takže dávám na pomyslném žebříčku hned za původní Spielbergův kus - 70 %