Truman Show (1998)

Woooooow! Tak tohle bylo opravdu super. Skvělý, naprosto originální námět, skvělý scénář, skvělí herci v čele s Jimem Carreym, no a "ředitel" Truman Show Ed Harris, i když se objeví v celém filmu jen na pár minut je opravdový kruťas :) Jde až mráz po zádech z toho, když si představím, že bych žil v něčem umělém, o ničem bych nevěděl a díval se na mně celý svět, uff ... Nemůžu jinak než 5*.

The Hire: Star (2001)

Madonna se kterou to hází na zadních sedačkách BMW, do toho nám hraje skvělá hudba a pozorujeme přitom skvělou BMW akci s vtipnou pointou - Co víc si přát? :)

Kmotr (1972)

Začnu tím, že knížku jsem nečetl a tak jsem vlastně nevěděl do čeho jdu, jen jsem věděl, že mám opravdu převeliká očekávání. :) No a potřeboval jsem dvě shlédnutí v průběhu dvou dnů k tomu, abych mohl Kmotra zhodnotit. Poté, co jsem se na Kmotra podíval poprvé jsem věděl, že jsem se podíval na výborný film, ale nebyl jsem si jistý plným hodnocením z jednoho důvodu a to, že jsem se v první polovině filmu občas dost ztratil ve velké spoustě jmen a prostě jsem byl občas slušně mimo, no a tak jsem usoudil, že si Kmotra pustím další den znova. No a rozhodně jsem udělal dobře! Skvělý scénář Maria Puza, který jsem si na druhé shlédnutí užil mnooooohem víc než napoprvé, skvělé herecké výkony všech zúčastněných (jen jeden z bratrů Corleonových Fred, kterého hrál, John Cazale na mě působil tak nějak dost prkenně, odtažitě a vyloženě nesymapticky - ještě že nedostal moc prostoru :)), ovšem Marlon Brando jako Vito Corleone a Al Pacino v roli Michaela Corleone byli jasní králové a mě možná ještě více než Marlon Brando zaujal Al Pacino. No a Kmotr obsahuje taky několik hodně silných, řeknu i nezapomenutelných scén. Hlavně ranní probuzení pana Woltze, uff... To byla opravdu síla... Kmotr mě tedy určitě nezklamal, skvělý film, skvěle popisující mafii a celé mafiánské prostředí. No a skoro tříhodinová stopáž filmu mi vůbec nevadila, film mi utekl ohromně rychle a ani vteřinku nenudil. Opravdu na NUDU tu není ani píď prostoru. :) Jsem zvědav na druhý díl...

Telefonní budka (2002)

Jedna telefonní budka, Colin Farrell, hlas Kiefera Sutherlanda a na světě je film, který si mě svým dechberoucím napětím naprosto podmanil a po cca 80 minut mě nenechal vydechnout! Super! _____ Nedalo mi to a druhý den ráno jsem se na Phone Booth prostě musel podívat znovu. A výsledek opět vynikající! Znovu 80 minut plných nervydrásajícího napětí i přesto, že už jsem věděl o co běží. Jednoduše skvělé.

Old Boy (2003)

Uaaa Jižní Korea rulez! O-Daesu v podání Min-sik Choie je na 15 let zavřený v jedné místnosti, neví proč je tam zavřený, neví kdo ho tam zavřel... Po 15-ti letech se ale ocitne na svobodě a může všemu přijít na kloub... V celém filmu se objevuje notné množství opravdu hodně drsných scén, sjezení živé chobotnice, trhání zubů... To jsou opravdu scény pro silné žaludky. No a např. už zde několikrát zmiňovaná skvělá akční scéna bez jediného střihu, to je opravdu bomba! První tři čtvrtiny filmu jsem byl mírně na pochybách o pětihvězdičkovém hodnocení, ovšem poslední půl hodinka, kdy jsem nemohl odtrhnout oči od obrazovky a hltal každou scénu, která mi byla nabídnuta mé pochyby jasně ukončila a musím dát Oldboyovi plné hodnocení i přesto, že scénář (nutno dodat že opravdu propracovaný) byl občas až příliš překombinovaný a složitý na to, aby se daly všechny jeho faktory pobrat na jedno shlédnutí, tedy alespoň mě se to určitě nepodařilo a určité složky příběhu zůstaly pro mě ještě neobjevené. Už jen kvůli tomu se budu muset na Oldboye někdy v brzké budoucnosti určitě podívat znovu.

