Spider-Man 3 (2007)

Mno, nevyšlo to, jak jsme si plánovali, ale totální odhození do kouta si Spidey nezaslouží. Scénáristicky přeplácaná záležitost, v níž chybí víc prostoru pro jednotlivé postavičky na šachovnici a asi i rozvážnost, jak s některými nakládat. Sandman by mohl být klidně vystřihnut a nic by se nestalo. Alespoň by se ke slovu dostali funkční hajzlové Harry a Eddie, bez kterých by bylo třetí dobrodružství Pavoučího muže utrpení. Je to jednoduché jako facka. Buďto se měla prodloužit už tak dlouhá stopáž nebo se mělo škrtat. Jedno nebo druhé. Raimi si totiž místy neví se scénářem rady a i když působí v akčních scénách jistě a roztomile odvážně, neskryje plochost poklidných scén. Jak je možné, že dokáže vylíčit Peterovo temné já v jednom tanečku a v dialozích to nejde? Proč? Jako celek tahle trilogie přesto funguje a možná, nebo právě proto jsem ochoten dát třetímu Peterovi hodně nadprůměrné hodnocení. Jednotlivé linky z minula a předminula jsou ukončeny a Raimi si tak možná chtěl uzavřít cestu ke čtyřce (možná dobře). Samostatně už to taková bomba není a potvrzuje se pravidlo, že méně je někdy více. Spidey je hrdina, ale tentokrát se pod ním pavučina houpala jako nikdy předtím a i on občas uklouzl.

Nezvratný osud 3 (2006)

Neurážející průměr, který si hraje na stejném písečku jako díly předchozí a nenabídne prakticky nic nového, kromě další dávky zajímavých a v mnoha ohledech vtipných úmrtí.

Nezvratný osud 2 (2003)

Pohoda klid, průměrný film s pěknými lidmi a ještě hezčími úmrtími

Letohrátky (1990) (seriál)

Nejlepší je Lúďa, prototyp havajského povaleče.;)

Kutil Tim (1991) (seriál)

Allenova životní role, ale přes všechny jeho kvality nedokázal přebít stěračské kvality Ala "flanela" Borlanda. ;)

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

Jeden z těch seriálů, u kterých snesu úvodní znělku a pak jdu zvracet.

Dallas (1978) (seriál)

Kromě pár dílů jsem to viděl komplet a jako přípravu na mexické telenovely si to nemůžu vynachválit. ;)

Nemocnice Chicago Hope (1994) (seriál)

Slabší, ale pořád docela dobrá kopie Pohotovosti. Výborný Patinkin a hlavně Peter Berg.

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (2005) (divadelní záznam)

Nemůžu si pomoct, ale po 10 minutách se mi Čtvrtníček oposlouchal a já klesal jen dolů, až jsem se vůbec nesmál a jen čuměl na to, jak tam dva komici šaškují a srší nadávkami. Sorry, chlapci, ale to si radši pustím původní odposlechy, než abych se znovu podíval na tuhle show.