Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

A to je právě to,Batman atd podle mě kromě zpracování od Nolana ,patří spíš do téhle animované podoby než hrané,ale jak dokázal Nolan-udělat se dobré zpracování hraného formátu se udělat dá.Co se týče tohoto návratu rytíře,tak ten se mi líbil.Dobrá atmosféra,dobrý příběh a dost mi to právě připomnělo hraného Temného rytíře.Za mě tedy celkově 80% a čtyři hvězdy.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Tak a je to,vrátil jsem se z projekce...Dopředu říkám,že jsem na to šel s pocitem,že se to zřejmě moc nepovede a navíc mě dopředu odrazovali Ben Affleck coby nový Batman a Jesse Eisenberg coby Lex Luthor.No odkud začít...asi takto:hodnocení bych rozdělil zhruba na tři části.Část první:začátek filmu kde je to jeden zpomalený záběr za druhým (celkově jich je ve filmu docela dost a je vidět,že se na tom režisér vyřádil) ve mě vyvolal docela příjemné pocity.Jenže dále to pro mě začalo skřípat,protože film se vám logicky snaží představit všechny hrdiny i padoucha a,že těch postav je víc je známo každému kdo si přečte obsazení a něco málo dopředu o tom filmu ví.Takže jen co se snažíte sžít s jednou postavou šup,střih a rychle za jinou postavou.Navíc kolikrát to mezi skáče až bych řekl nelogicky.Část druhá: když už ve mě rostla nuda ,tak nastala ta lepší a pro mě nejlepší část filmu a to byl dlouho očekávaný souboj mezi Batmanem a Supermanem.Ano Batman v podání Bena není tak špatný jak jsem čekal a dokonce mu i ten monstrózní oblek co si vyrobil ( není ukázáno jak atd...) na souboj se Supermanem docela seděl.V divákovi to vyvolá ten správný pocit napětí a očekávání,že se odehraje ´´souboj titánu´´ .No,ale ten konec souboje působil opravdu dost strojeně a než nějaké epické vyvrcholení to na mě udělalo dojem,že se tvůrcům nedařilo na nic přijít jak by ten souboj završili a tak tam dali to co tam dali....nebudu prozrazovat.A Část třetí:to už nastalo finále filmu,který do té doby místy působil temně ,vážně a i když někdy dost natahovaně a jindy zase něco chybělo tak právě na konci začal gejzír efektu,barviček,dokonce i ta obluda známá z traileru co působí jak z pána prstenů samozřejmě nemohla chybět.... a krom těchto tří části bych ještě zmínil pár věcí co mě zaujaly ať pozitivně nebo negativně.Začnu s tím horším:Chápu,že pro komiksové fandy je asi postava Gal Gadot zajímavá,ale pro mě tyhle ženské hrdinky moc nejsou,dále scény Batmana s pouště vlastně nejsou tak jak se zdají... (nechci prozrazovat),některé scény jsou na oko až moc tmavé a tím pádem úplně vymizel přehled bojových scén (hlavně s Batmanem) no a evidentně chtěl Ben dát najevo jak moc na film posiloval(což se mu nemůže upřít) . Pozitivně mě potěšila účast i když malá Kevina Costnera a k mému překvapení dobrý a uvěřitelný výkon Jesse Eisenberga,který celý film hodně táhl.No takže suma sumárum jsou mé celkové pocity rozporuplné a když jsem čekal ,že ten závěr bude nečekaný a vylepší mé hodnocení,tak nakonec nebyl (přeci jen by se připravily o nějaké díly navíc...).Takže za mě celkově 65% a tři hvězdy.Musím upravit mé hodnocení po zhlédnutí prodloužené verze,která opravdu vypadá lépe a vše na sebe a do sebe lépe zapadá a vysvětluje.Navíc i mé výtky tmavších scén se vytratily,protože mi došlo,že noc a celkově tmavost je pro Batmana a film jako celek vhodnější.Navíc Gal Gadot jsem si asi jako jednu z mála ženských komiksových hrdinek opravdu oblíbil.Holt člověk se časem trochu mění ,respektive můj názor :-).Za mě tedy celkově 85% a pět hvězd.

