Krásný únik (2017)

Posledná jazda dvoch starkých. Staroba je neveselá, ale strata pamäti je úplne strašná. Aj takto môže vyzerať riešenie, či ho odcudzuje alebo prijímam??? Čas ukáže.

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Ďalšia absurdná komédia s Mr,Beanom, plná trápnych ale i veľmi originálnych scén. Ak to hodnotím ako komédiu, poriadne som sa nasmial, pasáž s naspídovaným Johnnym Englishom, alebo Johnny English a virtuálna realita boli na popukanie. Ako agent je absolútne nemehlo, na druhú stranu ako učiteľ je jednoducho boží....

Vtorženije (2020)

Prvúčsť som videl pred nejakým časom a druhá časť mi nedávala vôbec zmysel. Bez ladu a kladu, ocitol som sa uprostred UFO útoku na Moskvu, netuším stále kto je dobrý a kto je zlý a vôbec..... Efekty boli naozaj podarené, niekedy až úžasné, ale ten spôsob in medias res mi to celé pokazil.

Zprávy ze světa (2020)

Nahliadnutie do drsného sveta Divokého západu, kde ľudský život nemal vôbec žiadnu cenu a ten farebný ešte menej. Pomalší dej je vyvážený viacerými napätými scénami, kde ide hlavému hrdinovi o krk.

Hrdinové a zbabělci (2007)

Úprimný a otvorený pohľad do politiky a rožmýšľaní súčastnej generácie vs. staršej generácie. Strata záujmu bojovať za niečo dôležité a pritom sa nechať kŕmiť odpadkami .... Za mňa, silný odkaz!

Ghosts (1996)

Na tú dobu úžasné efekty, príbeh pod taktovkou Stephena Kinga. Maskéri sú čistý kúzelníci, Michael si tam zahral hneď niekoľko postáv. Tanečné predstavenie parádne, najviac sa mi páčil ten protivný dedko a kostra. Ako spoveď hviezdy je citeľná v celom príbehu, v súčastnej dobe sa to chápe úplne ináč. Kto má rád Michaela Jacksona, príde si na svoje.

Vocasy na tripu (2023)

Brutálna komédia, ktorá predstavuje niečo na vyváženie všetkých filmov o psých dušiach a reinkarnácii a nekonečnej láske a oddanosti z oboch strán. Toto je drsné, plné sprostých slov, neskutočne zábavné, silné hlášky. Každý psíčkar aj nepsíčkar by si to mal pozrieť. Trochu klišé koniec, ale dá sa odpustiť.

Go (1999)

Dosť pomätená komédia, zaujímavo delená na nezávislé príbehy. Kopec absurdných scén, prepáčte, na tento film som už asi pristarý..... Ale ak to takto vyzerá v Amerike, nechcel by som tam byť ani rodičom, ani dieťaťom.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Akčná komédia, tak to si piš! Dávno som sa tak nepobavil. Režisérovi sa z jednuchého a 100krát obohratého motívu podarilo vykesať naozaj vtipné dielo. Oddychovka, prefrčí a pobaví. Dej je od začiatku nadupaný akciou, na konci to už celkom nestíha gradovať, preto jednu hviezdu uberám. Alefilm splnil účel, Tom suverénny ako vždy, Cameron to v plavkách naozaj sluší.

Nadějná mladá žena (2020)

Drsný film o pomste, dobre naplánovaný. Už keď to začína byť jasné a čitateľné, stane sa niečo nečakané a hlavnú postavu to presmeruje bližšie k cieľu. V podstate sa nejedná o nič prevratné, ale námet aj výkony hercov sú presvedčivé a film veľmi pozerateľný. A téma takisto veľmi nepríjemná a silná. V tomto filme však neplatí: "Koniec dobrý, všetko dobré!".