Lesní duch (1981)

Wow! Pár lidí, osamělá chata v lese, kamera, Sam Raimi a pár dolarů.. A vznikne z toho geniální kultovní horůrek. První polovina je opravdu napínavá a děsivá a druhá k tomu přidává i opravdu vtipné scénky. Někdy jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo bát, stalo se obojí. Mazeeeec!

Kikudžiro (1999)

První den letních prázdnin, malý Masao žije s babičkou a kamarádi mu odjeli na prázdniny a tak si nemá s kým hrát. Vyřeší to útěkem za svojí maminkou, kterou ještě nikdy neviděl a na cestě mu bude dělat společnost "příjemný" strýček Takeshi Kitano :) První polovina je opravdu výborná, skvěle jsem se bavil, ono to snad ani jinak nejde při pohledu na to, co Takeshi na obrazovce vyvádí. Vyzdvihl bych scénu s tipováním čísel na cyklistických závodech, prostě super :) Druhá polovina je opravdu o něco slabší, méně vtipnější, ale stále výborná, někdy mi přišlo, že tempo vyprávění je snad až moc pomalé. Posledních 15 minut je ale opravdu výborných... "- Ten tlustej se pohnul! - Kdo že se pohnul? - Ty jedinej si tady tlustej! :)"... Celkově tak 90%, ale musím se přiklonit nahoru, protože Hisaishiho hudba je opravdu nádherná, hlavně ústřední melodie celého filmu, která se hraje možná trošku na škodu hlavně v první polovině filmu je naprosto úžasná :) No a road-movie já rád, tahle sice není úplně klasická, ale je skvělá, musím prostě dát pět hvězdiček.

Rain Man (1988)

Naprosto úžasné. Proměna charakteru Toma Cruise ze sobeckého prachatého pracháče, který myslí jen na prachy na hodného člověka, který získává vztah ke svému bratrovi je naprosto skvělý, ale ještě lepší je naprosto bezkonkurenční výkon Dustina Hoffmana v roli autisty, to prostě nemá obdoby. A scény s počítáním karet (párátek), javorovým sirupem, na letišti, s Rayem jako výborným řidičem, nebo hádáním o trenky jsou prostě nezapomenutelné. A ta hudba!!!

21 gramů (2003)

Úžasný film..! Ze začátku jsem se po zmatených kouscích dostával do děje, ale žádný ten útržek mi následně nepřišel zbytečný, každý si pak našel ve filmu svoje místečko. Asi tak po půl hodině mi všechny tyhle kousky začaly dávat smysl a postupně jsem objevoval všechny souvislosti a dostával se do děje víc a víc. Dvouhodinový snímek mě držel celou dobu v napětí a jen jsem se těšil a nemohl se dočkat další scény, toho, co mi režisér Ińárritu nabídne dál. Vyzdvihnout musím hlavně Naomi Watts, která byla prostě naprosto neuvěřitelná, ovšem ostatní hlavní herci, Benicio Del Toro a Sean Penn nezůstávají o nic pozadu. Skvělý film, není co dodat.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Opravdu velkolepá podívaná se skvělými digitálními efekty, příběhem a celé to prostředí na Novém Zélandu je naprosto uchvacující. Je to skvělé završení trilogie a pro mě i nejlepší díl. Po prvním zhlédnutí v kině jsem měl mírně rozporuplné pocity, ale dostala se mi do rukou rozšířená verze, která trvá něco přes čtyři hodiny a ta mě uchvátila. Je až neuvěřitelné, jak můžou čtyři hodiny rychle uběhnout a jak je vůbec možné natočit tak dlouhý film, aby ani vteřinu nenudil. Jediné co se dá filmu vytknout je až přespříliš natahovaný závěr, kdy už člověk čeká, že už tam konečně skočí titulky a ono pořád nic :) Ovšem to nic nemění na tom, že je to skvělá podívaná!