jitrnic

Jan Klečka

okres Tachov

1 6 11 15 17 18 19 20 následující >>
    • 22.12.2007  01:16

Trocha méně občanské nauky a trochu více nekorektnosti a mohl to být vynikající film. Škoda už kvůli skvělému Furlongovi a neuvěřitelnému Nortonovi

• 22.12.2007  01:10

Začátek filmu s Haroldovými fingovanými sebevraždami je výtečný, bohužel skvělá hodně černá komedie hodně rychle přechází v jakousi romantickou moralitku, kterou jsem hlavním hrdinům ani chvilku nevěřil.

• 22.12.2007  01:09
    Memento (2000)

Vybroušená a originální forma a silně znepokojivý a děsivý obsah. Že dýcháme celou dobu s hlavní postavou, je zásluhou výtečného Guye Pearce, také Joe Pantoliano je skvělý, Carrie Anne Moss pánům chvílkami trochu nestíhá, ale příliš to nevadí.

• 22.12.2007  01:08

Bezkonkurenčně nejlepší parodie, navíc obrazově umělecké dílo

• 22.12.2007  01:03

Asi budu jeden z mála, kterému se mnohem víc líbila druhá půlka než první. Je mi jedno, že to je pohádka. Nikde není psáno, že film musí popisovat realitu. Humorné situace, do nichž se dostával otec při zoufalé snaze uchovat svému synovi iluzi, že se stále jedná o hru, mi přišly velmi chytře vymyšlené, napoprvé i vcelku dojemné a hlavně o moc vtipnější, než byla první půle. Benigniho humor v normálních situacích zkrátka nedávám. Ještě k Oscarovi - je jasné, že po něm Benigni šel. Je snad už dávno každému jasné, podle jakého klíče se udělují a nemá zkrátka smysl se nad tím rozčilovat. Téma holocaustu je u oscarové komise číslem jedna (následují filmy o homosexualitě a životopisné filmy. Tu a tam všem vypálí rybník nějaký olbřímí spektákl). Mělo by se mu ovšem přinejmenším nechat, že se tohoto ohraného tématu chopil poměrně nápaditě - natočit poetickou komedii z koncentračního tábora, to se jen tak nevidí. Tuším, že až se na tenhle film podívám starší a trochu vyměklejší, že se mi bude líbit mnohem víc.

• 22.12.2007  01:02

Tato pohádka prošla kolem mně jak v dětství tak v dospělosti, aniž by ve mě něco hlubšího zanechala.

• 22.12.2007  00:57

Pro mě bezkonkurenčně nejlepší díl, dokonale sladěný obraz s hudbou, velkolepé záběry, z kterých se točí hlava, přesně odměřená dávka patosu... U dvou následujících filmů jsem tyto kvality postrádal, .

• 22.12.2007  00:56
    Casino (1995)

Mám takový pocit, že už to tu od Scorseseho všechno bylo, hlavně postavy Joea Pesciho v Casinu a takových Mafiánech jsou téměř k nerozeznání, De Niro hraje tak nějak na půl plynu, zato Sharon Stone parádně přehrává. Opět podobně jako v Mafiánech bychom tu pohledali nějakou sympaatickou nebo alespoň příčetnou postavu, což ovšem nepovažuju za nedostatek. Co mi utkvělo v paměti aniž bych si to přál, je smrt Joea Pesciho a jeho bratra v kukuřičném poli. Hodně ošklivá scéna.

• 22.12.2007  00:50

Snad vůbec nejlepší český film, asi nemá slabinu a vryje se opravdu hluboko pod kůži. Neuvěřitelné herecké výkony všech zúčastněných.

• 22.12.2007  00:49
    Psycho (1960)

Jediná chyba Psycha je, že nám přece jenom malinko zestárlo.

• 22.12.2007  00:48

Samozřejmě, že už to po těch letech začne obtěžovat, hlavně ty agresivní "hlášky", ale na první až přibližně desáté shlédnutí je to vážně výtečná (a samozřejmě zcela neškodná) zábava.

• 22.12.2007  00:46
    Podraz (1973)

Ovšem nejvíc je Newmanova hra v poker...

• 22.12.2007  00:45

Příliš líbivé, příliš vyděračské, Tom Hanks (ač tedy nakonec osudově chybuje) tu opět hraje toho nejsprávnějšího amerického chlapíka. Výběr Michaela Clarka Duncana byl ovšem mimořádně povedený, Sam Rockwell je ďábel a Gary Sinise se mi kdovíproč líbí v každé své roli. Nadprůměrný český dabing.

• 22.12.2007  00:43
    Sedm (1995)

Asi jsem doplaatil na to, že jsem znal díky svým kamarádům děj tam a zpátky (i s pointou). Armosférou jsem se nechal vtáhnout pouze částečně, působilo to na mě příliš dojmem neskutečnosti (což v tomto případě není kladem).

• 22.12.2007  00:43

Nechám to dozrát. Chystal jsem se na to s obrovským očekáváním a z výsledku jsem byl mírně rozpačitý. Rudolfa Hrušínského uznávám jako zcela mimořádného herce, ovšem tady jsem z jeho výkonu nijak uchvácen nebyl. Stejně jako celý film je i jeho herecký projev zde silně stylizovaný. Ale dám tomu ještě čas.

• 22.12.2007  00:41

Po řemeslné stránce perfektní ALE znázornit nacisty jako ještě větší zvířata a židy jako ještě nevinnější oběti nerovná se natočit lepší film o holocaustu. A Oscar Schindler jak se v závěru samou dobrotou téměř rozplynul...Já tu dobu nezažil, ale řekl bych, že s tímto filmem toho nemá mnoho společného.

• 22.12.2007  00:40
    Forrest Gump (1994)

První polovina vynikající, ve druhé se z filmu stává čím dál tím víc uplakaná limonáda. Natočeno je to samozřejmě skvěle, zahráno také (mým favoritem je Gary Sinise alias poručík Dan)

1 6 11 15 17 18 19 20 následující >>