Vychytávky Ládi Hrušky (2015) (pořad) odpad!

Pořad pána,co svojí slávu a bohatství získal za chlubení cizími recepty.Už jen za to odpad.

Donucen ke zločinu (2011)

Nic jsem nečekal a právě proto jsem spokojen.Sice příběh není kdo ví jak inovativní,ale vše trumfuje nečekaný a osvěžující vyvrcholení celého filmu.Za mě 80% a čtyři hvězdy.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Tak jsem zhlédnul další film od Leonarda Di Capria Revenant:Zmrtvýchvstání a musím říct,že i když jsem to řekl i loni tak tentokrát ještě o trochu víc přeji Leovi konečně toho Oscara.Parádní výpravné drama o pomstě.Leonardo je opravdu uvěřitelný a všechny scény včetně té s medvědem působí opravdu reálně.Nádherná krajina ,z které jde taková zima,že se budete chtít přikrýt i doma v obýváku je jenom třešnička na dortu.A co se týče Toma Hardy,tak ten podal též perfektní výkon.Jsem maximálně spokojený.Už teď se těším v čem se Leo objeví příště.Za mě 90% a jasných pět hvězd.

Creed (2015)

Dlouho jsem na film Creed čekal.Jako na všechny filmy se Sylvestrem.Kdo mě zde zná,tak se ani nediví :-).Říkal jsem si,jak pak se povede snímek odvozený z mé nejoblíbenější filmové série,respektive filmu Rocky.Pokud někdo viděl předchozí kousek Ryana Cooglera,Fruitvale a líbil se mu jako mě,tak si myslím,že i zde uvidí v některých chvílích určitý rukopis.To pro začátek.Děj vás nejdříve zavede do dětství malého Johnsona neboli Adonise Creeda,syna Apola Creeda,kterého měl ze svojí milenkou.Režisér se nám snaží ukázat,jak se už v tak malém chlapci rozvíjí bojovná a vzpurná povaha.Poté následuje dospívání u jeho nevlastní matky,která se ho chopila a snažila se ho vychovat hlavně co nejdále od boxu.Žel to se nedaří a my vidíme jak se mladý Creed prokousává zápasy v zapadlých místech v Mexiku.No a pak přijde to na co čekalo mnoho fanoušku po celém světe....Adonis zkontaktuje Rockyho Balbou,aby ho požádal o trénování.Celý vztah mezi Rockym a mladým Creedem je velmi dobře podán a hlavně moudra,které Rocky coby mentor přenáší a snaží se mu vštěpit,jsou opravdu perfektní.Jako skoro v každém díle Rockyho ,tak i zde se mnoho dá přenést do běžného života,nejen do zápasnického ringu.Kdo potřebuje vidět film,co ho nabudí a bude ho motivovat,tak u Creeda nešlápne vedle.Co se ještě samotného Sylvestera Stalloneho týče,tak si myslím,že zde zahrál jako už dlouho nikde (ano vím samozřejmě,že točí hlavně akční filmy) a například jeho souboj ze zákeřnou nemocí,nám jako divákovi ukazuje,jakou cestu jeho postavu od prvního dílu ušla a ,že Rocky jako správný bojovník,dokáže bojovat nejen v boxerském,ale i tom důležitějším a to ŽIVOTNÍM RINGU.Opravdu moc bych mu přál toho uvažovaného Oscara.Jsem opravdu s celkovým pojetím filmu spokojen a myslím,že jako důstojné pokračování celé série,se to velmi povedlo.Tak třeba bude i Creed 2 s účastí Dolpha Lundgrena :-).Za mě celkově 90% a pět hvězd.

Rio (2011)

I z papouščí říše se dá vyrobit hezký animák.Sice jsem neviděl konec,ale i tak to bylo hezké.Za mě celkově 70% a čtyři hvězdy.

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Šlo to,Viktor Preiss byl dobrý,Jiřina Bohdalová správně otravná a hlavně to nebylo zase v bakelitových ateliérech.Za mě celkově 60% a tři hvězdy.

Tajemství Lesní země (2006) (TV film)

Celkem to šlo,hlavně to celé zase nebylo v ateliéru.Za mě celkově 60% a tři hvězdy.