Řbitov zviřátek (2019)

Kingovu knižní předlohu rozhodně neřadím mezi to nejlepší, co napsal, a adaptace z roku 1989 mě taky nijak extra nenadchla, takže jsem nebyl svázaný posvátnou úctou. Což jsem tentokrát rád, protože film mě tím pádem bavil. Nic průlomového se nekonalo, ale funkci napínavé jednohubky splnil víc než dobře.

Mladí zabijáci (2018)

Škoda, že to nenatočil Fincher nebo Aronofsky...

Cukrář (2017)

Nejsilnější scéna? Šprcky ve skříňce na bazénu.

Svatba mezi citróny (2012)

Ano, je to občas trochu kýč a je to líbivé...ale pořád ještě vkusně, nepateticky natočeno. I přes tak trochu překombinovanou zápletku tento film působí velice přirozeně a pro mě mnohem stravitelněji, než například Dobrý ročník. Měl jsem náladu na romantickou komedii, a tu jsem dostal, a jsem moc rád, že to nebyla žádná teenage žvýkačka...

TRON: Legacy 3D (2010)

Jedna hvězda navíc kvůli zde skvělým Daft Punk.

Žena za pultem (1977) (seriál)

Nehodnotím z nějakého ideologického hlediska, ale pouze jako divák. A jako divák jsem se bavil. Navíc když to srovnám s novodobým seriálovým škvárem tohoto žánru, tak jsem se u Ženy za pultem bavil kvalitně, a basta. Třená niva není, ještě se tře!

The Devil's Rock (2011)

Atmosferické jak cyp, skvělý začátek, ucházející konec. V podstatě nic podobného jsem dosud asi neviděl, což taky oceňuji. Přitom nijak přeplácané a laciné. Palec hore!

Lovec z podsvětí (1998) (seriál)

Nezáživné? Neoriginální? No nevím, mě to tenkrát, když to dávali v bedně, pohltilo pořádně. Temné mysteriózní thrillery mám rád, a tady jsem svoji dávku dostával pravidelně... A navíc se mi líbily ty jeho kérky! :c)

Happy, Happy (2010)

Někdo se zamiloval až moc, někdo zase až moc málo, jiný zas trochu nevhodně...atd. Hodně civilní snímek o chtíčích a nechtíčích běžného života. Tady nečekáte pointu... Kde dominuje "možná" nebo "třeba", není co řešit.

Lesy (2006)

Mohl to být skvělý atmosferický film, no bohužel...celkově to na mě zapůsobilo jen jako trailer. Každopádně i tak jsem se nenudil ani chvilku, i když občas jsem si vlastně říkal, že se až tak nic moc neděje...kontrast, že? :c) Celé je to prostě jakési takové nedotažené, z tématu se dalo určitě vytěžit víc, snímek působí spíš jako nějaká skica. Každopádně skica velice působivá...takže osobně výsledek hodnotím na tři a půl *, ale zde to raději zaokrouhlím směrem nahoru. Důvod? Téma černé magie mě láká a tohle mi navíc celkovým pojetím přišlo takové klasické...že by Hitchcock? No nevim, ale za brak považuju úplně jiné filmy, viz. Fakulta. Howgh.