Alice a čarovné zrcadlo (1987) (TV film)

Jedna z mojich naj rozprávok detstva. Videl som ju vtedy len jeden jediný krát ale doteraz si ju pamätám. Videl som ju nedávno opäť a musím povedať, že vôbec nestratila zo svojho kúzla. Taký mini surrealizmus v detskom podaní. Myslím, že tento film vo mne v detstve prebudil lásku ku všetkému divnému a snovému.

Úžasná událost (1936)

Je tam zopár miest, ktoré sú vyslovene trápne (farmár čo vtrhne do domu Deedsa) ale inak je to príjemný manuál pre strany ako SMER sociálna demokracia a podobne. Keby sa tí rozhodli takto rozdať svoje nakradnuté peniaze...

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Vôbec ma to nepohoršilo ako väčšinu tu komentujúcich. Svinstvo je svinstvo, treba sa na neho pozerať s chladnou hlavou a jednoducho sa sám za seba snažiť nebyť ako ľudia toťhľa. Myslím si, že posolstvo tohoto filmu je dnes ešte možno aktuálnejšie ako v dobe vzniku. Pre niekoho zvrátené, pre mňa poučné a varovné.

Nymfomanka, část I. (2013)

No nevím... neprišiel som tu na nič užitočné. Nepríde mi tento film ničím výnimočným okrem toho, že sú tu tie prfky (zbytočného) porna. Podľa toho mediálneho papáníčka, ktorým som bol kŕmený som čakal niečo viac. Pripadá mi to tak, že som asi nebol cieľovou skupinou režiséra. Tou bola asi nejaká katolícka obec s pravidelne vystrčeným ukazovákom pre ktorú ešte niečo také môže byť šokujúce. Filozofia a šukačka sú podľa mňa dve témy, ktoré k sebe veľmi nepasujú. Nemôžem povedať, že by ma to nebavilo ale celý čas som mal pocit, že pozerám strašnú blbosť.

Invaze talířových lidí (1957)

Nebudeme si klamať. Tento film je už v dnešnej dobe v TV nevysielateľný. Vtipné miesta by sa možno našli ale zrejme aj v zástupe žánrových béčok sa nájdu aj lepší a vtipnejší zástupcovia. Neurazí, nudiť nestihne ale vyfučí z hlavy a myslím, že o rok si budem pri pozeraní svojho zoznamu videných filmov búchať hlavou o stôl a rozmýšľať o čom to vlastne bolo. Tak pre istotu: Robo, bolo to o nadrbanej krave a o jednej otravnej pobehujúcej čapatej ruke.

Sněhurka: Jiný příběh (2012)

Snehulienka je pomerne vďačná téma na spracovanie. Videl som viac spracovaní a zhodou okolností všetky boli tak nejak dobré (pozdravujem Snehurvu). Snehulienka tu vyzerá síce ako Jared Leto, to ale je len taký mini hlúpy detail, ktorý som si neodpustil. Inak je film ÚŽASNÝ. Neskutočne krásny, neskutočne dojímavý a totálne wtf-ovský na konci. Milujem ten pocit keď sa prichytím, že už vlastne čumím na titulky s otvorenou hubou. Po pravde za tie hovná s býkmi by som z presvedčenia mal dať 4* ale tento krát budem hnusný egoista.

Jezinky a bezinky (1944) odpad!

OMG tento film je tak neskutočne iritujúci, tak miestami nechutne ukecaný a tak debilne prehnane absurdný, že to totálne stráca akýkoľvek humor. Podľa mňa vychvalovať niečo, čo má úroveň súčasných slovenských sitcomov je buď totálne pózerstvo alebo pokrytectvo najhrubšieho zrna. TO SA NEDALO DOPOZERAŤ. Snaha bola ale to nabalovanie jedného nedorozumenia na druhé a následné trapošenie .... no des. Skúsim to možno ešte raz niekedy ale fakt až vtedy keď zo mňa vyprchá všetka tá hrôza.

It! The Terror from Beyond Space (1958)

Jedna hviezda za opakujúcu sa scénku z loďou letiacou po vesmíre za doprovodu strašne smiešneho zvuku. Po toľkých sci-fi komédiách, ktoré vlastne tažia z týchto idotín sa človek ide došťať od smiechu pri niečom, čo to myslí smrtelne vážne.

Shun Li a Básník (2011)

Celkom dobrý pokus vytvoriť good feeling, v podstate nič neriešiaci mini film s peknými obrázkami kde príbeh Shun Li a Bepiho tvorí len kulisu pekným fotečkám z dovolenky v Taliansku. No a tvorcovia točili, točili keď tu zrazu zistili, že už by to aj stačilo a treba to nejak aj ukončiť. Vybrali si ten najdebilnejší spôsob, ktorý už dojme akurát tak divákov Burlívého vína a aj to iba po piatom pohári Márie.

Phineas & Ferb (2007) (seriál)

Ja sa rehocem už pri "Mamííí!!! Phineas a Ferb nám zase lezou do titulkúú" :-D Skvelý seriál.